Tarçın Diyeti Listeleri ile 1 Haftada 5 Kilo Verin!

1 204

Özellikle göbek yağlarından şikayet edenler için tarçın diyeti listesi kesin çözüm sunmaktadır. Tarçın, yağ yakma özelliği olan baharatların başında gelmektedir. Çubuk tarçın diyeti, farklı besinler ile bir arada tüketilerek de etki eden bir diyet programıdır. Bu durum da tarçın ile yapılan herhangi bir diyetin, daha uzun süre katlanılabilir geçmesine olanak sağlamaktadır. Tarçın diyeti ile zayıflayanların yorumları da bu programın ne denli etkili olduğunu gözler önüne sermektedir. Biz de bu popüler diyet programından yola çıkarak sizlere tarçının diyetteki etkisini anlatmak istedik. Peki tarçın diyeti nedir, tarçın diyeti nasıl yapılır?

Tarçın Diyeti Nedir ? 

tarcin-diyeti-listeleri

Kahve tarçın diyeti ya da su ile karıştırılmış olan tarçın diyet tarifleri gibi pek çok olasılığı barındıran bu diyet programı, uygulaması en kolay diyetlerden biridir. Tarçın, besinlere lezzet veren ve tatlıların da vazgeçilmezi olan yoğun tada sahip lezzetli bir baharattır. Yağ yakmada ve özellikle de göbek eritmede etkili şekilde faydası olan bu baharatı pek çok diyet listesinde bulabilirsiniz. 

Tarçınlı su ile haftada 5 kilo yorumları üzerine biz de bu uygulaması kolay olan diyete bir göz atmak istedik. Tarçınlı su İbrahim Saraçoğlu gibi uzman kişilerce de her daim tavsiye edilen bir diyet çeşididir. Bu yazımızda yalnızca tarçın ve su karışımı ile sınırlı kalmayıp tarçının diğer besinlerle olan kilo verdirme serüvenini de bulabilirsiniz. 

1 – Toz Tarçınlı Su Diyeti 

Tarçın diyeti yapanların en fazla uyguladığı yöntemlerden biri de toz tarçını ılık suyun içerisinde tüketmektir. Bu yöntem ile vücutta bulunan istenmeyen yağların yakılmasına kesin gözüyle bakılmaktadır. Bir diyet programını uygularken en zorlanılan nokta istenmeyen yağların yakılmasını sağlamak ve göbek bölgesini eritmektedir. İşte, ödem atıcı tarçınlı su sayesinde kısa sürede istenmeyen kilolarınıza veda edebilirsiniz. 

tarcin-diyeti-listeleri

Her gün 1 su bardağı içme suyuna yarım tatlı kaşığı tarçın atarak kendinize gün içerisinde tüketebileceğiniz bir zayıflama kürü/ tarçınlı suyu hazırlayabilirsiniz. Bu kürü sabahları aç karnına tüketerek kısa sürede istenmeyen kilolarınıza kolay bir şekilde veda edebilirsiniz. Elbette tarçın ve su karışımı tek başına hiçbir zaman etkili bir yöntem olmamıştır. Bu yöntem egzersiz ve sağlıklı beslenme ile kilo vermeyi hızlandıran bir yöntemdir. 

2 – Süt Tarçın Diyeti 

Her ne kadar toz tarçın ile yapılan diyet programı oldukça etkili de olsa siz farklı alternatifler de deneyebilirsiniz. Süt tarçın diyeti, diyet listelerine tat katmak isteyenlerin uygulayacağı sağlıklı bir kürdür. Peki süt ve tarçınla zayıflama yöntemleri nelerdir, bu diyet nasıl yapılır, süt tarçın diyeti nasıl hazırlanır? Yapılışı oldukça basit olan bu diyet için gerekli olan malzemeler süt ve çubuk tarçındır.

tarcin-diyeti-listeleri

Her gün 1 su bardağı yarım yağlı süte tek bir çubuk tarçın atarak tüketebilirsiniz. Süt ile yapılan diğer tüm diyetlerde olduğu gibi laktoz intoleransınız varsa laktozsuz süt kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bunun dışında da süte karşı reaksiyonunuz mevcutsa aynı yöntemi içme suyu ya da kahve ile de deneyebilirsiniz. 

