Hulahop Kalori Yakar Mı? Hulahop ile Zayıflanır Mı?

0 772

Hulahop kalori yakmak amacı ile kullanılan en etkili olan yöntemler arasında sayılmaktadır. Özellikle karın ya da bel gibi bölgesel zayıflama konusunda oldukça başarılıdır. Birçoğumuzun çocukken oynadığı çember oyununu yani hulahop yöntemini kullanarak sizler de fazla kilolarınızdan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Geçmişte ve günümüzde oldukça popüler olan bu yöntem ile birlikle vermek istediğiniz kiloları hem daha kolay hem de daha eğlenceli bir şekilde verebilirsiniz. Özellikle bel bölgesinin olması gerektiğinden daha kalın olduğunu düşünenler tereddüt etmeden bu yola başvurabilirler. Bir hulahop bir kişi üzerinde bir saatte yaklaşık olarak 420 kalori yakmaktadır. Vücudumuzun birçok bölgesinde çevrilebilen bu eğlenceli alet kilo verme açısından çok etkilidir. Hulahoplar ne kadar dar olursa o kadar etkili olacaktır.

Hulahopla İncelenler

kolay-diyet-listesi-hulahop-kalori-yakar-mi-hulahop-ile-zayiflanir-mi

Hulahopla incelenler sayısı bir hayli fazladır. Siz de bu yöntem ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu spora başlamadan önce ısınmak amacı ile biraz yürüyüş yapabilirsiniz. Sonrasında hulalopu belinize geçirerek bir iki defa eliniz ile itmeniz gerekecektir. Böylece çember ivme kazanacaktır.

kolay-diyet-listesi-hulahop-kalori-yakar-mi-hulahop-ile-zayiflanir-mi

Giymiş olduğunuz kıyafeti ince tercih etmeniz çemberin kaymasını engelleyecektir. Kalın kıyafetler tercih ettiğiniz takdirde çemberin sürtünme kat sayısı artacaktır. Bu da hulalopun düşmesine yol açacaktır. Karın kaslarınızın çalışmasını sağlayan hulahop kalori yakmanızı hızlandıracaktır.

Hulahop Kaç Cm Olmalı

kolay-diyet-listesi-hulahop-kalori-yakar-mi-hulahop-ile-zayiflanir-mi

Hulahop kaç cm olmalı bu konu ile alakalı en çok merak edilen sorulardan biridir. Hulahopun dar olması daha zayıflamanıza daha fazla etki edecek faktörler arasında yer almaktadır. Bu nedenle geçiş çaplı hulahopları tercih etmektense dar olanlara yönelmeniz daha etkili olacaktır.

Hulahop Çevirmenin Püf Noktaları

kolay-diyet-listesi-hulahop-kalori-yakar-mi-hulahop-ile-zayiflanir-mi

Hulahop çevirmenin püf noktaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Birçoğunuz çocukken çevirdiğiniz zamandan hatırlıyorsunuzdur fakat yine de hatırlatmakta fayda var. Hulahopa ivme kazandırmak amacı ile öncelikle bir iki defa elimiz ile itmemiz gerekecektir.
  • Çemberin düşmemesi ve daha etkili olabilmesi için dar ve ince kıyafetler tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.
  • Hırka ya da kazak gibi kıyafetler giymeniz hulahopun sürtünmesine sebep olacaktır. Bu nedenle bu sporu yaparken bu tarz kıyafetlerden kaçınmalısınız.

kolay-diyet-listesi-hulahop-kalori-yakar-mi-hulahop-ile-zayiflanir-mi

Siz de evinizde en etkili bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer alan bu yöntemi rahatlıkla deneyebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz kolay zayıflama yöntemleri konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

ybak.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.