Yeşil Çay, Limon, Maden Suyu İle Zayıflama Kürü

Dünyada bir çok kişinin yaşadığı sorunlardan biri olan fazla kilolardan sadece diyet yaparak kurtulmak oldukça zor. Hem sabır gerektiren hem de epey vakit alan zayıflama sürecini hızlandırmak için yeşil çay, limon ve maden suyundan hazırlayacağınız kürü yapabilirsiniz. Yağ yakma konusunda etkili bileşenlere sahip olan bu 3 besin bir araya geldiğinde mucizevi bir kür ortaya çıkıyor. Vücuttaki yağları yakma ve bölgesel incelme sağlamada oldukça etkili olan bu karışımı düzenli olarak 15 gün boyunca uygulayarak 6-7 kilo verebilirsiniz.

Yeşil Çayın Zayıflamaya Etkisi
Güçlü bir antioksidan ve C vitamini kaynağı olan yeşil çay zayıflamaya olan etkisi kanıtlanmıştır. Vücutta bulunan yağ oksidasyonunu sağlayan polifenol içeren yeşil çay yağların parçalanarak vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Besinlerden alınan kalorilerin yakılmasını sağlar. Böylece kalorilerin vücutta yağa dönüşmesini engelleyen yeşil çay aynı zamanda ödem söktürür. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar, bağırsak tembelliğini önler. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur. Kan şekerini dengeleyen yeşil çay diyabet hastalarının daha kolay kilo vermesini sağlar. Özellikle yemeklerden sonra kan şekerinin hızla yükselmesini engellediğinden sürekli atıştırma isteğinizi durdurur.

Limonun Zayıflamaya Etkisi
Yüksek oranda C vitamini içeren limon suyu diyet yaparken vitamin eksikliği sorunu yaşamamanızı sağlar. Bağışıklığınızı güçlendiren limon pH alkali seviyesini dengeler ve metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olur. İçerdiği pektin lifler sayesinde bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. İdrar söktürerek toksinlerden arındırır. Ayrıca diyet boyunca yaşadığız stresi azaltıp konsantrasyon olmanızı sağladığından rahat bir süreç geçirmeniz için büyük fayda sağlar.

Maden Suyunun Zayıflamaya Etkisi
Magnezyum, sodyum, potasyum ve kalsiyum gibi vücut için önemli mineralleri içeren maden suyu diyet yapanların daha enerjik olmasını sağlarken spor yapan kişilerin ise ter ile kaybettiği minerallerin geri alınmasına yardımcı olur. Diyet yaparken önemli bir takviye olan maden suyu içerdiği bikarbonat ve sülfat maddeleri sayesinde yağların yakılmasını kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. Mide şişkinliği, mide yanması ve ekşimesi gibi sorunları giderir. Günde en fazla 2 şişe tüketilmesi gereken maden suyu ile kısa sürede zayıflayabilirsiniz.

Yeşil Çay, Limon ve Maden Suyu İle Zayıflama Kürü Tarifi

Malzemeler
1 şişe maden suyu
1 yemek kaşığı yeşil çay
1 adet limonun suyu
Yarım litre su

Hazırlanışı
Yarım litre suyu kaynattıktan sonra içine 1 yemek kaşığı yeşil çay yapraklarını atın. 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Rengi çıktıktan sonra süzün. İçin 1 adet limon suyunu sıkın ve aromasını vermesi için limon kabuklarını içine atın. Bir şişe maden suyunu ekleyip karıştın. Oda sıcaklığında tüketilmesi gereken bu kürü aç karnına içmeniz daha faydalı olacaktır. Günlük olarak hazırlanması gereken bu küre dilerseniz tat ve koku vermesi için tarçın ya da bir çay kaşığı bal ilave edebilirsiniz.

Yoruma kapalı.