Vajinoplasti Nedir? 2022 Vajinoplasti Ameliyatı Fiyatı

Vajina Daraltma Nedir?

Vajinoplasti nedir? Genital bölge estetik işlemlerinde son 10 yılda tüm dünyada artış görülmeye başlandı. Vajinal bölgede oluşan deformeler kişinin sadece bedeni ile ilgili kaygılar yaratmaz. Bu tür kaygılar hastaların özgüvenini olumsuz yönde etkiler ve sosyal hayatını önemli derecede etkiler.

Vajinoplasti nedir ve hangi bölgeye uygulanır? İç ve dış genital bölgelerde oluşan hasarlar kişiye acı verecek boyutta olabilir. Ayrıca başka problemleri de beraberinde getirir. Bu durumları ortadan kaldırmak için genital estetik operasyonları yapılmaktadır. Böylece kişinin hayat konforu yeniden sağlıklı bir düzeye ulaşır.

Yıllar içinde kadınların genital bölgesinde yıpranmalar oluşabilir. Bu hasarlar, doğum, yaşlılık, kollajen dokusunun zayıflaması gibi nedenlerle oluşmaktadır. Bu tip nedenlerden ötürü çiftlerin cinsel hayatı olumsuz etkilenmektedir. Bu nedenle vajinoplasti ameliyatı yapılmaktadır? Peki, vajinoplasti nedir?

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti Neden Yapılır?

vajinoplasti-nedir
Vajinoplasti Nedir

Vajinoplasti işlemi, genital bölgenin iç kısımlarına yönelik yapılan estetik işlemlere denmektedir. Estetik işlemler hastalıkları uzmanları tarafından yapılmaktadır. Zamanla genişleyen vajinanın cerrahi işlemlerle daraltılarak eski formuna ulaşması hedeflenir. Peki, vajinoplasti nedir ve neden yapılır?

Vajinoplasti, vajinal kasların zayıflaması ile birlikte meydana gelen genişleme durumuna, zamanla vajinal gaz çıkarma ya da idrar kaçırma gibi sorunlar eşlik edebilir. Vajinoplasti operasyonları ile bu problemlerin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Vajinoplasti işlemini sadece doğum sonrası sorun yaşayan kadınlar ya da yaşı ilerlemiş olanlar yaptırmamaktadır. Herkesin bedeni ve genetik yapısı birbirinden farklı olduğu için deforme oluşumu da kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu nedenle vajinal yenilenmeye ihtiyaç duymak için kişinin yaşının orta yaşın üzerinde olmasına gerek yoktur.

Vajinoplasti Hangi Durumlarda Yapılır? Vajinoplasti Belirtileri Nelerdir?

Vajinal bölgede yaşanan genişleme problemi kadınların cinsel ilişki sırasında kendilerini kötü hissetmesine neden olabilmektedir. Vajinal genişlik durumda vajinal enfeksiyonlarda sıklık yaşanabilmektedir. Bu rahatsızlıkların önüne geçebilmek, deformasyonları düzelterek vajinayı eski haline getirebilmek için vajinal daraltma ameliyatı yapılmaktadır. Vajinoplasti nedir belirtileri nasıl anlaşılır?

Vajinoplasti sadece kadınların cinsel hayat kalitesini iyileştirmeye yönelik bir işlem değildir. Vajinada yaşanan genişleme ile birlikte kişinin günlük yaşamını da olumsuz etkileyebilmektedir. Hastanın özgüveninde ciddi problemlere yol açar. Vajinada yaşanan gaz ve idrar kaçırma gibi problemler hastaların sosyal yaşamında güçlük yaşamasına sebep olur.

Spor yapmak, hapşırmak, ağırlık kaldırmak, kahkaha atmak gibi sosyal yaşamda çok basit olan hareketlerden gaz ve idrar kaçırma durumu yaşanmaması için uzak durabilirler. Bu nedenle hastalar vajinoplasti ameliyatına ihtiyaç duyarlar.

Vajinoplasti Ameliyatı Nedir? Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

vajinoplasti-nedir

Vajinoplasti ameliyatı nedir?  “Vajinoplasti nedir” sorusuna cevap bulduktan sonra vajinoplasti ameliyatınında nasıl yapıldığı hastalar tarafından merak edilmektedir. Vajinoplasti nasıl yapılır? Ameliyat ile vajinal kanal daraltılır, deformasyonlar giderilir, mesane ve barsak sarkma problemleri düzeltilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca normal doğumdan sonra oluşabilecek vajinal bozukluğun ameliyat ile düzeltilmesi sağlanmaktadır.

Vajinoplasti nedir ve nasıl yapılır? Vajinoplasti ameliyatı ile vajinal sıkılık ve daralma yeniden sağlanmaktadır. İşlem; vajinanın arka bölümüne eşkenar dörtgene benzeyen şekilde bir kesi atılır ve buradaki cilt dokusu ayrıştırılır. Kaslar güçsüz kalmış ise kaslar birbirine yaklaştırılır ve dokular yeniden dikilir. Operasyon 1 veya 1,5 saat kadar sürer.

