Madecassol Krem Ne İşe Yarar? 2022 Madecassol Fiyatı

Madecassol Krem Hamileler ve Emzirenler Kullanabilir mi?

Madecassol krem ya da merhem eczanelerden alabileceğiniz özel üretim bir ilaçtır. Bu ilacı ya da kremi diğerlerinden farklı kılan ise birçok kişinin dertleri için kullanılması önerilen bir ürün olmasıdır. Yağlı, kuru cilt yapısı ya da karma ciltlerin neredeyse hepsi tarafından kullanılabilen bu krem özellikle doktorlar tarafından da sık sık önerilen bir üründür.

Söz konusu cilt ve cilt sorunları olduğunda özellikle sorunlu bölgeye kısa sürede etki edecek ürün arayışı meydana gelir. Cilt problemlerinde etkili olduğu düşünülen Madecassol kremin bu yüzden sayısı araştıranı ve kullananı mevcuttur.

Peki bu kadar göz önünde olan Madecassol krem nedir? Madecassol ne işe yarar, neye iyi gelir? Bahsedilen bu krem nasıl kullanılmalı ve faydaları nelerdir? İşte cilt bakımı konusunda etkili olan krem hakkında merak edilen sorular ve cevapları.

Madecassol Krem Nedir? Madecassol Merhem İçeriği

madecassol-krem
Madecassol Krem

Bahsedilen bu kremin etken maddesi centella asiatica olarak görülüyor. Bahsedilen bu etken madde bir bitkiden elde edilir ve ciltte oluşan sivilce izleri, çatlak tedavisinde başta olmak çeşitli alanda düzelme ve onarım sağlar.

Yan etken maddeleri  arasında; glikol stearat, propilen glikol, sıvı parafin, terpen olmayan ıtır yağı ve terpensiz lavanta yağı bulunur. Bahsedilen bu ürünleirn birleşimi ile birlikte cildi yenileyen özel bir merhem ortaya çıkar.

Madecassol krem sağlık alanında kullanılan ve doktorlar tarafından da çok sayıda hastaya önerilen veya reçetelenen bir merhemdir. Merhem, farklı formüllerle birlikte herhangi bir uygulamaya sahip olabiliyor.

Genelde cilt bazlı sorunlara iyi gelmesi amacıyla kullanılır. Beyaz bir yapıya sahiptir fakat kullanım ve dağıtımı oldukça basittir. Çoğu zaman önleyici değil var olan bir cilt sorununu ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır.

Madecassol Ne için Kullanılır?

Neredeyse tüm cilt lekeleri ve cilt sorunları için kullanılabilen bir kremdir. Yapısı ve içeriği ile neredeyse her şeye iyi gelen oldukça Madecassol krem, mucizevi olarak adlandırılıyor. Özel bir karışıma hazırlarken mümkün oldukça katılan krem ya da merhemin özellikle iyi geldiği alanlar:

 • Aşırı kilo ya da kurumaya bağlı çatlayan hasarlı ciltler,
 • Nemsiz ve cildi nemlendirmek için ihtiyaç duyulan tenler,
 • Meme ucunda çatlama,
 • Sivilce lekeleri,
 • Lazer, sivilce ve yanmaya bağlı olarak tahribat,
 • Uçuk çıkmış dudak çevresi,
 • Lokal deri ülserleri,
 • Çok açık olmayan yara ve yanıklar,
 • Ağda ve lazer sonrası kullanılabilir.

Herkes tarafından kullanılmak zorunda değildir hatta kimi kişiler tarafından kullanılmaması da gerekir. Fakat içeriğindeki onarıcı özelliği sayesinde doktor gözetimi kapsamında krem ile birçok cilt sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Başta özellikle sorunlu bölgeye uygulanması ile birlikte etkileri zamanla meydana çıkar.

