Su Kilo Aldırır Mı?

Su İçsem Yarıyor Diyenler Soruyor Su Kilo Aldırır mı ?

Vücudumuzun %60’ında yer alan ve doğal yaşam kaynağımız olarak oksijenden sonra en önemli besin kaynağımız olan su da aslında kilo aldırmaktadır. Suyun günde ne kadar tüketilmesi gerektiği aslında sürekli tartışılan konular arasında gelmektedir. Ancak su içmenin bir gün zarfında yarım litre olması gerektiği kabul edilmektedir. Çünkü su tüketiminin yetersiz kalması başta cilt kurulukları başta gelmek üzere uykusuzluk, baş ağrısı, yorgun ve stres ruh hali içerisinde bulunmamız anlamına gelmektedir. Ortada duran bu özellikleri nedeniyle su kilo aldırır mı yönünden karşımıza çıkmaya devam ettiğini gerçekten dile getirmemiz gerekir. Bu da önem teşkil eden yaklaşım tarzı olarak kendisini göstermeye devam eder.

Doğal Yaşam Kaynağımız Su

Doğal yaşam kaynağımız olan suyu mutlaka gün içerisinde en az yarım litre tüketmek önerilmektedir. İşte bu yönden su tüketiminin yerine çay ve kahve tüketiminin alması birçok sorunların da meydana gelmesi açısından karşımıza çıkar. Yetersiz su tüketimi de kilo almamıza neden olan ve insanların ortalama olarak her yıl on kilo almasını tetikleyen durumlar arasında gelmektedir.

Yetersiz su tüketimi de kilo almamıza neden olan ve insanların ortalama olarak her yıl on kilo almasını tetikleyen durumlar arasında gelmektedir.

Su Kilo Aldırıyor

Yeteri kadar su içmeyen kişilerde sindirim sistemindeki enzimler yavaş hareket eder ve bu nedenle insan sürekli açlık hissi duyar. Bunun yanı sıra gün boyu yorgunluk ve stres durumları da baş gösterir. İşte bu özelliklerinden dolayı su kilo aldırır mı açısından üzerinde durulacak olunduğu zaman karşımıza çıkmaya devam ettiğini her anlamda dile getirmemiz mümkün olacaktır. Bu yönüyle suyun günlük hayatımızın bir parçası olarak her gün mutlaka alınması mümkün olacaktır.

Vücudumuzun %60’ını oluşturan ve doğal yaşam kaynağımız olan su tüketiminin düzenli bir şekilde yapılması ve onun yerine çay ve kahve tüketiminin azaltılması gerekir.

İdrar Renginiz Su Tüketimini Resmeder

Öte yandan idrar sıvısının sarı renk olması su tüketiminin normal olarak gerçekleştirildiği anlamına gelmektedir. Bu açıdan  su kilo aldırır mı sorusunu değerlendirildiği zaman kalori açısından olmasada metabolizmanın hızlanması açısından su tüketimi önemlidir. Bu yüzden vücudumuzun %60’ını oluşturan ve doğal yaşam kaynağımız olan su tüketiminin düzenli bir şekilde yapılması ve onun yerine çay ve kahve tüketiminin azaltılması gerekir.

Doğal yaşam kaynağımız olan suyu mutlaka gün içerisinde en az yarım litre tüketmek önerilmektedir.

Yoruma kapalı.