Labioplasti ameliyatından sonra hastalar tarafından en çok tercih edilen genital estetik işlemleridir. Peki Vajinoplasti sonrası ilk cinsel ilişki ne zaman olmalıdır?

Vajina Daraltma Kaç cm Olmalı? Vajinoplasti Nedir?

YouTube video

Vajinoplasti nedir? Vajina daraltma kaç cm olması gerekmektedir? Vajina daraltma işlemi yapılacak her hastanın durumu birbirinden farklıdır. Bu nedenle daraltma işlemi uygulanacak hastaların ne derece olacağıda farklı olacaktır. Ortalama olarak vajinanın 6 ya da 7 cm aralığında daraltılması ideal daraltma olarak adlandırılabilir.

Vajinoplasti Sonrası İlk İlişki Ne Zaman Olmaktadır?

Vajinoplasti ameliyatından sonra ilk 1 ay ağır egzersizler yapılması önerilmez. Havuz deniz ve sauna gibi kısıtlamalar bulunmaktadır. Operasyon sonrası genellikle 6 hafta cinsel ilişkiden kaçınılması gerekmektedir.

Vajinoplasti Devlet Karşılıyor Mu? Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti ameliyatları estetik operasyon kategorisinde yer aldığı için SGK tarafından karşılanmamaktadır. Bu nedenle bu operasyonları yaptıracak olan kişiler ücret ödemesi yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Peki, vajinoplasti nedir? Vjinoplasti fiyatı nedir?

Vajinoplasti Fiyatı Ne Kadar?

vajinoplasti-nedir

Vajinoplasti nedir” sorusundan sonra en çok merak edilen konu ise vajinoplasti ameliyatı fiyatlarıdır. Bu tür işlemler operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin talep edeceği ücrete ve hastanelerin fiyat tariflerine göre değişebilmektedir. Tarifeler genellikle Dolar ve Euro cinsinden olduğu için TL karşılığı kur değişimleri yüzünden farklı olmaktadır. Bu nedenle de kesin bir fiyat vermek doğru olmamaktadır.

Vajinoplasti Fiyatları Ankara İlinde Ucuz Mu?

Vajinoplasti ameliyatı her ilde farklı fiyat tarifelerine tabi olabilmektedir. Yapılan işlemlerin süresi, ameliyatı yapacak hekimin talep edeceği ücret ve hastanenin fiyat politikası her ilde farklıdır. Bu nedenle “vajinoplasti nedir ve Ankara’da ucuz mu” diye merak eden hastalar detaylı bilgi için tercih edeceği klinikler ile görüşerek fiyat alması daha doğru olacaktır.

Vajina Daraltma Yaptıranların Yorumları Nasıl Olmaktadır?

Vajina daraltma operasyonu olacak olanlar, daha önce ameliyat olmuş olan hastaların yorumlarını ve deneyimlerini merak edebiliyor. Operasyon öncesi yaşayabilecekleri durumları önceden bilmek bazı hastaları rahatlatabilmektedir. Bu nedenle de kullanıcı yorumları oldukça önem arz etmektedir. Peki Vajinoplasti nedir ve ameliyatı olan hastalar işlemden memnun mudur?

Vajinoplasti Ameliyatı Olanlar Ne Diyor?

Vajina daraltma ameliyatı olan hastalar ameliyat sonrası hemen iyileşip taburcu olduklarını beyan etmektedir. Fakat bazı hastalarında işlemden sonra sorun yaşadıkları ve hastane sürecinin uzadığı belirtikmektedir. Bu nedenle “vajinoplasti nedir” diye araştıran biriyseniz tercih edeceğiniz hekimin ve hastanenin bu konuda yeterince tecrübeli olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde işlemden sonra enfeksiyon kapabilirsiniz.

Vajinoplasti Kadınlar Kulübü Kullanıcılarına Göre Nasıl Olmaktadır?

Hastalar, vajinoplasti ameliyatı sonrası herhangi bir sorunla karşı karşıya kalacak mı diye akıllarında soru kalabiliyor. Hekimler sürecin nasıl işleyeceğini detaylı olarak anlatmış olsalar bile hastalar bu süreçten geçen diğer kişilerin yaşadıkları deneyimleri araştırabiliyor. Bu platformlardan biride kadınlar kulübüdür. Kadınların sıklıkla kullandığı bu platformda kullanıcıların yorumlarını detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Vajinoplasti nedir? Vajinoplasti operasyonu yan etkileri yaşayan var mı ? Kızlık zarı dikimi, ve kürtaj fiyatları gibi sorular da kullanıcılara sorulabilir ve bu operasyonları geçirmiş olan kişilerden bilgi alabilir ve aklınıza takılan soruları hekiminiz ile paylaşabilirsiniz.

Yoruma kapalı.