Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir? 5 Dakikada Hazır!

Disney Plus Televizyonda Nasıl Kullanılır?

Disney Plus televizyona nasıl yüklenir? Disney Plus TV ile kimi zaman nostaljiyi kimi zaman çocukluğunuzu evinizin konforunda izleme fırsatına erişmek istemez misiniz? Marvel sınırsız evreninde aksiyon dolu anlara da şahitlik edebilirsiniz. İşte bu benzersiz deneyim için bu uygulama televizyona nasıl yüklenir diyorsanız, aşağıdaki basit ve anlaşılır adımları takip edebilirsiniz.

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir? Disney Plus‘ı Destekleyen TV Modelleri

Disney Plus televizyona nasıl yüklenir için öncelikle Disney Plus’ı destekleyen bir cihaza sahip olmalısınız. Yani bazı TV modelleri bu noktada işinizi kolaylaştıracaktır. Öncelikle Smart TV seçenekleri arasında yerini alan ve son yıllarda üretilmiş olan bazı modeller, bu uygulamayı desteklemektedir. Peki bu modeller hangileridir?

disney-plus-televizyona-nasil-yuklenir

                   Hangi TV Modelleri Disney Plus’ı Destekler?
Android TV Modelleri

(5.0 ve üzerindeki yeni modeller)

Arçelik

Beko

Hisense

Sony Bravia

Sharp

Vestel

İxaomi Mi Box

Dynalink TV Box

LIG TV 2016 ve sonrası yeni modeller
Samsung TV 2016 ile yeni modeller

Yeni Samsung Smart TV

Sunny

Panasonic TV EZ ya da EX

FZ ya da FX

GZ ya da GX

HZ ya da HX

JZ ya da JX

Hisense TV 2017 ile üzerindeki yeni modeller

VIDAA U2.5

VIDAA U3

VİIDAA 4.0

A – Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir? Alternatif Yöntemler

Eğer yukarıdaki model televizyon markasına sahip değilseniz, yani televizyonunuz bu uygulamayı desteklemiyorsa hiç üzülmeyin! Bazı harici cihazlar ile Disney Plus uygulaması televizyona nasıl yüklenir onu öğrenebilirsiniz. Bu noktada kullanacağınız haricî cihazlar şunlardır;

 

Chromecast Bu cihaz sayesinde bilgisayar ya da mobil cihazınızdaki açık içerikleri televizyona aktarabilirsiniz. Disney uygulamasını telefona ya da bilgisayara yükledikten sonra, Chromecast ikonuna basarak televizyona aktarın.
Amazon Fire Stick Bu cihazı televizyona taktığınızda direk kendi uygulama mağazasına gitmektedir. Bu şekilde Disney Plus uygulaması televizyona nasıl yüklenir için direk indirip yükleyebilirsiniz.
Apple TV Eğer Apple TV var ise App Store üzerinden de Disney Plus’ı televizyona indirebilirsiniz.

B – Disney Plus Uygulamasını Destekleyen Cihazlar Hangileridir?

Bu cihazlar grubunda teknik olarak uygulama marketi olan bütün cihazlardan destek alabilirsiniz. Uygulama market üzerinden indirdiğiniz bu uygulamayı açıp izleyebilirsiniz. Bu noktada uygulamayı destekleyen cihazlar şunlardır;

 • Telefon
 • Tablet
 • Akıllı televizyon
 • Bilgisayar
 • Set üstü konsol

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir? Disney Plus İndirme ve Kurma Aşamaları

