Oğlak Burcu Nasıl Diyet Yapmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışkan, sabırlı, planlı oğlak burcu insanı ayrıca inatçılıkları ile bilinir. Yoğun çalışma temposunda yemek için özel vakit ayırmaz. Onun için hayatındaki en önemli mesele iştir. Düzenli beslenmek yerine tek seferde bol bol yemeyi tercih eder.

Sporla da arası çok iyi değildir. Diyet yaptığı zamanlarda en büyük avantajı inatçı olmasıdır. Sabırla başladığı diyeti sonuç almadan kolay kolay bırakmaz.

Oğlak Burcu Dostu Besinler

Oğlak denince akla kemik sağlığı gelir. Kemik sağlığını korumak için kalsiyum fosfat minerali besinler önceliği olmalıdır. Lahana, kereviz, ıspanak, yağsız etler, limon, portakal, inek sütü, peynir, yoğurt balık, yumurta sarısı, buğday, çilek ve incir tüketimine önem vermesi gerekir.

Özellikle cildi hassas yapıdadır. Cildini korumak için kayısı ve badem yemesi önemlidir.

Su içmeyi sevmesi diyet programına girdiğinde zorlanmayacağı konulardan biridir.

Beslenmedeki Zayıf Yönleri Nelerdir?

Bağırsak problemleri çokça yaşar. Bu nedenle lifli gıdalarla beslenmesi önemlidir. Aşırı tuz tüketimine eğilimi vardır. Kaçınması gereken bir noktada budur.

Oğlak burcunun en önemli özelliklerinden biri de istikrarlı olmasıdır. Bu davranış şekli diyet programında sorunlar yaşamasına neden olur. Hep aynı besinleri tüketme isteği ve alışkanlıklarından uzaklaşmak korkusu problem olarak karşısına çıkacaktır.

Aldıkları besinleri çeşitlendirmeli, hayatından şekeri ve tuzu uzaklaştırmalıdır. Taze meyve ve sebze, diyetlerinin başkahramanı olmalıdır.

Kemik sağlığına yönelik besinler tüketmeyi ilke haline getirmelidir.

En büyük problemi yanlış zamanlarda, yanlış miktarlarda yediği yemeklerdir.

Diyeti yapması gereken bir görev olarak algılamalı ve tek amacı hedefe ulaşmak olmalıdır. Böyle bir psikoloji ile yapamayacağı diyet yoktur.

Oğlak Burcu İçin Önerilen Diyet Besinleri Nelerdir?

Oğlak burcu nasıl diyet yapmalı nelere dikkat etmeli? Sorusunun cevabını bu bölümde vereceğiz.

Kemikleri konusundaki hassasiyetten bahsetmiştik. Bu nedenle diyetlerinde mutlaka süt bulunmalıdır. Bunun yanı sıra peynir, yoğurt vazgeçilmezi olmalıdır. Dikkat etmesi gereken nokta bu besinlerin az yağlı olması gerektiğidir.

Beyaz et tüketmesi gerekir özellikle de balık, diyet listesinin bir numaralı besini olmalıdır. Izgara ya da buğulama tercih edebilir.

Bol taze yeşillik, domates, salatalık ve taze meyve tüketmek besin çeşitliliğini arttırmak için iyi bir yöntemdir.

Ara öğünlerde ceviz, badem oğlak burcu için ideal besinlerdir.

Sabırlı ve biraz da dik başlı olan oğlak burçları için başkasının sağladığı düzene uyum sağlamak zordur. Buna rağmen beslenme uzmanlarından alacağı tavsiyeleri yerine getirdiği takdirde hem sağlığını korumuş hem de fazla kilolarından kurtulmuş olur.

Yoruma kapalı.