Turşu Kilo Aldırır Mı?

0 508

Diyet listesinin arasında en çok tercih edilen turşu kuşkusuz kilo almanıza neden olmaz. Çünkü oldukça düşük kalorisi bulunmakta olup üstelik sağlığımız açısından inanılmaz derecede yararı olduğu bilinmektedir. Özellikle salatalık ve biber turşusunun gerçekten de doğal şifa kaynakları arasında geldiklerini kesin olarak dikkate almamız gerekmektedir. Ortada duran bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman hangi yararlarının olduğunu dikkate almamız mümkün olacaktır.

Bu Yazımızda Neler Var

Yararları

  • Cildin kaşıntı, tahriş ve benzeri diğer problemlerine karşı koruyucu kalkan niteliğindedir.
  • Vücudun su tutma dengesini korur ve böylelikle vücudumuzdaki tuz oranını dengeleyerek her yönden tansiyon problemlerinin yaşanmaması açısından yararlıdır.
  • Kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

Bu özelliklerinin yanı sıra günlük hayata yönelik olarak da turşunun daha doğrusu turşu suyunun yararları bulunmaktadır. Nitekim bunlar arasında tavaları temizlemesi, bitkileri canlandırması ve de yemeklerin daha uzun süre korunmasını sağlayabilmesi gibi özellikleriyle turşu kilo aldırır mı yönünden olduğu kadar günlük kullanıma ilişkin olarak da birçok yararı bulunmaktadır.

Kilo Aldırır Mı?

Aksine kilo verdirir. Özellikle salatalık turşusu diyetisyenlerin kilo vermede uyguladıkları zayıflama diyetlerinden birisi olarak en başta gelmektedir. İşte özelliğinden hareket edildiği zaman kilo aldırmaz aksine kilo verdirmektedir.

Salatalık Turşusu Besin Değeri

1 gr karbonhidrat

0.3 gr protein

0.1 gr yağ bulunan salatalık turşusunun yağ ve kalori açısından düşük olmasının aksine tuz ve potasyum açısından yüksek olması tansiyon hastalıklarının önüne geçmekte ve kilo artışını önlemektedir. İşte bu nitelikleri yönüyle değerlendirildiği zaman gerçekten de turşunun sağlığa yararının birçok yönden karşımıza çıktığını dikkate almamız gerekmektedir.

Kalorisi

100 gr’da sadece 7 kcal bulunan turşu gerçekten de son derece düşük kalorilidir. İşte bu ortada duran nitelik açısından yer verildiği zaman salatalık turşusunun her açıdan dikkat çekmeye devam ettiğini dikkate almamız ve diğer özellikleri yönüyle birçok yararının bulunduğunu hesaplamamız önem teşkil eden hususiyet olarak ortada durmaktadır ki bu özellikleri ışığında değerlendirildiği zaman kalori düzeyi bakımından yüksek olmaya devam ettiğini gerçekten de ele almamız son derece önemli bir konudur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.