Yoga Eğitmenliği Kursu İzmir için Bilinmesi Gereken 5 Şey!

İzmir Yoga Eğitmenliği Kursu Konusunda Bilgiler!

0 29

Yoga eğitmenliği kursu İzmir ili ve dışındaki birçok kişi tarafından alınmak istenen bir kurs olup, eğitimin sonunda birçok kazanım elde edilen bir kurstur. Özellikle eğitmenlik unvanına sahip olunurken bile ruhun doyurulması, vücudun rahatlaması bu mesleğin daha fazla tercih edilmesini sağlıyor.

Yoga eğitmenliği kursu İzmir ilinde nasıl olur, fiyat açısından uygun mu soruları ve daha birçok sorunun cevabı için okumaya devam edin.

1- Yoga Eğitmenliği Kursu İzmir İlinde Nasıldır?

yoga-egitmenligi-kursu-izmir
Yoga Eğitmenliği Kursu İzmir

İzmir’in önde gelen yoga merkezlerinden yoga eğitmenliği eğitimi almak sizler için büyük bir kazanım olacaktır. Beden açısından esnekliği ve ruh açısından da manevi doygunluğu artıran bu kurs sayesinde aynı zamanda stresten de kurtulmuş olacaksınız.

Yoga eğitmenliği kursu İzmir ilinde pek çok kişiye verilen bir kurstur. Uzman eğitim kadroları ile herkese hitap eden kursların sonunda özel sertifikalar verilerek bu alanda meslek edinebilmek de artı özellikler arasındadır.

A- Yoga Eğitmenliği Kursu İzmir Fiyatları Nasıldır?

Yoga eğitmenliği kurs ücretleri yıldan yıla değişebilen bir fiyatlandırmaya sahiptir. Ayrıca ortaya çıkan farklı sorunlar içinde farklı yoga yöntemlerinin eğitime eklenmesi fiyat üzerinde artırıcı etki yapabiliyor.

Yoga eğitmenliği kursu İzmir ili ve diğer illerde de bu eğitim için sabit bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Çünkü kaç seansta eğitimin tamamlanacağı belli olmaması, hangi sertifika adı altında kursun tamamlanacağını belli olmaması fiyat üzerinde değişikliğe neden olabiliyor. Bu açıdan fiyatlar hiçbir zaman aynı olmamakla birlikte doğru bir fiyat almak için kurs merkezlerini ziyaret etmek gerekiyor.

B- Yoga Eğitmenliği Sertifika Ücreti 2021-2022 Yılı İçin Nedir?

Yoga Alliance Sertifikası ücreti her yıl değişen ücretlerden bir tanesidir. Yoga eğitmenleri için oluşturulmuş bir standart olup, bu standartlara uyanlara verilen bir sertifikadır. Yoga eğitmenleri Alliance Sertifikası almak için bu kursa kayıt olup, belli ücret öderler.

Yoga Alliance ücretleri yıldan yıla ve bazı etkenlere bağlı olarak değiştiğinden kesin bir fiyatı yoktur. Yine kesin bir ücretlendirme için bu sertifikanın verildiği yerlere müracaat edilmesi gerekiyor. Müracaat ettiğiniz kurumdan hem kurs detaylarına hem de fiyat bilgisine ulaşmanız mümkün.

yoga-egitmenligi-kursu-izmir

2- Uluslararası Yoga Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Uluslararası tüm alanlarda yoga eğitmeni olabilmek için öncelikle yapılması gerekenler bulunuyor. Yapılan işlemlerin yanında kesin olarak alınması gereken eğitimler de ekstradan bulunuyor.

Peki, Uluslararası yoga eğitmenliği sertifikasına sahip olmak için neler yapılmalıdır merak ediyorsanız aşağıya göz atın:

  • 200 saat yoga eğitmenliği kursuna devam etmek
  • Tüm eğitimlere eksiksiz katılmış olmak
  • Yazılı sınav sonrası 70 ve üzeri geçer not almak
  • Yazılı ve uygulamalı dönem ödevlerini eğitim tarihinden itibaren bir yıl içinde teslim etmek

Yoga eğitmenliği kursu İzmir başta olmak üzere diğer kurs merkezlerinde yukarıda yer alanları yapmak bu sertifikanın alınması için yeterli olmaktadır.

3- İzmir’de En İyi Yoga Merkezi Özellikleri Nelerdir?

Yoga eğitmenliği kursu İzmir ilinde birçok kişiye verilen eğitimleri barındıran bir kurstur. Kurs içeriğine bağlı olarak farklı sertifika programları eğitime katılanlara verilir. Bu sayede alınan sertifikalar sayesinde eğitimi alan kişiler her yerde yoga eğitmenliği yapabilir.

İyi bir yoga eğitmenliği kursunda olması gereken en önemli özelliklerden bir tanesi de yoga eğitmeni adaylarını iyi seçebiliyor olmasıdır. Hem yazılı hem de uygulamalı sınavlarda iyi analiz eden değerlendirme araçlarına sahip olması gerekir. Ek olarak materyal açısından da yeterli alt yapı ve donanıma sahi olması kesinlikle şarttır.

yoga-egitmenligi-kursu-izmir

4- MEB Onaylı Yoga Eğitmenliği Nedir?

MEB onaylı olan kurslarla diğer kursların farkını eğitmenin açtığı kursa katılım sayısında hissedeceği bir durumdur. Çünkü eğitim almak isteyen kişilerin arama kriterlerinde MEB onaylı kurslar başta geliyor. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikası olmayan kurs merkezlerinin çok az tercih edildiği yapılan araştırmalarla ortaya konulmuştur.

MEB onaylı sertifika alan kurslar her yönden uygun standartları sağlamış kurslardır demek mümkün. Bu açıdan mutlaka MEB onaylı bir kurstan sertifika alınmalıdır. Bu sertifika ile kolayca iş yeri açabilir ve temel yoga eğitimleri verebilirsiniz. Bu noktada Yoga eğitmenliği kursu İzmir ilindeki birçok başarılı kurstan MEB onaylı sertifika alarak iş yeri açmanız mümkün.

5- Kimler Yoga Eğitmeni Olabilir?

Yoga eğitmenliği kursu İzmir ilinde ve dışında olan herkese hitap eden yoga eğitimleri veren bir kurstur. Kursa ilgisi olan herkes katılabilir ve eğitimler sonunda istedikleri sertifikalara sahip olabilirler.

Yoga eğitmenliği kursu İzmir ve çevresinden katılımcılarla yapılan iler düzey eğitimlerin olduğu bir kurs olup, özel teknikleri içerir. İleri düzet eğitimleri ve özel teknikleri öğrenen herkes yoga eğitmeni olabilir.

İlginizi Çekebilir:  2022 Online Yoga Dersi Nereden Alınır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.