Su İçme Hatırlatıcısı İle Bol Su İçin

0 53

Su içmek oldukça önemlidir. Öyle ki herkes tarafından alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir. Uzmanlar, bazı durumlarda değişiklik gösterse de ortalama olarak günde iki ila iki buçuk litre arası su tüketilmesini uygun görmektedir.

Ancak gerek yoğun iş temposu gerek başka yoğunluklar sebebi ile susuzluğumuzu yoğun derece de hissedene dek su içmediğimiz zamanlar olabilmektedir. Hatta her ne kadar büyük bir kararlılıkla kendimize hedefler belirlesek de gün içerisindeki koşuşturmalar ile su içmeyi yine de unutabiliyoruz. Bu da sağlık açısından vücudumuza verdiğimiz büyük bir zarardır. Çünkü su, saç uçlarımızdan iç organlarımıza dek vücudumuza faydası olan bir nimettir. İşte, bu gibi unutma durumları için hazırlanmış bir uygulama mevcuttur ki o da Su İçme Hatırlatıcısı.

 

Su İçme Hatırlatıcısı Nedir?

Leap Fitness Group tarafından sunulan ve Google Play ile on milyondan fazla indirilen Su İçme Hatırlatıcısı uygulaması su içmeyi unutanlar için birebirdir. Su İçme Hatırlatıcısı, gün içerisinde içmeniz gereken suyu size belirli aralıklar ile hatırlatan bir uygulamadır.

 

Su İçme Hatırlatıcısı’na Başlarken

Kullanılmaya başlamadan önce sizden bazı bilgiler istemektedir. Uygulama ilk olarak birim seçmenizi ister. Daha sonra kilo bilginizi girmelisiniz. Son olarak ise uyanma ve uyuma saatinizi doğru bir şekilde uygulamaya girmelisiniz. Girmiş olduğunuz veriler ile daha doğru bir uygulama kullanımı sağlamanız mümkün olacaktır.

 

Su İçme Hatırlatıcısı Neler Sunar?

Gün içerisinde belirli aralıklarla telefonunuza bildirim göndermektedir. Uygulamada; haftalık, aylık ve yıllık olarak içme raporu sunulmaktadır. Bu rapor sayesinde kendinizi analiz edebilirsiniz. Uygulamanın bir diğer avantajı ise herkesin kendi istediği bardak ölçüsünü belirleyebilmesidir.

100 ml, 300 ml, 700 ml… Nasıl isterseniz uygulama da o şekilde tercih yapabiliyorsunuz. Ek olarak uygulama, ağırlık raporu da sunmaktadır. Akıllı hatırlatıcı sayesinde, bildirimlerinizin başlayacağı ve biteceği zaman aralığını da belirlemeniz mümkün. Yani istemediğiniz bir saatte uygulama size bildirim göndermemektedir. Son olarak uygulamanın dahili özelliklerinde belirtildiği üzere; verileri Google Fit ile ve ağırlık ile su içme verilerini de S Sağlık ile eşitlemektedir.

BAKINIZ:Çok Su İçmek Zayıflatır mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.