Toksin Arındırıcı Detoks

0 312

Lenf bezi, Kolon ve Mesanede Biriken Toksinlerden Arınma Detoksu

Güne bu detokstan bir bardak içerek başlamak metabolizmanızı güçlendirmenize, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize, toksinleri vücudunuzdan atmanıza ve vücudu hızlı bir şekilde alkalize etmenize yardımcı olabilir.

Sabah Rutininize Limonu Dahil Edin

Limonlar sabah rutininize dahil edilmek sizin için harika olacaktır. Çünkü lenf bezlerinde, kolonda ve mesanede biriken toksinleri atmak için lenfatik sistemi uyarırlar. Ayrıca vücudumuzdaki su seviyelerini ve mineral konsantrasyonlarını düzenler.

Tarçında limon gibi değerli bir besindir. Çünkü kan şekerini dengelemeye yardımcı olur, bu da ruh halinizi ve uyku düzeninizi düzenlemenize yardımcı olacaktır. Zencefil ve zerdeçal, beyne fayda sağlayan antioksidanlar bakımından değeri yüksektir, sindirim kanalında sağlığa destek olur ve sonuç olarak lenf akışına yarar. Bu iki bitki aynı zamanda başlıca anti-enflamatuarlardır ve kendi içinde doğal bir detoks işlemi olan terlemeyi arttırmaya yardımcı olur.

Arnavut Biberiyle Gelen Sağlık

Arnavut biberinde , P maddesi adı verilen bir nöropeptiti nötralize eden kapsaisin bulunur (vücuttaki iltihaptan sorumludur). Aynı zamanda vücuttaki dolaşımını artırarak, besinlerin ve oksijenin farklı hücrelere ve organlara transferini teşvik eder. Toksik maddenin vücudun farklı bölgelerinden uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Bu detoks için mümkün olduğunca organik bileşenlerin kullanılması tavsiye edilir. Bir şey yemeden önce sabahları ilk olarak bu detokstan bir bardak tüketin.

Toksinlerden Arınma Detoksu

Malzemeler: (1 kişilik)

  • 1 tutam zencefil kökü
  • 2 tutam taze zerdeçal kökü (veya 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal)
  • 1 limon(soyulmuş)
  • 1 yemek kaşığı akçaağaç şurubu veya çiğ pastörize edilmemiş bal
  • 1/2 (Yarım) çay kaşığı kırmızı biber
  • 1/3 çay kaşığı (Kaşığın ucuyla) tarçın
  • 1.5 su bardağı süzülmüş su

Hazırlama Yöntemi:

  • Zencefil, zerdeçal ve limonu bir tencerede koyup üzerine suyumuzu ilave edelim.
  • Daha sonrasında tatlandırıcı olarak hangisini kullanacaksanız şurup veya balı, acı biber ve tarçınla karıştırın ve sonrasında bu detoksun keyfini çıkarın! Afiyet olsun.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.