10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

0 184

En iyi diyet uygulamaları son zamanlarda çok merak edilen çok araştırılan bir konudur. Bunun sebebi ise evde geçirdiğimiz şu son zamanlarda hareket etme ve spor yapmak gibi aktivitelerin kısıtlanmış olmasıdır. Çoğumuz telefonlarımızla çok zaman geçirdiğimiz için elimizde altındaki bu teknolojiden yararlanmak istiyoruz. Telefonlarımızın mağazalarında oldukça fazla diyet programları mevcut. Sizler için hem Android hem de IOS işletim sistemlerinin mağazalarında olan en popüler ve kullanışlı diyet programlarını araştırdık. Uygulamalarımızın hepsi ücretsiz diyet uygulamaları olup sadece bazı programlarda uygulama içi satın alma özelliği vardır.

1 – DiyetKoçum En İyi Diyet Uygulamaları

10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun
10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

DiyetKoçum uygulamasını indirdikten sonra üye olarak programa giriş yapıyoruz. Ardından bizlerden kişisel kullanıcı adı, cinsiyet, boy, kilo bilgilerimizi istiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra kaç haftada kaç kilo vermek istediğimizi soruyor. Kaç kilo vermek istiyorsanız sisteme bu bilgileri yüklüyorsunuz ve uygulama bizim için günlük kaç kalori almamız gerektiğini hesaplıyor.

People, food and diet concept - Portrait of woman eating healthy food over white background with

Ana giriş ekranında tüm üyelerle sohbet edeceğimiz bir ekran bizi karşılıyor. Ekranı sola kaydırdığınız ise günlük kaç bardak su içtiğinizi yazabileceğiniz ayrıca o gün için hedef kalori değeri yazıyor. Hemen üstün üstünde ise aldığınız kalori yazıyor. Öğün öğün yediğiniz yemekleri girdiğiniz takdirde uygulama sizler için otomatik olarak kaç kalori olduğunu hesaplıyor.

En iyi diyet uygulamaları arasında olmasının bir diğer sebebi de yine aynı ekran üzerinden sol üstte listeler kısmından sistemde yüklü olan diyet çeşidini seçerek o diyet hakkında bilgiler alabilir isterseniz o diyeti uygulayabilirsiniz.

2 – En İyi Diyet Uygulaması Diyet Kilo Verme & Güzellik

10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun
10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

En iyi diyet uygulaması listesinin ikinci sırasında  arasında bulunan bu uygulama biraz daha bayanlar için içerikler içermektedir. Giriş ekranında diyet, egzersiz ve hızlı kilo verme gibi genel konuların yanı sıra bayanlara özel Regl dönemi kategorisi regl dönemi ile ilgili bilgiler egzersizler ve bu dönemle ilgili ayrıntılı ve bilgilendirici makaleler bulunmaktadır. Ayrıca yine bu ekranda Anne ve Bebek kategorisi bulunmaktadır. Hamilelik öncesi, hamilelik ve emziren anneler için bilgilendirici makaleler de yine bu kategori içinde bulunmaktadır.

Düşündüğünüzden Daha Yüksek Kalorili Yiyecekler
Düşündüğünüzden Daha Yüksek Kalorili Yiyecekler

Ücretsiz üyelik ile uygulama içi sohbet etmek bu uygulamada mümkündür. Ayrıca limonlu su, zayıflama çayı, diyet çeşitlerini içeren çok sayıda makaleler bulmak mümkündür. Diyetin yanı sıra içerdiği bilgilendirici makaleler sayesinde kesinlikle bakmanız gereken bir uygulamadır.

3 – YAZIO

10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun
10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

En iyi diyet uygulamaları arasındaki diğer bir uygulama oldukça yaygın olan YAZIO uygulamasıdır. Uygulama ilk açıldığında bizlere hedefimizi soruyor. Kilo vermek, Kas Yapmak ve Kiloyu Korumak olarak 3 seçeneğimiz var. Ardından olduğumuz kiloyu, hedeflediğimiz kiloyu, boyumuzu, doğum tarihimizi ve cinsiyetimizi soruyor. Bu kısmı doldurduktan sonra uygulama ücretli ya da ücretsiz seçeneklerden birisini seçmemiz gerekiyor.

