Zayıflatan Zerdeçal Zencefil Tarçın ve Yoğurt Kürü

Zayıflatan Zerdeçal Zencefil Tarçın ve Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

Zayıflatan zerdeçal zencefil tarçın ve yoğurt kürü ile kısa sürede kilolarınızdan kurtulmak ister misiniz? Kilo vermede oldukça etkili olan zerdeçal, zencefil, tarçın ve yoğurt kullanılarak hazırlanan bu kür sayesinde haftada 2 kilo verebilirsiniz. Vücuttaki yağların yakılmasında büyük bir rol oynayan kür aynı zamanda sağlıklıdır. Hem lezzeti ile sevilerek yenilen bu kürü haftada en fazla 3 defa uygulayabilirsiniz.

YouTube video

Zayıflatan Zerdeçal Zencefil Tarçın ve Yoğurt Kürü Tarifi

Bir kase içerisine 4 yemek kaşığı kaymaksız yoğurt ile birer çay kaşığı zencefil, zerdeçal ve tarçını ekleyip karıştırın. Sabahları aç karnına öğle ve akşam yemeklerinden önce olmak üzere günde 3 defa tüketebilirsiniz. Haftada 3 defa uygulandığında kilo kaybını hızlandırarak zayıflamaya başladığınızı fark edeceksiniz. Hemen her yaştan herkesin rahatlıkla tüketebileceği bu kürün hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak emziren ve hamile kişiler, yaşlı ve ciddi mide rahatsızlıkları olan kişilerin tüketmemesi gereklidir. Hazırladığınız bu kür ortalama 130 kaloridir.

Zayıflatan zerdeçal, zencefil, tarçın ve yoğurt kürü yatmadan hemen önce yenilmemesi önerilir. Uyumadan en az 3 saat öncesinde tüketilmeli ve üzerine ılık su içilmelidir. Her öğün sonrasında ılık bir bardak suyu yudum yudum tüketmek sindirimin daha kolay olmasını sağlar. Diyet yapanların rahatlıkla tüketebileceği bu kür metabolizmayı hızlandırarak yağların yakım süresini kısaltacaktır. Oldukça faydalı baharatlar kullanılarak hazırlanan bu kürün etkisini arttırmak ve daha farklı bir lezzet elde etmek için dilerseniz içine pul biber, limon suyu, zeytinyağı, bal, nane yaprakları ya da elma ilave edebilirsiniz.

Zerdeçalın Faydası

zayiflatan-zerdecal-zencefil-tarcin-ve-yogurt-kuru
Zayıflatan Zerdeçal Zencefil Tarçın ve Yoğurt Kürü

Güçlü bir antioksidan deposu olarak bilinen zerdeçal bağışıklığınızı güçlendirici bir özelliğe sahiptir. Sindirim sistemi sorunlarına iyi gelen zerdeçal mide şişkinliği ve kabızlık gibi sorunları gidererek yediklerinizin daha kolay hazmedilmesine yardımcı olur. İnsülin direncini sağlayarak kan şekerini dengelediğinden kilo vermek isteyen diyabet hastaları tarafından rahatlık tüketilebilir. Tatlı krizlerini önler ve daha az yemek yemenizi sağlar. Kas ve eklemleri güçlendirerek ağrıların hafiflemesine yardımcı olan zerdeçal metabolizmayı hızlandırdığından vücuttaki yağları yakıcı bir özelliği bulunmaktadır.

Zencefilin Faydası

Göbek yağlarının yakılmasını sağlayan zencefil kolay ve hızlı zayıflayabilmenizi sağlar. Metabolizmayı hızlandırır, sindirim sitemini düzenler ve mide yanması, mide şişkinliği, bulantı ve ekşime gibi sorunları giderir. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Yağların vücutta depolanmasını önleyen zencefil aynı zamanda ödem oluşmasını engeller. Cildi yenileme, iltihap kurutma, hafıza güçlendirme, öksürüğü geçirme ve kal krizi riskini azaltma gibi birçok faydası bulanan zencefilin en önemli etkisi kilo verdirmesidir.

Tarçının Faydası

zayiflatan-zerdecal-zencefil-tarcin-ve-yogurt-kuru

İştah kapatıcı özelliği sayesinde açlık hissinizin geçmesini sağlayan tarçın sayesinde daha az yemek yersiniz. Hoş kokusu ve tadı sayesinde küre farklı bir lezzet katan tarçın kan şekerini dengelediğinden tatlı krizini engeller. Uzun süre tok tutar.

Yoğurdun Faydası

Günlük protein ihtiyacınızı karşılayan yoğurt size enerji vererek diyet programınıza daha kolay katlanabilmenize yardımcı olur. Bağırsakları düzenler, midede dolgunluk hissi yarattığı için daha az yemek yemenizi sağlar.

Zayıflamanın birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Genellikle kısa sürede zayıflamak isteyenlerin kullandığı besinlerin başında limon yer alır. Haşlayarak zayıflamanızı hızlandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Haşlanmış Limon Diyeti ile 1 Ayda 20 Kilo Vermek İster misiniz yazımıza bakarak bu konu hakkında detayları bulabilirsiniz.

Yoruma kapalı.