Madecassol Krem Ne İşe Yarıyor?

madecassol-krem

Madecassol sivilce giderici ve leke götürücü olarak direkt akıllarda yer edinir. Fakat cilt üzerinde değişik faydası ve etkilerinden bahsetmek mümkün. Çay kaşığı kadar vitamin ampülü ile kullanılmasıyla birlikte:

 • Tahriş olmuş cildin toparlanmasını,
 • Yara ve yanıkların izlerini geçirmesi,
 • Daha parlak ve yenilenmiş cilt oluşturması,
 • Cilt derisinin yenilenmesi,
 • Kırışıklıkların yumuşamasına ve daha silik görünmesine,
 • Varis görünümünde azaltma,
 • Cildi beyazlatma,
 • Güneş lekelerini azaltma ve yok etme,

Cildi nemlendirmesi gibi farklı işe yarar özelliklerinden bahsetmek mümkün.

Eğer siz de cilt sorunlarına sahipseniz özellikle sorunlu bölgeye bahsedilen bu krem uygulamak istiyorsanız önce bir eczane ya da doktora başvurmalısınız. Ancak böylece cildinize uygun olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

Özellikle kuru cildi nemlendirmek için kullanılması önerilse de çok kuru ciltliyseniz kremi aynı miktarda kullanmak yeterli gelmeyebilir. Kişilerin mümkün oldukça Madecassol krem uygulamak için önce bir uzman görüşüne ihtiyacı olacaktır.

Madecassol Leke Kremi Nasıl Kullanılır?

Bahsedilen leke kremi kullanımı iki farklı şekilde tercih edilebilir. Öncelikle kullanılabilen şekli doğrudan kremi leke bulunan bölgelere uygulamaktır. Kişiler uygulamayı sadece leke bulunan alana yapmalıdır. Lekeli alana uygulama yaparken ince bir tabaka olarak kullanmalıdır. Maksimum 1-2 saat krem durmalı ve sonra temizlenmelidir.

Diğer bir aşamada Madecassol krem yanına ekstra birkaç malzeme eklenerek uygulanabilir. Özellikle eczanelerden temin edilebilecek birkaç vitamin serumu ile karıştırabilirsiniz. Fındık büyüklüğünde krem ve içerisinde ekleyeceğiniz B vitamini, E vitamini ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Özellikle B ve E vitamini cilt için çok iyi gelecektir.

Madecassol Yüz için Kullanılır mı? Madecassol Yüze Sürülürmü?

madecassol-krem

Özel içeriklerle üretilmiş olan Madecassol krem, yüz başta olmak üzere tüm cilde uygulanabilir durumdadır. Sadece cinsel bölge ve göz çevresinden uzak tutulması gerekir. Güneş ışınlarının özellikle etki ettiği yüz bölgesinde lekelenme sık meydana gelir. Sivilce ve beyaz kabarıkların yarattığı lekelenmeler de oluşur. Bahsedilen bu lekelenmeler için yüze sürülebilir. Göz çevresi ve ağza değmemesine dikkat edilmeli.

‘Madecassol Yüzümü Mahvetti’ Ne Yapmalıyım?

Kullanılması hedeflenen krem ya da ilaçların her ne kadar olumlu sonuç vermesi beklense de olası yan etkileri mevcuttur. Kimi kişiler tarafından Madecassol krem kullanıldıktan sonra ciltte toparlama değil aksine bozulma meydana gelebilir. Olası bir şekilde sivilcelenmelerin artması komedonların oluşması durumunda doktora başvurarak krem kullanımı kesilmelidir.

Madecassol Krem Ne Zaman Kullanılır?

Lekelenmeye müsait durumlarda, lekelenme oluştuğunda kullanılabilir. Sadece bahsedilen kremin kullanılması için kişisel hareket edilmemesi gerekiyor. Yapılması gereken tek şey doktor gözetiminde kremin kullanımına karar vermek olmalı. Zira sahip olduğunuz lekelerin durumu hakkında Cildiye uzmanı tarafından sizlere daha doğru bilgi verilir. Genelde bu kremin lekelenmeden hemen sonra kullanıldığı biliniyor. Zamanı açısından ise akşam/gece kullanılması önerilir.

