Akrep Burcu Nasıl Diyet Yapmalı?

Akrep burcu insanları kararlı, çalışkan ve önsezileri yüksek olduğundan dolayı, uygulayacakları diyeti kolaylıkla uygulayabilirler. Akrep burçları gergin burçlar arasında olduğu için, doğru beslenme akrep burçları için önemlidir. Doğru beslendikleri takdirde, gerginlikleri azalacaktır. İşte bu nedenle hem kilo verme açısından hem de sağlıklı yaşam açısından özellikle akrep burçları için beslenmenin yeri büyüktür. Peki akrep burcu nasıl diyet yapmalı, hep beraber buna bir bakalım.

Akrep Burcu Nasıl Bir Diyet Uygulamalıdır?

Akrep burçları, otçul bir yapıda değildir. Bu nedenle de etçil bir yapısı vardır. O yüzden eti çok fazla severler ve tüketirler. Tabi ki bu da akrep burçları için kilo demektir. Çünkü etin içerisinde bulunan yağların da aynı zamanda tüketilmesi vücuda yağ olarak dönmektedirler. Diyet süresince yenilen, et miktarına dikkat edilmelidir, kontrollü davranılmalıdır. Diyet süresince, balık ve tavuk tüketilmelidir. Böylece hem et tüketimi olacak, hem de kilo alımını engellemiş olacaksınız. Ayrıca akrep burçlarının metabolizmaları çok hızlı oldukları için kilo vermeleri de kolaydır.

akrep-burcu-nasil-diyet-yapmali

Akrep Burcu Diyette Ne Temelidir?

Akrep burçlarının diyetten önce tüketilmesi gereken besinler vardır. Bu besinler şunlardır; ızgara balık çeşitleri, ızgara tavuk çeşitleri, brokoli, salata, yağsız yoğurt ve süt gibi besinleri tüketmesinde yarar vardır.

Akrep Burcu Diyeti Ne Kadar Sürer Ve Kaç Kilo Verilir?

Akrep Burcu diyeti 3 gün yapılmaktadır. Bünyeden bünyeye değişiklik gösterebileceği gibi genel olarak, 1 ya da 2 kilo kaybı olabilmektedir. Fakat bu diyetin mutlaka sporlarla desteklenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kilo verme işlemi çok olacaktır. Bunların yanında diyeti uygularken de günden en az 8 ya da 10 su bardağı tüketilmelidir.

Akrep Burcu Diyet Listesi

1.Gün sabahtan aç karnına 2 bardak ılık su içilmelidir. Kahvaltı için 2 dilim ekmek, tercihe göre 2 tatlı kaşığı reçel tüketilebilir. Kahvaltının yanında şekersiz çay ya da kahve tüketilebilir. Öğle öğünü için de ızgara tavuk, brokoli ve bol yeşillikli salata tercih edilmelidir. Akşam öğünü için de 1 tabak sebze yemeği, bol salata ve yatarken de yeşil çay tüketilmelidir.
2.Gün ve 3.Gün içinde öğle yemeklerinde sebzeler değişerek ve kontrollü gidilerek diyet tamamlanabilmektedirler.

 

Yoruma kapalı.