Vücut Yağlarını Yok Eden İçecekler Nelerdir ?

Doğal yöntemlerle yağlarınızdan kurtaracak tavsiyeler

0 256

Yaz aylarına adım adım yaklaştığımız şu günlerde vücut yağlarını yok eden içeceklerle kendinizi hafifletmenin pratik yolunu keşfedebilirsiniz. Uyguladığınız diyet programlarını destekleyeceğiniz içecekler gün içerisinde zinde kalmanızı sağlarken sağlıklı bir şekilde kilo vermenin de kapılarını aralayacak.

Yazlık kıyafetlerinizi dolabınızdan çıkarırken bir önceki yıla nazaran almış olduğunuz kiloları kolayca vererek yaza formada girmenin yolu vücut yağlarını yok eden içeceklerden geçiyor.

Vücut yağlarını yok eden içecekler nelerdir?

Her gün 1-2 fincan tüketeceğiniz yeşil çay yapacağınız egzersizlerle metabolizmayı hızlandırırken karın bölgesindeki yağların yakımına yardımcı olacaktır.

Yeşil Çay:

Her gün 1-2 fincan tüketeceğiniz yeşil çay yapacağınız egzersizlerle metabolizmayı hızlandırırken karın bölgesindeki yağların yakımına yardımcı olacaktır. Güçlü antioksidan özelliği vücuttaki yağ hücrelerinin oluşumunu engelleyerek yağ salınımını kolaylıkla vücuttan atmaktadır.

Elma Sirkesi:

Öğle ve akşam yemeklerinden önce bir yemek kaşığı kadar tüketeceğiniz elma sirkesi vücuttaki kan şekeri seviyesinin korumasına yardımcı olacağı gibi yağ yakımını da hızlandıracaktır. Diyet programlarında güçlü yağ yakıcı özelliğiyle yer alan elma sirkesi tokluk hissi sağlarken midenin Ph seviyesini de düzenlemektedir.

Kahvaltıdan yarım saat kadar önce içeceğiniz ılık limonlu su güçlü antioksidan ve yağ yakıcı özelliğiyle vücuttaki toksin atımını hızlandıracaktır.

Limonlu Su:

Kilo vermenin hiç kuşkusuz ki en sağlıklı yolu su içmekten geçiyor. Vücudunuz için gereken günlük su ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra sabahları kahvaltıdan yarım saat kadar önce içeceğiniz ılık limonlu su güçlü antioksidan ve yağ yakıcı özelliğiyle vücuttaki toksin atımını hızlandıracaktır.

Yağsız Süt:

Kalsiyum kaynağı olması itibariyle kilo vermenize ve vücuttaki yağların yakımına yardımcı olan yağsız süt düzenli tüketildiğinde bağırsak hareketlerini de destekleyerek vücuttan toksin atımını hızlandıracaktır.

Kefir:

Kefir her gün tüketilmese de haftanın 2 ya da 3 günü tüketerek vücuttaki yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. İçeriğindeki bol miktarda probiyotik madde yağ yakımını hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Kemik Suyu:

İçeriğindeki vitamin ve minerallerin yanı sıra amino asitlerle kasları güçlendiren kemik suyu gün boyu zinde kalmanızı sağlayarak vücut hareketliliğini desteklemekte ve yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Matcha Çayı:

bitkisel ürün satış noktalarında kolaylıkla bulabileceğiniz Matcha çayı düzenli tüketilmesiyle vücuttaki yağ miktarını azaltırken kasların güçlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Beyaz Çay:

Ülkemizin çay kültürüne biraz yabancı kalsa da beyaz çay kilo vermek isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki zengin antioksidan özelliği bulunan beyaz çayın hücrelerden yağ salınımını desteklemesi yağların parçalanarak vücuttan atılmasına kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede vücutta yağ hücresi oluşumu engellenebilmektedir.

Tarçınlı Elma Suyu:

İki litre su içerisine bir çubuk tarçın ve bir elmayı ikiye bölerek ocakta kaynamaya bırakın. Ilık olarak tüketeceğiniz tarçınlı elma suyu yemeklerden yarım saat kadar önce tüketildiğinde vücuttaki yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olarak tokluk hissi verecektir. Dilerseniz suyun içerisine tüketmeden önce birkaç damla limon da damlatabilirsiniz.

Yaza daha formda girmek istediğinizde aç kalmadan vücut yağlarını yok eden içecekler tüketmeniz hem kilo vermenize yardımcı olacak hem de sağlıklı bir yolla vücudunuzu toksinlerden arındıracak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.