1 Bardak Vişne Suyu Kilo Aldırır mı ?

Vişne Suyu Kaç Kalori?

0 895

Vişne suyu kilo aldırır mı  sorusunun cevabı ve sağlıklı beslenmenin cevabı doğada gizlidir. Tabiatın bize sunduğu nimetleri tüketmek bedenimizi yormadan sağlıklı yaşamak için çok önemlidir. İşlenmiş gıdaların vücudumuzda yarattığı tahribatı artık hepimiz biliyoruz. Hazır gıdalar yerine doğal beslenmeyi tercih etmek her zaman akıllıca bir seçimdir. Bu yazımızda mayhoş tadı ve estetik görüntüsü ile mutfağımızda eksik etmediğimiz vişne hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

 

Vişne Suyu Kilo Yapar mı? Vişne Suyu Kilo Aldırır mı?

Vişne suyu kilo aldırır mı ? Vişne suyu kilo yapar mı ? sorularına verilecek cevap hayırdır. Fakat vişne reçellerde, tatlılarda, kompostolarda şeker ile birlikte tüketildiğinde bu cevabın pek önemi kalmaz.

 

Sportif faaliyetlerden önce kas ağrılarınızı giderici ve enerji kaynağı olarak vişne suyu tavsiye edilebilir. Vişne suyunun ekşi tadını şeker yerine, vişneyi su ile seyrelterek giderebilirsiniz. Ayrıca diyetlerde vişne suyu tüketmek kendinizi tok hissetmenizi sağlar. Böylelikle porsiyonlarınızı küçültebilirsiniz.

 

Normalde 100 gr vişne 61 kaloridir. Bir bardak vişne suyu 116 kaloridir. Bu nedenle doğru tüketildiğinde hem sağlıklı olmayı sağlayacak hem de kilo alma problemleri ortaya çıkmayacaktır.

Vişne Kilo Yapar mı? Vişne Suyu Kilo Aldırır mı ?

Vişne göbek yağlarının oluşmasını engeller. Glisemik indeksi düşük olduğu için kan şekerini dengeler. Bu da kilo verme yolunda tercih ettiğimiz besinler arasına girmesine nedendir.

visne-suyu-kilo-aldirir-mi
Vişne Suyu Kilo Aldırır mı?

 

Vişne mayhoş tadı nedeniyle özellikle şekerle tatlandırılarak tüketilir. Bu nedenle tatlılarımızın baş tacıdır. Vişnenin şekersiz olarak hayatımıza girmesine izin verirsek, diyetlerde rahatlıkla kullanabiliriz.

 

Bu yüzden Vişne kilo yapar mı ? diye bir soru yöneltilecek olursa, doğru bir şekilde tüketildiğinde kilo verdirdiğini de söylemek mümkündür.

Vişne Reçeli Kilo Aldırır mı? Vişne Suyu Kilo Aldırır mı?

Yaş meyve, reçel, tatlı ve komposto olarak kullanılan bir meyvedir vişne. Ancak özellikle, içerisine şeker eklenerek reçel olarak kullanılır. Peki vişne reçeli kilo aldırır mı ?

 

Bu sorunun cevabı, vişneden reçel elde edildikten sonra, reçel halinin kalorisinin ne kadar olduğunda gizlidir. Reçel elde edildikten sonra, yalnızca bir tatlı kaşığı vişne reçeli 14 kaloridir. Bu bakımdan vişne reçeli yerken ölçüyü kaçırmak, kaçınılmaz olarak kilo alınmasına sebebiyet verebilir.

Vişne Kurusu Kilo Aldırır mı?

Çeşitli şekillerde tüketilen vişne, kurutularak da tüketilmektedir. Kurutularak elde edilen vişneleri tercih edenlerin  aklında ise, vişne kurusu kilo aldırır mı , sorusu yer almaktadır.

visne-suyu-kilo-aldirir-mi

 

Kurutularak  saklanıp tüketilen vişnenin, 100 gramı 333 kaloridir. Bu durum göz önüne alındığında, tüketimde aşırıya kaçıldığında bazı kilo sorunlarının ortaya çıkabileceğini belirtmek gerekir.

Vişne Kilo Aldırır mı ?

Vişne, tüketim tercihine bağlı olarak yaş,  kuru, komposto ve meyve suyu olarak tüketilir. Kilo sorunu yaşamak istemeyen ve vişne tüketimine de devam etmek isteyen birçok insan bulunmaktadır. B nedenle birçok insan da vişne kilo aldırır mı, vişne suyu kilo aldırır mı ? gibi soruların cevabını merak etmektedir.

 

 • Normalde 100 gr vişne 61 kaloridir.
 • Eğer vişneyi reçel olarak tüketilecekse, sadece bir tatlı kaşığının 14 kalori olduğunu belirtmek gerekir.
 • Bir kâse vişne kompostosu ise, 210 kaloridir. (Komposto, meyvelerin şeker ve su ile buluştuğu bir içecektir.)

 

 • Kurutularak  da saklanıp tüketilen vişnenin, 100 gr’ının 333 kalori olduğunu hatırdan çıkarmamak gerekmektedir.
 • Bir bardak vişne suyu  ise 116 kaloridir.

Bu bilgiler, vişne suyu kilo aldırır mı, vişne kilo yapar mı ya da vişne kaç kalori gibi sorulara cevap olacak niteliktedir.

Vişne Yararları Nelerdir?

Doğada bulunan her şeyin, insan sağlığına yararları bulunmaktadır. Her bir meyvenin farklı farklı yararları bulunmaktadır. Peki vişne yararları nelerdir?

 

Vişnenin yararları konusunda şu maddeler sıralanabilir;

 • A vitamini, C vitamini, E vitamini bakımından zengindir ayrıca potasyum, sodyum, kalsiyum ve fosfor minerallerini bünyesinde barındırır.
 • Glisemik indeksi düşük bir meyvedir. Kan şekerini dengeler.

 

 • Hücrelerimizin gençleşmesini sağlar.
 • Karaciğer yağlanmasını engeller.
 • Hafızamızı güçlendirir.

 

 • Kas ağrıları için ilaç niyetine tüketilebilir.
 • İçeriğindeki melatoninin sayesinde sağlıklı ve kaliteli uykular bizi bekler.
 • Damarlarımızı korur.

 • Gözlerde ileriki yaşlarda çıkan sarı nokta hastalığının önlenmesinde etkilidir.
 • Vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle grip gibi hastalıklar için koruyucu kalkandır.

İçtiğiniz içeceklerle zayıflamak mı istiyorsunuz? Zayıflatan Meyve ve Sebze İçecekleri yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum yok
 1. […] vişne suyu, vişne sosu ve türevlerini türetirken mutlaka ölçü korunmalı üstelik tüketirken taze […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.