Disney Plus birçok film, belgesel, dizi erişimi sağlayacağınız ve Dünya’nın zengin içeriklerine sahip kütüphanesini evlerinize taşıyan yayın servislerinden biridir. Ancak bu deneyimden ev konforunda da faydalanmak adına Disney Plus televizyona nasıl yüklenir bunu öğrenmeniz gerekir. İşte bu noktada takip edeceğiniz adımlar şöyledir;

disney-plus-televizyona-nasil-yuklenir
Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir?
                  Disney Plus Televizyona Nasıl Bağlanır?
Uyumluluğu Kontrol Edin! Eski model televizyon ile uyumlu olmayıp, yeni model TV ile uyumludur. Bu yüzden Disney Plus uygulaması televizyona nasıl yüklenir için bu uygulamanın sadece akıllı televizyon modellerini desteklediğini unutmayın.
TV Uygulama Mağazasına Ulaşım Sağlayın! Uzaktan kumanda ile “Home” ya da “Menü” seçeneğine basarak ana ekrana giriş yapın. Burada “Uygulama Mağazası” ya da “Apps” kısmına girin. Bu durum TV model ya da markasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
Arama Yapın! Uygulama mağazası içindeki arama imlecini tıklayıp imleci aktif hale sokun. Genelde bu imleç büyüteç biçiminde olup, ana ekran üst bölümünde yer alır.
Disney Plus Araması Yapın! Ya klavye üzerinden ya da sesli mikrofon özelliği sayesinde “Disney” yazın. Arama sonuçları içinde Disney Plus uygulaması resmini göreceksiniz.
Uygulamayı İndirip Kurun! Uygulama ismini görüp seçtikten sonra uygulama detay sayfasına girin. Burada “Kur” ya da “İndir” tarzındaki seçenekten birine tıklayarak Disney Plus televizyona nasıl yüklenir için harekete geçin.
Kurulumu Bekleyin! İndirme ve kurulum aşaması, genellikle internetinizin hızı ya da televizyon model ya da markasına göre birkaç dakika sürmektedir. Kurulum bittiğinde ana ekran üzerinde ya da uygulamalar kısmında bulabilirsiniz.
Uygulamayı Açın! İndirmiş olduğunuz uygulamayı açın. Disney hesabı olanlar giriş yapabilirler. Olmayanlar ise aşağıdaki adımları takip ederek bilgisayar ya da mobil cihazlar üzerinden kayıt yapsın. Kayıttan sonra giriş bilgileri ile giriş yapın.
İçeriği İzleyin! Artık giriş bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. İstediğiniz film, dizi ya da belgeseli izlemeye başlayabilirsiniz.

1 – Disney Plus Uygulamasına Kayıt Olma

disney-plus-televizyona-nasil-yuklenir

Disney Plus üzerinden sınırsız erişim imkanı için bir hesap oluşturmanız gerekir. Ancak henüz hesabınız bulunmuyorsa aşağıdaki adımlarla kolay şekilde elde edebilirsiniz;

 • Öncelikle herhangi bir web tarayıcıdan “Disney Plus” resmi internet sitesine giriş yapın.
 • Ardından ana sayfa üzerindeki ve ekranın sağ üst tarafındaki “Üye Ol” veya “Kaydol”seçeneğine basın.
 • Karşınıza gelen kayıt formundaki bilgileri eksiksiz ve hatasız şekilde doldurun. Buradaki bilgiler adınız, soyadınız, şifre ve e – posta adresiniz olacaktır.
 • Sonrasında ücretsiz deneme süresi var mı ona bakın. Eğer böyle bir zaman varsa ya da bu süreden yararlanmak istemiyorsanız bu kısma ödeme bilgilerinizi girin.
 • Bütün bilgileri doldurduktan sonra “Kaydolma İşlemini Tamamla” seçeneğine basın ve üyeliğinizi oluşturun. Bu şekilde artık kolaylıkla giriş imkanı elde etmiş olursunuz.

2 – Televizyonda Disney Plus Oturumu Açma Aşamaları

Uygulamanın indirme ve kurulum işlemi bittikten sonra ve bir hesap oluşturma sonunda bu yayın servisinin geniş yelpazeli içeriklerine ulaşmak için mutlaka oturum açmanız gerekir. Disney Plus televizyona nasıl yüklenir kapsamında oturum açmak için nasıl bir yol takip etmelisiniz?