Bahar Diyeti ile Kolayca Kilo Verin

Her uygulamada olduğu gibi ücretli üyeliğin bir takım ekstra özellikler alsak da ücretsiz olarak da gayet kullanışlı bir uygulama. Uygulama içerisinde size motive edici görevler ve başarımlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra uygulama içi arama seçenekleri ile çoğu diyet çeşidini bulabilir. Yediğiniz yemeklerin kalorilerini görebilirsiniz.

4 – Fit365

10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun
10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

En iyi diyet uygulamaları arasında bir diğeri de Fit365 uygulaması. Cinsiyet, boy, kilo ve hedef kilo bilgilerimizi girdikten sonra haftada kaç kilo vererek bu hedefe ulaşacağımızı seçiyoruz. Uygulama aynı zaman seçtiğiniz haftada hedef kiloya ulaşmanız için günde kaç kalori almanız gerektiğini de belirtiyor. Ardından ana öğünler arasında hangi öğünlerde yemek istediğimizi seçiyoruz.

5 Günde 3 Kilo Verdiren Limon Diyeti

Son olarak uygulamaya ücretsiz üye olduktan sonra günlük kaç adım attığımız, kaç litre su içtiğimiz ve kaç kalori aldığımızı gösteren bir ana ekran bekliyor. Bu ekranda günlük önerilen protein, karbonhidrat ve yağ miktarlarını da bulabiliriz. Her şeyi elle girmemiz gereken bir uygulama olduğu için ve içerisinde diyet listeleri olmadığı için daha çok aktif diyet takibi için kullanılan bir uygulamadır.

5 – DiyetProgramı

10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun
10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

En iyi diyet uygulamaları arasında en basit ara yüze sahip uygulamalardan biridir. Uygulamaya girdiğiniz zaman ana ekranda Diyet Listeleri, Bazal Metabolizma Hızı Hesaplama, Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ve İdeal Kilo Hesaplama olarak 4 adet seçeneğimiz bulunuyor. Diyet listeleri diğer 3 seçenek belirtilen özellikleri kişisel özelliklerinize göre hesaplıyor.

Düzenli Beslenme İçin Diyet Ispanak Salatası Tarifi

Diyet listeleri içinde ise çok sayıda diyet çeşidi bulunmaktadır. Herhangi bir diyeti seçtiğiniz zaman kaç gün süreceği ve gün gün neler tüketeceğinizi yazmaktadır. Sade bir uygulama olmasına rağmen oldukça kullanışlı üyelik istemeyen bir uygulamadır.

6 – FatSecret

10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun
10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

En iyi diyet uygulamaları arasında yer alan uygulamalardan bir diğeri de FatSecret uygulamasıdır. Aynı zamanda yakılan kalori hesaplama uygulaması olarak da geçmektedir. Boy, kilo, verilmek istenilen kilo ve doğum tarihi bilgilerinizi doldurduktan sonra ücretsiz üyelik ile kaydolabilirsiniz. Ardından ücretsiz üyelik ile kendi diyet programınızı uygulayıp günlük yediğiniz yiyecekleri uygulamaya yazıyorsunuz. Uygulama onları bizler için kaç kalori olduğunu hesaplıyor ve günlük limitimizi aşmamamızı sağlıyor.

Hazırlanan Limonlu Su Zayıflatır Mı Ne Zaman İçilmeli?

Ücretli üyelik sistemi ile de uygulama içi bazı ekstra özellikler vermesinin yanı sıra öğünleri hafta hafta uygulama ile birlikte daha profesyonel hazırlıyorsunuz diyebiliriz. Aylık, 3 aylık ya da yıllık olarak 3 çeşit abonelik sistemi uygulamada mevcuttur.

7 – Diyetteyim

10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun
10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

En iyi diyet uygulamaları arasındaki bir diğer uygulama da bu uygulamadır. Boy, kilo, hedef kilo, cinsiyet ve doğum tarihi gibi klasik soruları cevapladıktan sonra ana ekran üzerinde bizleri diyet listeleri bekliyor. En üstte göreceğiniz Akdeniz Diyeti dışında ki tüm diyetleri ücret karşılığında açabiliyorsunuz. İsveç diyeti, detoks diyeti, protein diyeti ve A.B.D. Kalp Vakfı Diyetleri ücret ile açacağınız diyet çeşitleridir.

Uygulama bizlere her öğün ne yiyeceğimizi gösteriyor. Bir öğünde istemediğiniz ya da o an evinizde olmayan bir yiyecek çıkarsa aynı kalori de başka bir yiyecek ile değiştiriyor uygulama bizim için. İsteğinize göre öğünlerinize hatırlatıcı ekleyerek saati geldiğinde sizlere bildirim gönderiyor.

