Tesettür Kombin Modelleri Oluştururken 11 Püf Nokta

Tesettür Kombin Modelleri Nasıl Oluşturulur?

Tesettür kombin modelleri her muhafazakâr bayanın zevkine ve ihtiyaçlarına uygun şekilde göz atacağı parçaları bünyesinde barındırır. Renklerin canlılığı, aksesuar kullanımı, ayakkabı tercihi ve uygun parçalar ile yapılan kombinler tesettür kombin modelleri yaparken kullanacağınız parçalardır. Peki bu giyim tarzında kombin nasıl oluşturur, nelere dikkat edilmelidir?

Tesettür Kombin Modelleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

tesettur-kombin-modelleri
Tesettür Kombin Modelleri

Tesettür giyim modelleri tercih ederken birkaç önemli faktör üzerinde durmak gerekir. Bu kriterler ışığında hem daha doğru kombinasyon hem de şıklığı ve rahatlığı bir arada sağlayabilirsiniz. Peki tesettür kombin modelleri seçiminde hangi faktörlere dikkat etmelisiniz?

1 – Kumaş ve Malzeme Seçimi

Tesettür giyimde ilk dikkat edeceğiniz unsur, kumaşın rahatlığı ve kullanılan kumaş parçasının nefes alabilen ve cilde uygun olan yapısıdır. Keten, pamuk, viskon gibi daha doğal malzemelerin tercih edilmesi ile günlükten abiyeye daha konforlu kombinasyonlara imza atabilirsiniz. Çünkü kumaşın kalitesi demek konforlu giyim demektir.

2 – Renk ve Desen

Renk seçimi kişisel tercihe bağlı olan kriterdir. Tesettür kombin modelleri yaparken renk ve desen tercihinde vücut tipi, gidilecek mekan, mevsim gibi unsurlar önemlidir. Yani;

  • Günlükte daha desenli ve renkli tercihler kullanabilirsiniz.
  • Vücut tipinize uygun olarak desen kullanımını ayarlamanız gerekir. Hafif kilolu bayanlar daha küçük desenli ve dikine çizgili parçaları kombin edebilir.
  • Abiye seçimlerde renk tercihi yaparken ayarı yapmanız da muhimdir. Örneğin; abiye şallar tercihinde desenli kumaş kullandı iseniz elbise tercihinde daha sade renklere göz atabilirsiniz.
  • Klasik giyimde kahve, siyah gibi daha modern renklere yer verebilirsiniz.
  • Bohem tarzda çok açık renkler, canlı renkler ve karmaşık desenler tercih edebilirsiniz.

3 – Kesim ve Model

tesettur-kombin-modelleri
Tesettür Kombin Modelleri

Vücut tipine en uygun kesim ve modelin tercih edilmesi tesettür kombin modelleri seçimini etkiler. Hem rahat hem de şık görünümlü modelleri tercih etmeniz parçanın işlevsel kullanımı bakımından mühimdir.

4 – Uzunluk

Giyim parçalarının uzunluğu ya da kısalığı günlük koşuşturmaya bağlı değişiklik gösterir. Örneğin; çok aktiviteli günlerde ayağınıza dolaşmayacak uzunlukta elbise ya da etek tercihi ile kaliteli gün geçirebilirsiniz. Ancak özel günlerde belirli saatler arasında giyeceğiniz abiye kıyafetlerde daha uzun parçaları tercih edebilirsiniz.

5 – Tesettür Kombin Modelleri Detayları

tesettur-kombin-modelleri
Tesettür Kombin Modelleri

Düğme, cep, dikiş vb. detaylar sayesinde giyime hareketlilik katabilirsiniz. Ancak yapılan kombinasyon takımlarında her iki parçada da detay kullanımı hem hoş görünmeyecek hem de kombini modernlikten çıkaracaktır. Bu sebeple bunun ayarını iyi yapmanız gerekir.

6 – Mevsim ve Hava Şartları

Mevsimine en uygun şekilde tesettür kombin modelleri seçmek gerekir. Örneğin; kış ayları için daha yumuşak ve sıcak tutan kumaşlar tercih ederken, yaz mevsimi için nefes alabilen ve hafif kumaşların tercih edilmesi fonksiyonel kullanım için uygun olacaktır.

7 – İşlevsel Parça Tercihi

Aldığınız parçaların dolabınızdaki diğer parçalar ile uyumlu ve kullanılabilir olmasına dikkat edin. Bu farklı kombinasyonlar yapmanıza imkan vereceği gibi bütçe dostu tesettür kombin modelleri yapmanıza da yardımcı olacaktır.

8 – Bütçe

Giyim alışverişinde bütçe kontrolünde parça almak mühimdir. Hem kaliteli hem de sağlam malzemeden üretilen parçalar daha uzun ömürlüdür. Tesettür giyim modelleri tercihinde ucuzluktan ziyade, kaliteye önem vermelisiniz.

9 – Ölçüye Göre Giyinmek

tesettur-kombin-modelleri
Tesettür Kombin Modelleri

Vücut ölçülerinizi bilmeniz hem kullanışlı hem de estetik duran tesettür kombin modelleri seçiminde önemlidir. Bedeninize en uygun kıyafetlerin tercihi sayesinde rahat ve şık olabilirsiniz.

