Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri ile 10 Dakikada Nasıl Güzelleşebilirsiniz?

Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri ile 10 Dakikada Nasıl Güzelleşebilirsiniz?

0 320

Okula giderken yapılabilecek saç modelleri ile hem rahat etmek hem de şık olmaya ne dersiniz? Eğitim hayatı çok uzun süreli bir yolculuktur. Her gün hazırlığı ve tertipli gitmeyi gerektirir. Okul hayatı boyunca küçük yaşlardan itibaren bakım verenler tarafından saçlara hazırlık yapılır. Büyüdükten sonra ise kişisel bakım yapılabilmektedir. Yazı içerisinde hem kendinize hem de varsa çocuğunuza yapabileceğiniz okul saç modelleri hakkında size bahsedeceğiz.

Birbirinden Güzel Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

Okula giderken dış görünüşe özellikle dikkat edilir. Gerek okulun havasını yansıtması gerekse kişilerin kendisini güzel göstermesi bu açıdan etken madde olmaktadır. Saç modelleri de geçmişten günümüze kadar değişiklik göstererek gelir. Hem sade hem şıklıktan yana mısınız yoksa gösterişi mi seviyorsunuz? Yapımı ile pratik ancak uğraşılmış görüntüsünü de kazanabileceğiniz okul saç modellerini sizler için derledik!

1- Doğallıktan Yana Olanlara

okula-giderken-yapilabilecek-sac-modelleri
Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

İnce yapılı ve düz görünümlü saça sahip olanlar okula giderken yapılabilecek saç modelleri için oldukça şanslıdır. Düz yapısı sayesinde şekil vermeye ekstra ısı kullanarak saç düzleştirmeye gerek duymazlar. Kişilerin özellikle ders saatleri erken vakitte ise gece yatmadan duş almaları, sabaha kabarma olmasını engellemek amacıyla da saç kremi kullanmaları önerilir. Bu sayede sabah sadece bir tarama ile hazır olabilirsiniz!

2- Evde Perma Saç Yapımı

Perma saçlar gerek sahip oldukları hacim gerekse güzel görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeker. Kuaförlerde kalıcı perma yaptırabilmek mümkündür. Ancak arada bir hazırlanma vaktiniz varsa bir gece önceden evde doğal ısı kullanmadan yapabilirsiniz. Sahip olmanız gerekenler ise saçınızı dolamayı sağlayacak pipetlerdir. Saçlarınızı kolay şekilde şekillendirebilirsiniz. Kısa öğrenci saç modelleri için de oldukça uygundur.

okula-giderken-yapilabilecek-sac-modelleri

Okula giderken yapılabilecek saç modelleri arasında bulunur ancak bir gün öncesinde yapılmalıdır. Öncelikle saçınızı yıkayın ve fazla ıslaklığını alacak şekilde kurutun. Dilerseniz saç kremi de uygulayabilirsiniz. Hafif nemli kalmalıdır. İnce ince saç tellerinizi ayırın. Pipetlerin etrafına saçınızı dolayın ve dip kısmında tel toka ile tutturun. Tüm saçınıza uyguladıktan sonra saç kurutma makinesi ile uzaktan saçınızı kurutun. 1 gece bekletin ve ertesi sabah açarak güzelliğe şahit olun! Farklı saç modelleri denemek isteyenler için güzel bir seçenektir.

3-  Kolaylıkla Rasta Modeli Esintisi Yapabilirsiniz

Rasta modelleri genellikle uzun saçlı bireyler tarafından tercih edilmektedir. Okul için saç modelleri 2020 seçenekleri arasında da bulunmaktadır. Gerek ortaokul saç modelleri gerekse üniversite kademesinde dahi uygulanabilmektedir. Yapılması gerekenler kişisel olarak gerçekleştirilebilir ancak bir yardımcınız olursa işiniz daha da kolaylaşacaktır.

okula-giderken-yapilabilecek-sac-modelleri

Biraz uğraş ile okula giderken yapılabilecek saç modelleri sayesinde havalı olmak istemez misiniz? Yapmanız gereken saçınızı ayırabileceğiniz ince taraklar ve küçül lastik tokalardır. Normal örgüyü birçok kişi bilir. Bilmiyorsanız internet üzerinden de öğrenebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken unsur saç ayrımının en doğru şekilde yapılmasıdır. Size verebileceğimiz tüyo, önce saçınızı ikiye sonra ayırdığınız parçayı da tekrar ikiye bölerek hareket etmenizdir.