8 – Oruç Takibi

10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

En iyi diyet uygulamaları arasında Oruç Takibi uygulaması çok popüler uygulamalardan birisidir. Bu uygulama sizlere oruç şeklinde diyet yaptırıyor. Kişiler bilgilerinizi girdikten sonra ana ekran üzerinde oruç tutmak isteğiniz saati belirliyorsunuz. 16 – 8, 18 – 6 ve 20 – 4 gibi oruç tutma zamanınızı belirliyorsunuz. Baştaki sayı tutulacak oruç saatini diğer sayısı ise yemek yenecek saati göstermektedir.

Enerji içeceği zararları

Bu saatler dışında isteğinize göre oruç tutacağınız saati kendinizde belirleyebiliyorsunuz. Çok sağlıklı bir diyet çeşidi olan aralık oruç diyeti için geliştirilmiş bir uygulamadır. Ayrıca uygulama içi başarımlar ile sizleri diyet yapmaya teşvik etmektedir. Oruç tutulan saatler içerisinde karbonhidratsız içecekler içmek (şekersiz çay, sade soda ve özellikle su gibi) bu diyette serbest.

Zayıflatan uygulamalar arasında oldukça başarılı ve kullanışlı bir uygulamadır. Oruç olmadığınız zamanlarda yani yemek saatlerinizde istediğinizi yemekte serbestsiniz. Uygulama içinde ortada altta bulunan ‘Öğrenin’ seçeneği ile aralıklı oruç hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmanız da mümkün.

9 – Nutria

10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

Nutria en iyi diyet uygulamaları arasında önemli bir yere sahiptir. Ücretsiz versiyonunda ana sayfa üzerinde yer alan ‘Bloglar’ kısmından diyetisyenlerin sağlık ve diyet hakkında yazılarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca tarifler kısmında Nutria sizin için haftalık bir beslenme listesi çıkarmaktadır. Bu tarifler bölümünde önerilen her yemeğinin kalorisinin yanı sıra tarifleri de yazmaktadır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler Nelerdir

Uygulama içindeki ‘Nutricast’ kısmında ise sesli olarak uygulama hakkında ve bazı diyetler hakkında bilgiler verilmektedir. Bu sesli ve yazılı bilgilerin hepsi tamamen Türkçe olarak hizmet vermektedir. Henüz gelişme aşamasında olan bu uygulama ilerleyen zamanlarda günlük su sayar gibi bazı özellikleri de uygulama içinde hayata geçirecek.

10 – MyFitnessPal

10 En İyi Diyet Uygulamaları ile Kontrol Sizde Olsun

MyFitnessPal Under Armor markasının bir uygulamasıdır. Bu yüzden en iyi diyet uygulamaları arasında olmasından ziyade daha çok günlük alınan kaloriyi hesaplama ve dengede tutma konusunda oldukça iyidir. Kişiler vücut bilgilerinizi girip ücretsiz üyelik açtığınız zaman size haftalık kaç kilo düşmeniz isteğinizi sormaktadır. Önerilen kilo verme seçeneğini seçmenizi tavsiye ederiz.

1 ayda 10 kilo verdiren diyet

Uygulama içinde günlük alacağınız kalori miktarı vermek istediğiniz kiloya belirtilmiştir. Her öğün yediğiniz gıdaları uygulama içinde yazarak günlük kalan kalori miktarınızı görebilirsiniz. Ayrıca yediğiniz ürünün içinde bulunan hangi vitaminin olduğunu uygulama size söyler. Örneğin kahvaltıya 1 adet büyük yumurta yazarsanız 72 kalori olduğunu ve bol miktarda A vitamini içerdiğini uygulama size belirtir.

1 ayda kaç kilo verilebilir

Bunların yanı sıra yaptığınız egzersizleri de uygulama içinde belirtirseniz size yaktığınız kaloriyi gösterir. Örneğin günlük hedefiniz 1,840 kalori olsun ve kahvaltıda 1 adet büyük yumurta yedikten sonra 100 kalorilik egzersiz yaptığınızı varsayalım. Ekranın üst kısmında 1,840 – 72 + 100 = 1,868 yazar. Program ara yüzü Türkçe olsa da eklediğiniz yemekleri İngilizce olarak eklemek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. En iyi diyet uygulamaları sunduğu pek çok kolaylık sayesinde herkes tarafından tercih edilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.