10 – Trende Uygun Giyinme

Modanın güncel ve modern tesettür kombin modelleri üzerinden seçim yapmak zamansız parçaların kullanımı konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Özellikle modern tesettür kombinleri yaparken bu kriter oldukça önemlidir. Farkınızı ve stilinizi konuşturmanın en ideal yoludur.

11 – Tesettür Kombin Modelleri Tercihinde Aksesuar Seçimi

Aksesuarlar tesettür kombin modelleri seçiminde en tamamlayıcı parçalardır. Kombinin her detayına gereken önemi verdikten sonra son dokunuş olarak aksesuar tercihinde bulunmanız fark yaratmak adına önemlidir. Kıyafetlerinize bambaşka hava katmanın yolu olan aksesuarlar içinde başörtüsü, fular, topuzlu bone çeşitleri, kolye, küpe, bileklik, ayakkabı vb. sayılabilir.

Tesettür Kombin Modelleri Önerileri

Tesettür giyimde yukarıdaki kriterlere dikkat ederek ve aşağıdaki kombinasyon önerilerinden de yardım alarak şık ve modern kombinasyonlara imza atabilirsiniz. Peki tesettür giyim modelleri yaparken hangi parçaları bir araya getirebilirsiniz?

1 – Modaselvim Abiye Tunik Pantolon Kombini

Modaselvim tesettür dünyasının en güzel parçalarını kullanıcılarına sunması ile zamansız ve rahat giyim parçalarını kullanıcıları ile paylaşmaktadır. Özellikle abiye şıklığında rahatlığı benimseyenler için Modaselvim abiye pantolonlu takımlar oldukça kullanışlıdır. Daha klasik ve spor içerikli bu takımlar birbirinden farklı doku, renk, desen ve ölçü seçeneği ile en popüler tesettür kombin modelleri içinde yer alır.

2 – Trendyol Alt – Üst Takım Tesettür

tesettur-kombin-modelleri
Tesettür Kombin Modelleri

Trendyol uzun süredir tesettür kombin modelleri seçiminde bulunan kişilere hizmet vermektedir. Özellikle genç tesettür kombin yapacaklar için birbirinden farklı detayları bulunan alt üst tesettür takım çeşitlerini, hem özel günler hem de günlük için kullanabilirsiniz. Takımlarda aynı renk kombinasyonu ile geçiş yapabileceğiniz gibi farklı renkler ile de kombinasyon oluşturabilirsiniz.

3 – Tesettür Pantolon Tunik Kombinleri

Pantolon tunik takım son dönemlerde elbise ve etek yerine en çok seçimi yapılan parçalar arasında yerini almıştır. Özellikle günlükte tercih edilen bu modellerde kombinasyon oluştururken bu önerilere dikkat edebilirsiniz;

Tesettür Pantolon Tunik Takım Kombinasyonunda Öneriler
Kumaş Günlük için keten, pamuk vb. kumaş tercihinde bulunabilirsiniz. Abiye için ipek, saten, Medine ipeği, viskon gibi kumaş tercihleri daha uygun olacaktır.
Desen Tesettür giyim modelleri içinden desenli takım seçtiyseniz ayakkabı, aksesuar tercihinde sadelikten yana seçimlerde bulunabilirsiniz.
Tarz Abiye tercihlerde saten, ipek kumaş seçimi ile oldukça şık ve rahat olabilirsiniz.

Bohem tercihlerde daha salaş ve kahve, krem ağırlıklı tonlara ağırlık verebilirsiniz.

Klasik giyim tercihlerinde daha hareketsiz ve nude tonlu takım kullanabilirsiniz.

4 – Düğünlük Tesettür Takımlar

Şık tesettür takımlar tercih ederken mutlaka kumaşın dokusuna önem vermelisiniz. Yani daha ipek, saten gibi estetik olarak özel güne yakışacak kumaşların olması tesettür kombin modelleri seçiminde önemlidir. Modanisa ikili takım > tunik kombinleri arasından dilediğiniz renk ve dokuda düğünlük modellere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

tesettur-kombin-modelleri
Tesettür Kombin Modelleri

Tesettür kombin modelleri arasından yapacağınız doğru parça tercihi her zaman bir adım önde olmanız için gerekli kriterleri bünyesinde barındırır. Amaç estetik görünümün yanında işlevsel kullanıma imkan tanıyan parçaların seçimine de önem vermektedir. Ayrıca aşağıdaki sorular arasından siz de kendi tesettür kombinasyonunu oluşturabilirsiniz.

1 – Büyük Beden Tesettür Giyim Nasıl Olmalı?

Büyük beden tesettür kombin modelleri seçerken rahat ve salaş modeller ile hem gizleme hem günlük kombinasyonları kolaylıkla kullanabilirsiniz. Özellikle elbise konusunda A form modellerin tercihi önde iken pileli, detaylı modellerin tercihi önerilmez.

2 – Tesettürde Dış Giyim Nasıl Olmalı?

Tesettür kombin modelleri dış giyim tercihinde kir tutmayan ve rahat temizlenebilen kumaşların tercih edilmesi gerekir. Ayrıca cilde hava aldıran ve vücudu kapatan şık tasarımlı modellere göz atmakta fayda vardır. Sentetik ya da naylon kumaşlı dış giyim parçalarının tercih edilmemesi gerekir.

 

Yoruma kapalı.