Talaş Böreği Kaç Kalori?

İnsanın yedikçe yiyesi gelen ve parmaklarımızı yediğimiz talaş böreğinin kalori değeri, besin değeri sürekli merak edilenler arasında gelmektedir. Öncelikle talaş böreğinin yapılışı üzerinde bilgi vererek gerekli malzemeler ve daha sonra pratik talaş böreği yapımı anlatılacak ve ardından kalori derecesiyle besin değeri üzerinde durulacaktır.

Gerekli Malzemeler

  • 5 adet yufka
  • 3 kaşık tereyağı
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 1 kavanoz garnitür
  • 1 adet tavuk eti
  • Baharat (acı biber, pul biber, susam)
  • 2 adet yumurta sarısı olarak gerekli malzemeler talaş böreği kaç kalori olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tarifi

Tavuk eti kuşbaşı doğranır ve sotelenir. Tereyağı eritilir ve sıvı yağ ilave edilir. Yufkalara yağı sürüp yufkalar sekiz parça haline getirilerek küçük dilimlere ayırın. Yufkaların içerisine kuşbaşı kuşbaşı doğranmış tavuk etini yerleştirin ve fırına sürün. Kızarıncaya kadar piştikten sonra görüldüğü gibi yapımı son derece pratik olan tadı damağımızda kalan talaş böreğini artık afiyetle yiyebiliriz.

Talaş Böreğinin Besin Değeri

30 gr karbonhidrat

9 gr protein

13 gr yağ

2.5 gr lif

25 mg kalsiyum olarak karşımıza çıkar. İşte tüm bu niteliklerine yer verildiği zaman gerçekten de talaş böreği kaç kalori açısından öne çıkmaya devam ettiğini her yönden söylemek gerekmektedir. Bu da esas teşkil eden yaklaşım tarzı olarak kendisini gösteren nitelik olarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Kalorisi

281 kcal olan talaş böreği kaç kalori olarak gerçekten de önem teşkil etmeye devam ettiğini her anlamda vurgulamamız gerekir. Bu yönüyle kilo almaya yardımcı olan damak zevklerimiz arasında geldiğini kesinlikle dikkate almak gerekmektedir. Ancak yağlanmaya neden olacağı için kilolarından şikayetçi olan kişilerin kontrollü olarak yemesi önerilmektedir. Fakat bir türlü kilo alamıyorum diyenlerin gerçekten de kilo alabilecekleri hem nefis hem de yapımı son derece kolay börek çeşidi arasında yer alır.

İşte bütün bu nitelikleri ışığında farkını bir kere daha meydana getirmeye devam ettiğini dikkate almamız önem teşkil eden yaklaşım tarzı olarak vurgulanması gerekli olan bir konu olarak önerilir.

Yoruma kapalı.