Vişne İle Ödem Atın

Tadıyla her türlü yiyeceğe yakışan, ekşiliği ve kokusuyla hayran bırakan yaz aylarının biricik meyvesi vişnenin faydaları saymakla bitmiyor. Günlük sadece bir avuç vişneyle ödem atmayı sağlamak mümkün.

Vişne A, C ve E vitaminlerini bolca içeriyor. Bağışıklık sistemini etkileyecek her tür olumsuzluğa karşı savaşabilmektedir. Kırmızı ve mor renkli meyvelerde bulunan antosiyonin, çok güçlü bir antioksidan etkisi göstermektedir ve bu da vişne de bulunmaktadır. 100 gramı 60 kcal’dir. Şeker içeriği düşük olduğundan diyetler de rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Kaliteli bir uyku istiyorsanız ;

Uyku denilince akla ilk olarak melatonin gelmektedir. Melatoninin düşük miktarda artışı dahi büyük olumlu sonuçlar göstermektedir. Yaş ilerledikçe bu hormonda düşüşler yaşanır. Bu sebeple özellikle ileri yaştakiler ve uyku problemi çekenler için vişne önerilebilir. Vişne içerdiği melatonin hormonu sayesinde kaliteli ve rahat bir uyku için yardımcı olacaktır.

Enfeksiyonlardan korunmak ve var olan enfeksiyonu iyileştirmek istiyorsanız ;

İçerdiği antosiyonin sayesinde vişne güçlü bir antioksidan görevi görmektedir. Bu sayede bağışıklık sistemini hastalıklara karşı korumaktadır. Ayrıca var olan enfeksiyonlarıda iyileştirici etkisi vardır.

Yaşlanmayı önlemek istiyorsanız ;

İçerdiği antosiyanin sayesinde hücre yaşlanmasını önleyici etki göstermektedir.

GÜNDE BİR AVUÇ VİŞNE ÖDEMİN BAŞ DÜŞMANI !

Günlük alınan tuz miktarı ya da sıcak havalar sebebiyle vücutta özellikle yaz aylarında fazlasıyla ödem oluşmaktadır. Ödemlerin yalnızca maydonoz ve limonla atılabileceğini düşünsenizde vişnede en az limon ve maydonoz kadar iyi bir ödem attırıcıdır. Mevsiminde günlük bir avuç kadar vişne tüketildiğinde ödem sorunu son bulacaktır. Bunun yanında vişne ürik asiti de azaltıcı etkiye sahiptir ve içerdiği düşük şeker sayesinde diyabet hastalarının ve ayrıca böbrek hastalarının rahatlıkla tüketebileceği bir meyvedir. Kanser, kalp damar hastalıklarından da korumaktadır. Gut hastalarına da önerilmektedir.

ÖDEM ATICI VİŞNELİ İÇECEK TARİFİ

Yoruma kapalı.