3 – Tarçın Yoğurt Diyeti 

Tarcın yoğurt diyetihem şifa kaynağı hem de hızlı kilo verdiren etkili bir yöntemdir. Bu diyet programını uygulamak da bir hayli kolay ve zevklidir. Kilo verme döneminde olan kişilerin yoğurt ve tarçını bir arada tüketmeleri yağ yakımını hızlandıran bir yöntemdir. Yoğurt da tek başına kilo verdiren ve her ara öğünde tavsiye edilen bir besindir. 

tarcin-diyeti-listeleri

Tarçın diyeti listemizde yer alan bu etkili yöntemi uygularken yoğurt ve tarçın karışımına ceviz ve badem de ekleyebilirsiniz. Hatta dilerseniz yoğurt ve tarçın üzerine Hindistan cevizi ve elma da ekleyerek kendinize bowl bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz. Yoğurt ve tarçın karışımını her sabah kahvaltı niyetine düzenli olarak tüketebilirsiniz. 

4 – Tarçınlı Limonlu Su Diyeti 

Tarçınlı su kadınlar kulübü içerisinde de sıklıkla tavsiye edilen bir zayıflama yöntemidir. Bu karışıma bir de limon ekleyince kendinize hem lezzetli hem de ödem attırıcı bir detoks suyu da hazırlamış olursunuz. Limonlu tarçınlı su içmek zayıflatır mı sorusunun yanıtı da kesinlikle evet olarak verilmektedir. 

tarcin-diyeti-listeleri

Tarçın diyeti listelerinde yer alan bu popüler yöntem sayesinde başta göbek bölgesindeki yağlar olmak üzere istenmeyen fazlalıklarınıza veda edebilirsiniz. İster hazırladığınız kürü ılık suya yaparak isterseniz de çubuk tarçınlı su kaynatmadan da tüketebilirsiniz. Bu yöntemi her gün uyguladığınız taktirde diyet programınıza bir hayli faydası olduğunu da göreceksiniz. 

5 – Kahve Tarçın Diyeti 

Diyet programınıza lezzetli bir dokunuş yapma taraftarıysanız size tarçının kahve ile olan birleşiminden de bahsetmemiz gerekiyor. Tarçın ve kahvenin uyumu hem lezzet olarak hem de kilo vermede ön plana çıkıyor. Toz tarçın ile karıştırılan Türk kahvesini kısık ateşte pişirip her gün tüketmeniz mümkündür. 

Bu diyeti uygularken kahvenin yanında şekerli besinler tüketmemeniz de gerekmektedir. Aynı zamanda tarçınlı kahveyi de tamamen şekersiz olarak tüketmeniz tavsiye ediliyor. Aksi taktirde şekerin de etkisiyle tarçın ve kahvenin yağ yakma oranı bir hayli azalıyor. 

tarcin-diyeti-listeleri

 

Tabi tüketildiğinde zayıflatan tarçınlı suyun ya da tarçın diyetinin pek çok faydası da bulunmaktadır. Tarçının faydaları nelerdir diye soruyorsanız, başta sindirim sistemini düzenlemek olmak üzere ödem atma, zayıflatma ve metabolizmayı hızlandırma gibi faydaları bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Kilo sorunlarıyla uğraşan pek çok kimse vardır. Ancak bu kilolardan kurtulmanın yolları da mevcuttur. Öncelikle bilinmesi gereken şey, metabolizmanın nasıl çalıştığıdır. Bunu öğrenmek için metabolizma nasıl hızlanır, başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. İyi okumalar😊

 

1 yorum
  1. Davut diyor

    Çok yararlı oldu kilo verdim sayenizde thank you

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.