 • Kumanda yardımıyla TV ana menüsü üzerindeki uygulama alanından Disney Plus uygulamasını bulun.
 • Ardından uygulamayı başlatın.
 • Uygulama sağ üst kısmında yer alan “Giriş Yap” veya “Oturum Aç” butonuna basın.
 • Açılan ekranına kayıt esnasında kullanmış olduğunuz e posta, şifre ve kullanıcı adınızı girin. Ayrıca klavyeyi uzaktan kumanda yardımıyla kullanabilir ya da sesli giriş yapabilirsiniz.
 • Girdiğiniz bilgilerden sonra “Giriş” veya “Oturum Aç” seçeneğine tıklayın ve oturumu başlatın.

Başarılı girişin ardından Disney Plus dünyasının zengin içeriklerine televizyon üzerinden ulaşım imkanı sağlamış olursunuz. Burada birbirinden favori film, dizi, belgesel, çizgi film vb. benzersiz içeriklere ulaşmanın konforunu ev ortamında yaşamış olursunuz.

disney-plus-televizyona-nasil-yuklenir

Disney Plus Uygulaması ve Sık Karşılaşılan Problemler

Disney Plus uygulaması üzerinden en çok karşılaşabileceğiniz sorunlar ve bunları gidermek için çözüm yolları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

        Disney Plus Üzerinden Karşılaşacağınız Sorunlar
Bağlantı Sorunları Böyle bir sorun ile karşılaştığınızda öncelikle internet bağlantısını kontrol edin. Ayrıca modemi kapatıp yeniden açın.
Oturum Açma Sorunları Şifre veya kullanıcı adı hatası altındaki sorunlarda şifrenizi sıfırlamayı deneyin. Ayrıca birden fazla cihazda aynı zamanlı oturum açmak da cihaz sınırlamasına yol açabilir.
Siyah Beyaz Ekran Sorunu Böyle bir sorun olduğunda uygulamayı kapatıp yeniden açın. Eğer sorun hala aynı ise uygulamayı silip yeniden yükleyin ve kurun.
Yavaş Yüklenen İçerik Sorunu Eğer ki içerikleriniz çok yavaş yükleniyor veya tamponlama problemi yaşıyorsanız, bu noktada internet hızınızı kontrol etmeyi deneyin. Çünkü yoğun kullanım saatinde bu tip sorunlar normaldir.

 

Bu ya da benzeri sorunlarla karşılaştığınız anda yardım alacağınız yer, Disney Plus resmi destek kanalıdır. Uygulamanın web sitesi üzerinden sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

disney-plus-televizyona-nasil-yuklenir

Disney Plus televizyona nasıl yüklenir ve bu konudaki olası sorunlar için takip edeceğiniz tüm adımlar yukarıda ayrıntılı olarak verilmiştir. Ayrıca diğer TV modelleri ile ilgili yükleme sorunlarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

1 – Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir Samsung?

Öncelikle televizyonunuzun uygulama mağazasına giriş yapın. Ardından arama bölümüne “Disney Plus” yazıp sayfaya ulaşın. Sonrasında uygulamayı indirin. Oturum açın ve televizyon üzerinden kullanmaya başlayın. Ayrıca aynı işlemleri

Disney Plus televizyona nasıl yüklenir LIG için de yapabilirsiniz.

2 – Disney Plus Smart TV’de Yok Neden?

Televizyon modeliniz Android işletim sistemli değilse, Disney Plus uygulamasını indirip açamazsınız. Çünkü Disney Plus Linux işletim sistemine sahip olan televizyon modellerine destek vermez.

3 – Vestel TV Disney Plus Yok Neden?

Disney uygulaması üreticisi Linux işletim sistemine sahip TV modellerini desteklemez. Dolayısıyla Vestel Smart TV modelleri de Linux işletim sistemi altyapısına sahip olduğu için haliyle uygulama bu modellerde kullanılamaz. Ancak Vestel Smart TV Android işletim sistemli modelleri de bulunmakta ve uygulama bu modelleri desteklemektedir.

4 – Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir Vestel?

Linux işletim sistemi olmayan, yani Android işletim sistemi alt yapısına sahip modellerde Disney Plus uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için Google Play Store üzerinden uygulama indirme ve kurma yapabilirsiniz.

 

 

 

Yoruma kapalı.