1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalısınız?

1 ayda 10 kilo vermek isteyenler için çok çeşitli diyetler bulunmaktadır. Havalar ısınmaya başladıkça özellikle kadınlar bir an önce fazla kilolarından kurtulmak ister. Bu nedenle hızlı kilo verme vaadinde bulunan diyetlere yönelirler. Ama bir beslenme programı uygularken öncelikli olarak sağlıklı olmasına dikkat etmek gerektiği unutulmamalıdır.

1 ayda 10 kilo verdiren diyet

Hızlı kilo verdiren diyet programları bir uzmanla görüşülmeden yapıldığı takdirde bazı sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Özellikle kronik rahatsızlığı bulunan kişiler istenmeyen durumların önüne geçebilmek için süreçten önce mutlaka diyetisyen ile görüşmelidir.

1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Yapmanız Gereken Her Şey!
1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Yapmanız Gereken Her Şey!

Diyet programı uygulanırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Örneğin, yalnızca belirli bir beslenme düzeni ile kilo vermeniz pek mümkün değildir. Bunun yanına bazı egzersizleri de eklemeniz gerekmektedir. Her sabah düzenli olarak yürüyüş yapmanız kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Bu süreç içerisinde su içmenize de büyük önem vermeniz gerekmektedir. Günde ortalama olarak en az 2 litre su içmelisiniz. Su tüketimi kilo vermek için önemli yollardan bir tanesidir.

1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Yapmanız Gereken Her Şey!

Her insanın vücut yapısı, metabolizmasının işleyiş hızı birbirinden farklı olduğu için diyet programlarının her kişide aynı etkiyi göstermesi beklenemez. Hatta diyetin vereceği sonuç; çalışma şekli, yaş, cinsiyet, günlük yaşantı gibi unsurlara da bağlı olarak değişebilmektedir. Bu nedenle kaç kilo vereceğimiz ile ilgilenmek yerine sağlıklı ve kalıcı kilo vermeyi ön planda tutmak gerekmektedir. İşte, 1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Yapmanız Gereken Her Şey!

1 Ayda 10 Kilo Vermek Sağlıklı Mı?

1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Yapmanız Gereken Her Şey!

Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin aklına çoğunlukla “ 1 ayda 10 kilo vermek sağlıklı mı ” sorusu takılmaktadır. Beslenme ile ilgili soruların çoğunluğunun cevabı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. O yüzden bu soruya da genel bir cevap vermek oldukça yanlış olacaktır. Bu soruya vereceğimiz cevap bazı faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

1 – Diyet Uygulayacak Olan Kişinin Yaşı

Diyet Uygulayacak Olan Kişinin Yaşı

Yaşımızın ilerlemesi ile birlikte vücudumuzda birçok değişikliğin olması kaçınılmazdır. Bunlardan birisi de metabolizmamızın yavaşlamasıdır. Yani 20 yaşında birinin zayıflaması ile 60 yaşında birinin zayıflamasını bir tutmak oldukça yanlış olacaktır.

2 – Kilo Verme Hedefi

Spor yaparak 1 ayda kaç kilo verilir 

Kaç kilo verme hedefinizin olduğu da oldukça etkilidir. Mesela 120 kilo birinin bir ay içerisinde 10 kilo vermesi 80 kilo birine nazaran çok daha basit olacaktır.

3 – Diyetin Hangi Ayı?

Aralıklı Oruç ile Kilo Vermenin Yolları

Eğer diyetinizin henüz ilk aylarındaysanız fazla kilo kaybı yaşamanız daha muhtemeldir. Bunun nedeni ise ilk aylarda vücuttaki ödem dışarı atılmaktadır. Bu da daha fazla kilo kaybı yaşamanıza sebep olur.

4 – Gün İçerisindeki Hareket

Spor yaparak 1 ayda kaç kilo verilir 

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde istenilen forma kavuşmak için kilo verdiren diyet programlarının yanında mutlaka spor da önerilmektedir. Ayrıca spor ve egzersizler diyetinizi daha keyifli hale getirecektir. Gün içerisinde ne kadar çok hareket ederseniz kalori yakmanız kolaylaşacağı için kilo verme hızınızda aynı oranda artış gösterecektir.

5 – Cinsiyet

1 ayda kaç kilo verilebilir

Cinsiyet de kilo verme hızını etkilemektedir. Kadınların metabolizma hızı erkeklere nazaran biraz daha yavaş çalışmaktadır. Bu nedenle 1 ayda 10 kilo vermek erkekler için daha kolaydır.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Spor

Personal trainer assisting woman lose weight
1 Ayda 10 Kilo Verdiren Spor

Yalnızca belirli bir beslenme programına uymak kilo vermek için yeterli değildir. Bunun yanında düzenli olarak da spor yapmalısınız. Spor yaparken öncelikle vücutta yağ yakımını sağlayacak antrenmanları tercih etmelisiniz. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Her gün 20 dakika tempolu yürüyebilirsiniz.
 • Haftada 2 kez olmak üzere 45 dakika koşu yapılabilir.
 • Her gün 15 Dakika bisiklet sürülebilir.
 • Su jimnastiği (haftada bir kez, bir saat)
 • haftada 3 kez 10 dakika boyunca ip atlanabilir.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Sizler İçin 1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesi hazırladık. Daha önce belirttiğimiz gibi bu diyet listesinin vereceği sonuç kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle herkeste aynı etkiyi göstereceğini beklemek yanlış olur.


1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Kahvaltı

 • Bir bardak şekersiz çay
 • İnce bir dilim yarım yağlı peynir
 • Bir adet salatalık
 • Bir adet domates
 • Bir dilim tam buğday ekmeği

Ara Öğün

 • Bir porsiyon meyve

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Öğle Yemeği

 • Yaklaşık 10 gram ızgara balık
 • Bir kase bol yeşillikli salata
 • Bir dilim tam buğday ekmeği

Ara Öğün

 • Üç adet ceviz
 • Bir adet incir

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Akşam Yemeği

 • Bir porsiyon sevdiğiniz bir sebze yemeği
 • Bir kase ev yapımı yoğurt (kaymaksız kısmından tercih ediniz.)
 • Mevsim salata (içersine yağ ve tuz atılmamalıdır.)

Ara Öğün

 • Bir bardak tarçınlı süt

 

Yoruma kapalı.