Zayıflama Hareketleri

Bir çoğumuz; forma girmek, kilo vermek için özellikle belli zamanlarda farklı farklı yollar arıyoruz. Birbirinden farklı diyet listeleriyle ya da yaz başlamadan spor salonuna üye olup, birkaç ay içinde incecik olmayı umuyoruz.

Teknoloji hayatımızın her alanını kolaylaştırsa da, olumsuz etkileri de oldukça fazladır. Hareket alanımızı giderek daraltmış ve kilo almamıza yol açmıştır. Bu gelişimin hayatımıza sağladığı olumlu etkilerden ziyade, olumsuz etkileri çok daha fazladır. Günümüzde birçok hastalıkla çok daha erken yaşlarda karşılaşabiliyoruz. Oysa hayatımızın her evresinde sağlıklı kalabilmek için yapılan hareketlerle, vücut sağlımızın devamlılığını sağlamak mümkün, bu sayede hem ruhumuz hem de bedenimiz daha sağlıklı ve mutlu kalacaktır.

Alışkanlık haline getirilen egzersizlerde ki amaç; kalbi yormak, kasları ağrıtmak zayıflama hareketleri yapmak değildir. Kendimizi yormadan ama vücudumuza esneklik kazandırmak ve beraberinde zayıflamak için bilinçli bir şekilde yapılmalıdır.

Günlük hayatımıza sokacağımız ve devamlılığı olan hareketlerle kalori yakma, kilo vermek, sıkılaşmak mümkün. Sihirli değnekle çok kısa zamanda istenilen forma giremeyeceğimize göre; vücuda, hareketle dinamizm katmak gerekiyor.

zayiflama-hareketleri-1

Zayıflama hareketlerini uygulamak için belli yer ve zamana ihtiyacımız yok, günlük hayatımızda yaptığımız hareketler bile kalori yakmayı hızlandırıyor. Sürekli yapılan bu hareketlerin devamlılığı sayesinde belli bir zaman sonra vücudun sıkılaşması ve sonrasında zayıflama sağlanabiliyor. Zayıflama hareketlerinde de; vücut ısınma hareketlerinden sonra bu hareketlere başlanmalı. Her gün bu hareketlere düzenli olarak devam edilerek, belli bir zaman sonra istenilen sonuç alınacaktır.

Yoruma kapalı.