2022 Türkçe Trend Şarkılar Listesi! 2022 Türkiye’de En Çok Dinlenen Şarkılar

2022 Spotify Trend Şarkılar Listesi Hangi Şarkılardan Oluşuyor?

Trend şarkılar listesi o dönem içinde çıkan ve en çok dinlenen şarkıları temsil etmektedir. Türkçe Pop yıllardır farklı platformlar altında trend listeleri içinde sıralanmaktadır. Geçmişten günümüze gelen Kral Pop Top 50 listesi ve güncel müzik uygulaması Spotify en çok dinlenen Türkçe şarkılar bu konuda bilgi vermektedir.

İşte Türkçe trend şarkılar listesi:

En Çok Dinlenen Şarkılar Listesi Türkçe Pop 2022

Kral Pop Top 50 eskiye nazaran ilgiyi kaybettiği için genellikle listesinde düzenlemeyi, güncellemeyi artık çok geç yapmaktadır. Bu yüzden Spotify en çok dinlenen tüm zamanların en iyi Türkçe şarkıları ile liste oluşturulmuştur. Bu senenin pop şarkıları arasında Türkçe trend şarkılar listesi şu şekilde oluşmaktadır:

1- Ece Mumay – Vanilya

YouTube video

Ece Mumay, son yılların yükselen yıldızları arasında kendisini göstermeye devam ediyor. En son çıkardığı ‘Vanilya’ isimli albümünün birinci şarkısı Vanilya’ya klip çekerek tüm dikkatleri tekrar üzerine çekti. Youtube üzerinde 1 ay önce yayınlanan bu şarkı günümüzde Spotify en çok dinlenen şarkılar listesinde birinci sırada bulunuyor.

2- Demet Akalın – Bensiz Olsun

trend-sarkilar
Trend Şarkılar

Bu senenin yeni şarkıları arasında elbette Demet Akalın da bulunuyor! Demet Akalın Bensiz Olsun şarkısıyla çoktan en çok dinlenenler arasına girmeyi başardı. Spotify Trend şarkılar listesi arasında ikinci sırada bulunan bu şarkı, 3 dakika 39 saniyeliktir. Bir ay önce klibi yayınlanan şarkının kendi kadar remix halleri de çok dinlenmektedir.

3- Sefo & Revart – Yarım Kalır

YouTube video

Bilmem mi şarkısıyla geçen yaza resmen damga vuran Sefo, yeni parçalarını üretmeye devam ediyor. Yarım Kalır parçasıyla düet parçasıyla ön plana çıkıyor. Ciddi bir kitleye hitap eden Sefo bu şarkısıyla da yine listeleri sallamaya devam ediyor. Spotify en çok dinlenen şarkılar arasında üçüncü sırada yer almasıyla bir yandan ilk sıraya da göz kırpıyor.

4- Mustafa Ceceli & Nigar Muharrem – Salıncak

trend-sarkilar
Spotify En Çok Dinlenen Şarkılar Listesi

Spotify Trend şarkılar listesi kapsamında son zamanlarda çok sık duyduğumuz Mustafa Ceceli, birbirinden farklı isimlerle listeyi sallamaya devam ediyor. Salıncak şarkısı arabalarda, kafelerde çok sık duyduğumuz bir parça haline çoktan geldi. Hatta şarkı aylar öncesinde çıkmasına rağmen hala çok sık dinleniyor olması da daha çok duyulacak anlamına geliyor.

5- Irmak Arıcı – Asık Suratım

YouTube video

Listelerde her ne kadar çok sık görülmese de yaptığı çarpıcı şarkılarla adını duyuran Irmak Arıcı, ‘Asık Suratım’ ile aslında rakiplerine nazaran farklı bir ezgisiyle iddiasını sürdürüyor. Asık Suratım şarkısında diğerlerine nazaran daha sakin bir şarkı olsa da o kadar çok dinleyici tarafından beğenilmiş olacak ki listede beşinci sırada yer alıyor.

6- Reynmen & Soolking – Askim

trend-sarkilar

Sık sık şarkılar çıkarmasa da çıkardığı şarkılarla aslında beklentiyi karşılayan Reynmen artık dünya çapında da yayılmak için adım attı. Sportify Trend şarkılar listesi içinde yer alan bu parçasıyla dünya şarkılarının ezgisini tek bir şarkıya aktardı. Hint şarkısı gibi Türkçe pop gibi ve hatta yabancı dilde farklı sözlerle de yaza damga vurması bekleniyor.

7- Hande Yener – Sahte

YouTube video

Bu senenin pop şarkıları arasında Kral Pop TOP 50 listesinde geçmişte de günümüzde de sık sık gördüğümüz isimlerden Hande Yener bulunuyor. Yener, Sahte şarkısıyla pop alanında yine iddiasını sergilemeye devam ediyor.  Şarkının Yener yorumuyla elbette sevenleri tarafından çok sık beğenildiği görülecek ki yedinci sırada yer almaktadır.

8- Ajda Pekkan – Bi’ Tık

trend-sarkilar
Türkiye’de En Çok Dinlenen Şarkı Listesi

Yılların güzel sesi, sanatçısı Ajda Pekkan elbette Spotify Trend şarkılar listesi içerisinde yer alıyor. Şaşılmayacak bir isim olduğu için listede yer almasına kimse tepki vermeyecektir. Şarkıyı dinleyenlerin yaş skalası ise neredeyse en geniş olanlardan birisidir. Yediden yetmişe herkes tarafından dinlenen bu şarkının aylarca yine dinleneceği düşünülüyor.

9- Hande Ünsal – Gönder Gelsin

YouTube video

Bu senenin yeni şarkıları arasında bulunan Gönder Gelsin yine hareketli olmasıyla ve güçlü sesi Hande Ünsal ile birlikte bir araya gelince mükemmel bir sonuç ortaya çıkıyor. Gönder Gelsin şarkısı, TOP 10 listesinde dokuzuncu sırada bulunuyor. Ünsal, kattığı yorumuyla şarkıya ayrı bir hava katmış olacak ki yine dinleyici kitlesini kendisine çekerek dokuzuncu sıraya yerleşiyor.

10- Sura İskenderli – Yok | Trend Şarkı Listesi

trend-sarkilar

Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar 2022 yılında şüphesiz aylardır en çok dinlenen ve ilk 10 içinden çıkmayan şarkılardan birisi Yok şarkısıdır. Daha çok ‘’ Ee daha daha nasılsınız?’ şekliyle bilinen şarkılardan birisidir. Nakaratta bu şekilde tekrar edilmesi şarkı isminin önüne geçilmesine bile neden olmuştur. Genç kitleye hitap eden bu şarkı Spotify Trend şarkılar listesi kapsamında uzun zamandır bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: 4 Yeni Sezon Trend Elbise Modelleri!

 

Yoruma kapalı.