4- Örgü Modelleri

okula-giderken-yapilabilecek-sac-modelleri

Okul için saç modelleri örgü en sık tercih edilen unsurlar arasındadır. Rasta modeline göre daha az uğraştırıcı bir model olmaktadır. Özellikle kadın saç tellerine sahipseniz sizin için en uygun olanı olacaktır. Kalın saça sahip bireylerde örgüler özellikle daha gösterişli ve güzel durmaktadır. Okul için kolay saç modelleri ve yapilişlari arasında bulunur. Dilerseniz balık sırtı, dilerseniz normal ve fransız örgüsünü tercih edebilirsiniz.

5- Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri: Hafif Dalga Sevenlere

okula-giderken-yapilabilecek-sac-modelleri

Maşa kullanımı okula giderken yapılabilecek saç modelleri arasında tercih edilebilir. Ancak bunu uygularken abartısız saç modelleri arıyorsanız dikkat edeceğiniz bir nokta bulunur. Kalın uçlu maşa modeline sahip olmalısınız. Kalın ucu sayesinde dalgaların daha geniş olmasına sebep olacaktır. O hayran hayran baktığımız saç modeline sahip kişiler doğal ama uğraşılmış görüntüyü bu sayede elde ediliyorlar!

6- Minikler için Öneri

Eğer bakımını üstlendiğiniz bir kız çocuğu için arayış içerisindeyseniz gösteriş ve güzellikten daha çok derli toplu olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle küçük çocukların aktif ve hareketli olması saçların bozulmasına sebep olacaktır. Bunun yanı sıra ders esnasında dikkat dağıtıcı bir unsur olarak da karşımıza çıkar. Burada öneri olarak farklılık isteyenlere sadece ön kısımda sağlayabileceği birkaç noktaya değineceğiz.

okula-giderken-yapilabilecek-sac-modelleri

İlk olarak tokalardan faydalanabilirsiniz. Öne düşen saç olmaması için ön taraftan saçları tutam tutam ayırarak okul için yapılabilecek saç modelleri elde edebilirsiniz. Örneğin dört parçaya ayırıp fotoğraftaki gibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Dilerseniz saçı toplayabilir dilerseniz açık bırakabilirsiniz. Aynı şekilde kulak hizasından alınacak saç parçalarını avuç içinizde döndürerek de farklı modeller elde edebilirsiniz.

7- Topuz Modelleri

Okul için saç modelleri – kısa saçlar ve uzun saçlara en uygun olanı topuzlar olmaktadır. Kısa saçlılar topuz nasıl olur diye düşünmeyin! Topuz denildiyse öyle büyük bir topuza ihtiyaç yok. Saçınız açıkken bir iki tutam alarak üstte ufak, dağınık bir topuz elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kalın telli saçlarda ise tek ya da iki yandan oluşturulmuş alçak topuzlar oldukça güzel bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır.

okula-giderken-yapilabilecek-sac-modelleri

Saç bir kadın için en doğal aksesuar olmaktadır. İlerleyen yaş ile birlikte daha farklı modellere yönelim gerçekleşir. Özellikle yaşı belli etmeyecek modeller arayışı sıklıkla yapılmaktadır. Her yaşta genç görünmek mümkün müdür? Bu duruma saç ne kadar etkilidir? Dilerseniz Her Yaşta Genç Görünmenizi Sağlayacak Saç Modelleri yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.