Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri İçin 10 Altın Bilgi!

En Beğenilen Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Ucuz dükkan dekorasyon fikirleri 2023 ile beraber popülerlik kazanmıştır. Özellikle dükkan dekorasyon fiyatları son günlerde böylesine artmışken ucuz yoldan tasarım yapmak daha gözde olmuştur. İşte a’dan z’ye sıcak ortam oluşturacak dükkanınız için 10 altın bilgi.  

Mütevazı ve Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri İçin Öneriler

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri
Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Çok geniş olmayan, küçük dükkan fikirleri olmayan dükkan sahibi için bir risk olabilir. Çünkü mekânın tasarruflu ve fonksiyonlu kullanılması müşteri çekiciliğini arttırır. Mağaza veya dükkân içinde kullanılacak bir küçük çiçek saksısından tutun duvardaki boyaya kadar her şey müşterilere tesir eder. İşte iyi tesir edecek ucuz dükkan dekorasyon fikirleri şunlardır.

1 – Vintage Tarz Perdeler ve Örtüler Kullanmak

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

 

Yemek dükkanları başta olmak üzere kafe, kitap-kafe, kuaför, çiçekçi gibi pek çok dükkânda kumaşlar öne çıkar. Özellikle perdeler dükkân görünümü baya etkiler. Bu yüzden seçilen perde ve örtü stili ve kumaşı büyük önem taşır. İşte perde, masa ve koltuk örtüsü gibi tekstillere uygun kumaşlar şöyledir:

Tekstil Türü

Uygun Kumaşlar

Masa Örtüsü

Supla ve Runner 

Perde

Panama Keteni

Mutfak Önlüğü

Duck Bezi

Raf Örtüsü

Dantel ve Etamin

 

2 – Canlı ve Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri Gözdesi: Çiçekler

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Çiçekler ve bilhassa yeşil bitkiler, dükkanınıza hayat verir. Canlılık ve yaşam gibi kavramların timsali olan iç mekân bitkileri ortamın atmosferini her zaman iyi yönde etkiler. Deve tabanı, kauçuk, kaktüs gibi bitkilerle dükkan dekorasyonları yapabileceğiniz gibi dükkan içini de şenlendirebilirsiniz.

3 – Minimal ve Göz Yormayan İç Dizayn 

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Karmaşık ve kalabalık dükkanlar genelde müşterilerde itici etki oluşturur. Bu nedenle, dükkan dekorasyon fikirleri için verilebilecek en büyük tavsiye temiz bir iç görünümdür. Fazlalık olan ve göz yoran süs eşyaları başta olmak üzere tüm çeri çöpü yok etmeniz karınıza olacaktır. 

4 – Dükkân Türüne Uygun Duvar Boyası Seçimi

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Renkler kendi içlerinde bambaşka anlamlara sahiplerdir ve bu anlamları yerine göre kullanmak büyük önem arz eder. Kimi mekânda açık renkler tercih edilmeliyken kimi mekânda daha canlı ve koyu renklere başvurulmalıdır. Ucuz dükkan dekorasyon fikirleri için dükkan duvar dekorları ve mekanınıza uygun renkler ise şunlardır: 

  • Kırmızı-Kahverengi; fast food restoranlar, lokantalar, kafeler

  • Mavi, züccaciye dükkanları ve kafeler

  • Yeşil, çiçekçiler ve botanik dükkanları

  • Mor, kuaförler ve güzellik merkezleri

5 – Yumuşak ve Etkili Aydınlatma

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Dükkan dekorasyonları içinde mekanın görünümü çok yüksek oranda etkileyen faktör ışıktır. Aşırı parlak ve katlanılamayacak derecede gözü yoran ampuller, avizeler dükkanınızda bulunmamalıdır. Onların yerine daha yumuşak, sarımsı bir tarzı olan ışıklandırmalar tercih edebilirsiniz. Işıklandırmanın ucuz dükkan dekorasyon fikirleri açısından altın değerde olduğunu unutmamalısınız.

6 – İkinci El Eşyaları Yenileyip Kullanmak

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Bütçesi dar, ucuz dükkan dekorasyon fikirleri bakınanlar için dört dörtlük bir öneri ikinci el eşya kullanmaktır. Tabi bundan kasıt direkt eski veya çöp tarzda eşyalar kullanmak değil, onları yenileyip vintage görünüm vermektir. Örneğin eskimiş bir koltuğu kumaş döşemesi yaptırıp dükkanınızın bir köşesine okuma koltuğu olarak koyabilirsiniz. 

https://dekorasyonmodelleri.com/ucuz-dukkan-dekorasyon-fikirleri/ adresinde yer verdigimiz detaylı öneriler ile siz de muhteşem bir dükkana çok uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. 

7 – İnternet Mağazalarının İndirimlerini Takip Etmek

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

 

Küçük dükkan tasarımları yapmak ve buna uygun dükkanınız için mobilya almak istiyorsanız indirimleri kaçırmamalısınız. Ucuz dükkan dekorasyon fikirleri ve önerilerinden biri olan indirim, ekonomik olarak çok önemlidir. Bu açıdan bakılınca, istediğiniz mobilyayı almak için sabretmeli ve beklemelisiniz. Emin olun tükenmek üzereyken dahi olsa o pahalı fiyat bir gün düşecektir!

8 – Sade ve Şık Vitrin Tasarımı 

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Vitrinler, dükkânın dışarıdan ne olduğunun ipucunu veren çok önemli parçalardır. Doğru vitrin, ucuz dükkan dekorasyon fikirleri ve tasarımlarında makul ölçütlere sahip olmalıdır. Bu yüzden, ürünleri iyi gösterecek beyaz ışık ve ferahlatıcı arka plan renkleri seçmeniz yararınıza olacaktır.

9 – Dükkân Bahçesini Süslemek ve Çevrelemek

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Eğer dükkanınızın bir bahçesi varsa ve ucuz dükkan dekorasyon fikirleri yanında bahçe için de fikir, öneri arıyorsanız bu öneri tam sizlik! Bahçenize bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz ve güven vermesi açısından çevreleyebilirsiniz. Ahşap dükkan dekorasyon malzemeleri olan tahta çitler kullanıp ucuz dükkan dekorasyon fikirleri ile bahçenize hava katmanız artık çok kolay!

10 – Doğru ve Uygun Dükkân Tabelası Seçmek

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

 

Vitrin gibi dükkan tabelaları dükkan içeriğini dışa vurur. Uygun ve ucuz dükkan dekorasyon fikirleri tabela açısından bakılırsa, doğru dükkan isminin önemini vurgular. Mekanınız için etkili ve çekici bir isim bulmak, sattığınız ürünler kadar önemlidir. Bu yüzden ucuz dükkan dekorasyon fikirleri ile tabelanızı da uygun ve şık seçmeyi unutmayın. 

YouTube video

Yoruma kapalı.