Sağlıklı Şekilde 1 Haftada 5 Kilo Vermek

Haftada 5 Kilo Verme

Eğer kilo sorunumuz varsa hemen hepimiz bir anda hızlaca 3 kilo 5 kilo vermek isteriz. Ancak bu ne kadar doğrudur ya da yanlıştır bunu çoğumuz bilmeyiz. Diyet konusu sağlığımızı direk etkilediği için kulaktan dolma bilgilerle yapılmamalı, önce bu konuda bir diyetisyen ile görüşülmelidir. Gerekli ölçümler, kan testleri ve uygun egzersiz seçimleri gibi kriterlerle diyet süreci desteklenmelidir. Unutmayın bir diyetisyen kontrolünde kolayca kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı Şekilde 1 Haftada 5 Kilo Vermek
Diyet konusu sağlığımızı direk etkilediği için kulaktan dolma bilgilerle yapılmamalıdır.

Diyetler Başlangıçta Hızlı Kilo Verdirebilir

Hangi diyet listesi olursa olsun ilk etapta bir süre hızla verilen kilo oranı sizi yanıltmamalıdır. Diyetlerin ilk aşamasında vücuttan önce bol miktarda su atıldığı için kilo verme miktarı yüksek gözükecektir. İkinci evrede vücut bir şekilde yağ yakmaya başladığı için bu oran ciddi manada düşecektir.

Yani diyet başlangıcında hızlı kilo vermenin sebebi önemli oranda ödem atılmasıdır. Sonrasında bu gerileme günden güne gram bazlı olarak gerçekleşir. Ancak bu süreçte vücut bir disiplin kazanmakta ve kilo alınmadığı için ideal form daha çok yakalanmaktadır.

Sağlıklı Şekilde 1 Haftada 5 Kilo Vermek
Diyet listesini zamanla alışkanlık haline getirerek hayat boyu formda kalabilirsiniz.

Kolay Diyet Listesi ile Haftada 5 Kilo Vermek

Şimdi sizlere evlerinizde hızlı kilo vermek için kolayca uygulayabileceğiniz bir diyet listesi hazırladık. Bir hafta içinde gözle görülür manada ilerleme kaydedeceğiniz bu diyet listesini zamanla alışkanlık haline getirerek hayat boyu formda kalabilirsiniz.

Su İçmek Kilo Vermeyi Kolaylaştırır

Bu diyetteki en önemli besin elemanı sudur. Evet günde ortalama 2,5 litre (10 Su Bardağı) su tüketimi ile dilediğiniz kilo seviyesine günler içerisinde kolayca kavuşurmanıza yardımcı olacaktır. 

Su hem daha fazla kalori almanızı hemde daha fazla kilo almanızı önler. Haftanın yedi günü boyunca sabahları kalktığınızda üç su bardağı suyun içine limon damlatarak metabolizmanızı daha iyi çalıştırabilir.

Bu şekilde vücudunuzun yağ yakımını hızlandırabilir ve kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca iyi bir antioksidan olan yeşil çay da günde 1 bardak içilerek sağlıklı kilo verme sürecine destek olabilmektedir.

Sağlıklı Şekilde 1 Haftada 5 Kilo Vermek
Akşam yemeği için bir kase çorba, beş kaşık kadar yağlı yemek, bir kase yoğurt ve mevsimine uygun bir adet meyve tüketilebilir.

Sabahları Ilık Su İçerek Haftada 5 Kilo Verme

  • Mümkünse sabah saatlerinde bir bardak suyu ılık tercih etmelisiniz. 
  • Günlük beslenme programınızda kahvaltı için bir dilim beyaz peynir, iki dilim kepek veya çavdar ekmeği (tam tahıllı tercih edin), dört beş adet zeytin ve şekersiz çay tercih edebilirsiniz. Çay gün içerisinde de şekersiz olarak içilebilir.
  • Kahvaltıdan iki saat kadar sonra bir çay bardağı süt ya da beş yemek kaşığı yoğurt tercih edilebilir.
  • Öğle yemeği için ızgarada pişmiş et, tavuk ya da balık bir porsiyon tercih edilebilir. Bunlar yoksa yerine 1 adet haşlanmış yumurta yenilebilir. Bir dilim ekmek ve bolca salata ile öğün desteklenir.  Yanında bir su bardağı tuzsuz ayranla öğünü çeşitlendirebilirsiniz.
  • Unutmayın tuzsuz yada az tuzlu öğünlerde kilo vermeyi hızlandıracaktır.
  • İkindiye doğru tercihe göre iki kaşık yoğurt, iki kaşık yulaf ve mevsim meyvesi tüketilebilir.
  • Akşam yemeği için bir kase çorba, beş kaşık kadar yağlı yemek, bir kase yoğurt ve mevsimine uygun bir adet meyve tüketilebilir.

İlginizi Çekebilir: Lenfatik Drenaj İle Rahatlayın: Lenf Drenaj Ödem Tedavisi Nedir? Lenf Drenaj Masajı Nasıl Yapılır?

Yoruma kapalı.