Susamlı Çubuk Kraker Kaç Kalori?

Susamlı Çubuk Kraker

Çubuk Kraker

Bir bardak çayın yanına nefis lezzeti ile çubuk kraker atıştırmak hele ki bu krakerin üzeri mis gibi gevrek susam ile kaplanmış ise keyfimize diyecek yoktur. Ya da yoldasınız mideniz kazındı çantanızdan bir paket çubuk kraker çıkarıp atıştırmanın pratikliğini de hiçbir yiyecekte bulamazsınız.

Tüm bu pratikliğinin ve lezzetinin yanı sıra diyet yapanlar için çok da uygun olmayan bu gibi atıştırmalıklara, beslenme programınızda yer vermemeniz sağlığınız açısından daha doğru olur.

Susamlı Çubuk Krakerin Etkileri

Bu tarz atıştırmalıklar, koruyucu madde içerdiği gibi trans yağları da bünyelerinde barındırır. Kilo aldırmasından ziyade bedene verdiği zararlar nedeni ile tercih edilmeleri önerilmez. Bakkallardan, büfelerden, marketlerden kolaylıkla edinebildiğimiz susamlı çubuk krakerler özellikle yağ ve tuz oranı bakımından zengindir.

Sözün kısası kolaylıkla tüketebildiğimiz, yoğun hayat tempomuzda ayaküstü atıştırma seçeneklerimizden biri olan çubuk krakerler öyle göründüğü gibi masum değildir.

Susamlı Çubuk Kraker ve Diyet

Diyetlerde ya da normal beslenmemizde paketli hazır gıdaların yeri pek yoktur. Koruyucu madde içeren gıdalar yerine pek çok doğal alternatif bulabileceğimiz atıştırmalıklar bedenimiz için daha değerlidir. Ama yine de bu tarz gıdalardan vazgeçemiyorsanız çok az porsiyonlarda tüketmeniz tavsiye edilir.

Çubuk kraker gibi atıştırmalıkların tüketimi çok kolaydır. Paketi açıp yemeye başladığınızda ne zaman bitirdiğinizi anlamayacağınız kadar çabuk tüketebilirsiniz. Kıtır kıtır keyifli yeme biçimiyle alışkanlıklarınız arasında zorlanmadan yerini alabilir.

Beslenme şeklinizi değiştirmek sizin elinizdedir. Çubuk kraker ya da cips gibi atıştırmalıklar yerine günlük almanız gereken kalori miktarınızın içinde kalacak şekilde ceviz badem gibi atıştırmalıklar ya da kurutulmuş meyveler tercih edebilirsiniz.

Susamlı Çubuk Krakerin Besin Değerleri

Aşağıda 100 gram susamlı çubuk krakerin kaç kalori olduğu ve besin değerleri verilmiştir.

ENERJİ (Kcal): 466 kalori

KARBONHİDRAT (g): 60,5

PROTEİN (g): 10,5

YAĞ (g): 19,2

ŞEKER (g): 5,7

LİF (g): 4,6

TUZ (g): 2,0

Her şeyde olduğu gibi fazlası zarar olan susamlı çubuk krakerlerden azar azar miktarlarda tüketmek sizi kötü yönde etkilemeyecektir. Yani kilo almak istemiyorsanız paketin dibinde kalan leziz susamlara kavuşmak için biraz sabretmeniz gerekir.

Yoruma kapalı.