Çene Dolgusu Nedir?

Çene Dolgusu Ne İşe Yarar?

Estetik denildiğinde akla ilk gelen estetik türlerinden bir tanesi çene dolgusudur. Çenedeki birçok sağlık problemine ve estetik anlamda güzelliği sağlayan çene dolgusu özellikle kadınların tercihleri arasında yer almaktadır. Çene ucunun yüz şekline etkisi oldukça fazladır. Bu işlem sayesinde de çene ucuna işlem sağlanır. Bu işlem sonucunda çenede bulunan asimetrik, çukurluk ve eşitsiz bir görünüm yok edilir. Estetik olarak dolgu yeterli olurken, sağlık açısından çenede olan bir sorun operasyon ile giderilmektedir. Bunun için uzmanlar, muayene sonucunda operasyon şekline karar vermektedir.

Estetik Bir Yüz

cene-dolgusu

Tüm dünyada çene sorunları sıklıkla görülmektedir. Bu sorunlar arasında en yaygın olarak; çenenin büyük olması, ileride ya da geride olması, çene hattının belirsiz olması gibi sorunlar vardır. Çenede gözlemlenen birçok sorun, yüzde estetik olmayan bir görüntüye neden olur. Fakat bundan da önemlisi sağlıksız bir durum olmasıdır.

cene-dolgusu
Çene Dolgusu

Hem estetik anlamda hem de sağlık sorunlarında çene dolgusu sayesinde bu bozukluklar düzeltilmektedir. Dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit kullanılmaktadır. Çene dolgusu hakkında detaylı bilgi için https://www.dryusuftopal.com/jawline-cene-dolgusu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yoruma kapalı.