Saf Protein Diyeti İle Hızlı Kilo Verme

Saf Protein Diyeti İle Hızlı Kilo Verme

Saf Protein diyeti, Protein ağırlıklı beslenmeye dayanan bir diyet çeşididir. Bu diyet ile sağlıklı bir şekilde hızlı kilo verecek ve dinç bir vücuda sahip olacaksınız. Ağırlıklı olarak protein içeren gıdaları, yoğurt, et, süt, peynir, tavuk, balık, tahıl ürünleri ve kurubaklagiller  olarak sayabiliriz.

YouTube video

Saf Protein Diyeti Etkili Olması İçin Ne Yapılmalı?

Saf Protein diyeti etkili olması, sağlıklı ve hızlı kilo verebilmek için neler yapmalıyız?

Günde en az 2 litre su içmeliyiz. Çünkü su metabolizmayı hızlandırır ve cildi güzelleştirir. Bunun yanında her gün 30 ila 40 dakika koşmalıyız. Koşamıyorsak da yürümeliyiz. Dışarıda bunları yapamıyorsak en azından her gün evde en az 15 dakika egzersiz yapmalıyız. Spor metabolizmayı hızlandırır ve yağ  yakımına neden olur. Ayrıca vücudu çalıştıracağı  için dinçlik  verir.

Gelelim diyet listesine.

Saf Protein Diyeti Listesi

Sabah:

• 1 tane meyve

• 1 porsiyon light yoğurt

• Yağsız beyaz peynir

• 2 Adet dana jambonu

• Şekersiz çay

Ara öğün:

saf-protein-diyeti-ile-hizli-kilo-verme
Saf Protein Diyeti ile 4 Ayda 20 Kilo Verin

• 4 tane badem

Öğlen yemeği :

• 1 Porsiyon uzun süre kısık ateşte pişmiş et.

• Yeşil salata

Ara öğün:

• 2 tane ceviz

Akşam Yemeği:

• 1 Porsiyon balık

• sebze salatası

Ara öğün:

• 1 tane meyve

Protein diyetinde kullanacağımız sığır etleri ızgara yahut mangal olmalı, kuzu eti tüketilmemeli. Sakatat tüketilecekse sadece ciğer tercih edilmelidir

saf-protein-diyeti-ile-hizli-kilo-verme

Beyaz et olarak tavuk ve balık bol bol tüketilebilir. Balığın yanında limon suyu da kullanılabilir. Tavuk ürünleri tüketirken derisi olmasına dikkat edilmeli ve haşlama ya da ızgara olarak tüketilmelidir.

Haşlanmış yumurtayı çok pişirmeden  tüketmelisiniz. Süt ürünlerini yağsız tercih etmelisiniz. Yağsız Light yoğurt bol bol tüketebilirsiniz. Vücudun genç görünmesini sağlamak, hızlı kilo vermek, ödem atmak ve metabolizmayı hızlandırmak için günde en az 2 litre su tüketmelisiniz.

Peki Saf Protein Diyeti İle Ne Kadar Kilo Verebilirim?

Düzenli ve disiplinli bir diyet ile yukarıdaki uyarıları ve önerileri dikkate alırsanız 4 ayda yaklaşık 20 ila 25 kilo arası vermeniz mümkün. Kiloyu sağlıklı bir şekilde verecek dinç ve güzel bir vücuda sahip olacaksınız. Düzenli ve disiplinli bir diyet ile yukarıdaki uyarıları ve önerileri dikkate alırsanız 4 ayda yaklaşık 20 ila 25 kilo arası vermeniz mümkün. 

saf-protein-diyeti-ile-hizli-kilo-verme

Kiloyu sağlıklı bir şekilde verecek dinç ve güzel bir vücuda sahip olacaksınız saf protein diyeti nasıl yapılır sorusunu cevaplamışken, dukan diyeti temelinde de benzer bir uygulama gibi bir diyet olduğunu göreceksiniz. daha fazla zayıflama için yulaf yemek en iyi çözümlerden olan bir tercih olsa da gün boyunca 4 çorba kaşığı yulaf ezmesi diyeti ile zayıflamak da mümkün. Saf protein diyetini 2 yemek kaşığı yulaf kepeği ile yoğurt eşliğinde keyifle kilo verdiren bir diyete dönüştürmeniz mümkün.

Zayıflamak için farklı protein diyet listesi arayanlar için seçenekler mevcuttur. 1200 Kalorilik Protein Diyeti Listesi yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz. 

 

Yoruma kapalı.