Madecassol Yan Etkileri Neler?

Madecassol krem yan etkileri konusunda prospektüsünde bilgi verir. Oluşan bu yan etki karşısında hastaların kısa sürede hareket etmesi gerekir. Görebileceğiniz yan etkiler arasında:

 • Ciltte kızarıklık,
 • Derinin tahriş olması,
 • Deride dökülme,
 • Kaşıntı,
 • Aşırı sivilcelenme,
 • İleri yan etki durumunda ateşlenme,
 • Lekelenmelerin artması,
 • Solunumda yaşanan sorunlar bulunmaktadır.

Eğer bu yan etkilerden birisini görürseniz Madecassol krem kullanımını bırakın, doktora başvurun.

Madecassol Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli?

madecassol-krem

İlaç ya da kremin etki edebilmesi için kullanıcıların süreçte dikkat etmesi gerekiyor. Öncelikle kullanılacak bu kremin içeriğine dikkat etmelisiniz. Olası bir alerjik durumunuz söz konusuysa Madecassol krem yan etki göstermesi olasıdır.

Yan etkinin dışında sonucun etkili olabilmesi için uzmanın söylediği önerilere dikkat etmelisiniz. Özellikle ciltte durma süresi, kullanılacak gün içindeki saat etkilidir. Bu tarz kremlerin lekeleri giderirken aynı zamanda cildi zararlı etkenlere açık hale getirir. Güneşten ekstra korunmalısınız bunun için yaz mevsimi olmasa bile güneş kremi kullanmalısınız.

Madecassol Krem Kullananlar ve Kullanacak Olanlar Tarafından En Sık Sorulan Sorular!

Vaat ettiği sonuçlardan dolayı Madecassol krem çok cazip gelse de bu krem hakkında merak edilenler çok sayıdadır. İşte, Madecassol krem hakkında merak edilen o soruların cevapları!

Furacin Madecassol Hamileler ve Emziren Anneler Tarafından Kullanılabilir mi?

Hamile ve emziren anneler genel itibari ile birçok ilaç kullanması zararlı görülür. Hem anne hem bebek sağlığı adına bu tarz cildiye ürünlerini kullanmadan önce doktor gözetimi şarttır. Eğer doktor tarafından kullanılması uygun görülürse anne kullanabilir. Ancak her durumda hamileler tarafından krem kullanılması ertelenmelidir.

Madecassol Krem Kaç Yaşından İtibaren Kullanılmalı?

Lekelenme neredeyse her yaşta meydana gelen bir durumdur. Ancak kremlerin kullanım yaşları belirli bir sınır ile belirlenmektedir. Özellikle farklı hastalığı olan 18 yaşından küçük çocuklara kullanması önerilmez. Fakat yanma ve travmatik kazaya bağlı olarak oluşan lekelenmelerde doktor tarafından küçük ihtimalde olsa kullanması tavsiye edilir.

Madecassol Leke Kremi Her Akşam Kullanılır mı?

Lekelerin kısa sürede ortadan kalkması adına her akşam Madecassol krem kullanmak doğru olmayabilir. Doktor tarafından kullanım süresi belirlendiği sürece ilerlenmelidir. Aksi takdirde kremin faydadan ziyade zarar oluşturması mümkündür. Her akşam kullanımı lekenin durumuna göre belirlenmelidir.

Madecassol Leke Kreminin Diğer Asitlerle Aynı Anda Kullanılması Doğru mu?

Cilt rutini esnasında son zamanlarda lekeler için AHA BHA asitleri kullanılmaktadır. Bu tarz asitler cildi hali hazırda harekete geçirerek aynı zamanda yormaktadır. Madecassol krem bu tarz asitlerle kullandığında ters etki yaratabilir. Kremi kullanırken farklı cilt bakım ürünleri kullanılmamalıdır.

YouTube video

Yoruma kapalı.