3 Günde 3 Kilo Verdiren Mucize Kabak Detoksu Tarifi!

Kabak Detoks Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kabak detoksu, yaz aylarının başlaması ve tatil sezonunun açılması ile birlikte hızlı kilo verme yöntemleri de gündeme gelmektedir. Türk ünlülerin de oldukça sık tercih ettiği kabak detoksunu uygulamak oldukça basit ve kolay uygulanabilir özellik taşımaktadır.  

Kabağın içeriğinden ötürü kilo verdirdiği iddia edilen bir diyettir. Aynı zamanda kilo vermeye yardımcı vitamin ve mineraller sahiptir. Bu özelliğiyle detoks tarifleri içerisinde en çok tercih edilenler arasında yerini alır. 

kabak-detoksu
Kabak Detoksu

Kabağın Faydaları Nelerdir?

Çünkü kabak, içerisinde bolca su bulundurur ve oldukça az kaloriye neden olmasıyla kilo vermeye yardımcı rol oynar. Kabak detoksunu, 3 gün boyunca art arda uygulandığı takdirde oldukça kolay bir şekilde kilo verilebilmektedir. Çünkü kabak, aynı zamanda sindirimi kolaylaştırıcı özellik taşımaktadır. 

Kabak Detoksu Nasıl Yapılır? Kabak Diyeti Tarifi!

Kabak diyeti tarifinin içerisinde 2 adet kabak ve yoğurt bulunmaktadır. Detoksun hazırlanması için öncelikle orta boydaki kabaklar soyularak rendelenir.  

Yağsız ve daha önceden ısıtılmış tavada kabaklar hafifçe pişirilir. Soğumaya bırakılarak 2 yemek kaşığı yoğurt içerisine 2 adet ceviz, nane, kırmızı biber ve kekik eklenir. Daha sonra da kabaklar ile yoğurt karıştırılarak sunuma hazırlanır.  

kabak-detoksu

Kabak Detoksu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Bu detoks uygulanırken sabah kahvaltısında mutlaka 2 adet haşlanmış yumurta ve 1 dilim peynir tüketilmelidir.  
  • Ara öğünlerde mutlaka 2 adet meyve tüketilmelidir.  
  • Tarifi verilen detoksu günde 2 öğün yani öğlen ve akşam yemeğinde tüketilmelidir.  
  • Bu detoksu emziren, hamile ve kronik hastalığı olanlar kişiler tarafından hekim onayı ile uygulanmalıdır.  
  • Bahsedilen detoksu 3 gün art arda uygulanması gereken bir şok diyet programıdır. Bu nedenle daha önce şok diyet yaptığında problem yaşayan kişiler tarafından uygulanmamalıdır.  
  • Detoks süresince bol bol su için.  
  • Mümkün olduğunca az şeker tüketin.  
  • Hazır gıda, paketli ve fast food tarzı yiyecekleri yemekten kaçının.  
  • Yemeklerinizin ev yapımı olmasına özen gösterin.  
  • En az 1 saat tempolu bir şekilde yürüyün. 

kabak-detoksu

Belirtilen tavsiyelere uymanız ve detoksu adım adım düzenli bir şekilde uygulamanız sonucunda sağlıklı ve dengeli bir şekilde gözle görülür kilolarınızdan da ödemlerinizden de kurtulduğunuzu görmüş olacaksınız. 

Yoruma kapalı.