3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

3 Günde 5 Kilo Vermek İster Misiniz?

3 günde 5 kilo kaybetmek gerçekten önemli bir olay. Fazla kilolar çağımızın en büyük sorunların biri haline geldi. Yoğun çalışma temposu nedeniyle sağlıklı yiyecekler yerine Fast Food tarzı yiyeceklerin sıkça tüketilmesi ve spor yapmamak kilo alımını hızlandırıyor.

YouTube video

Birçok kişi kısa sürede kurtulmak için şok diyetlere başvuruyor. Ancak hızlı kilo vermek sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Çoğu popüler diyetler vücuttan yağın değil suyun atılmasını sağlıyor. Bu da kas dokusunun güçsüzleşmesine neden oluyor. Ayrıca kısa sürede verilen kilolar bir süre sonra tekrar geri alınıyor. Kişinin sürekli kilo alıp vermesi ileriki dönemlerde ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Bu nedenle hızlı kilo vermenin yanı sıra sağlıklı kilo vermek ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirmek çok daha önemlidir.

Hem Kısa Sürede Hem de Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilolardan kurtulmak için öncelikle yeni bir beslenme düzeni oluşturmalı ve bunu alışkanlık haline getirmelisiniz. Kalorisi düşük yiyeceklere ağırlık verilmelidir. Günümüzde hareketsiz yaşamın benimsenmiş olması kilo vermeyi engelleyen en önemli unsurdur. Spor yapmaya üşeniyor ya da hoşlanmıyorsanız sadece diyet yaparak kilo vermeniz imkansız olacaktır.

3-gunde-5-kilo-verdiren-diyet-listesi

Sabahları ya da akşamları günde en az 1 saat tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. Bu aldığınız kalorilerin daha çabuk yakılmasını sağlarken aynı zamanda pozitif düşünmenizi de sağlayacaktır. Ayrıca günde 2-3 kilosu içmek metabolizmanızın hızlanmasını ve vücuttan toksinlerin atılmasını sağlayacaktır. 3 günde 5 kilo verdiren şok diyet için öncelikle şekerden uzak durulmalı.

3 Günde 5 Kilo Vermek İçin Şekeri Hayatınızdan Çıkarın

3 günde 5 kilo vermenin yolları planlı ve programlı olmaktan geçiyor. Vitamin, mineral, protein ve yağ içermeyen tüm besinler kilo almanızı sağlar. Hem kilo almanıza hem de iç organların dengesinin bozulmasına neden olan en önemli unsur şekerdir. Şeker kısa süreli enerji verse de vücudun tüm dengesini bozarak kilo almanıza neden olur.

3-gunde-5-kilo-verdiren-diyet-listesi

Boş kalori olarak adlandırılan hazır gıdalar, meyve suları ve asitli içecekler size hiçbir fayda sağlamadığı gibi kilo almanızı da kolaylaştırır. Ayrıca leptin hormonuna karşı direnç sağlayan şeker bağımlılık yapmakta ve daha geç doymanıza neden olmaktadır. Özellikle bel bölgesinde aşırı yağlanmanın başlıca nedeni şekerdir. Bölgesel kilo vermek isteyenler mümkün olduğunca şeker ve şekerli gıdalardan uzak durmalıdır. Unutulmamalıdır ki en sağlıklı şeker meyve ve sebzelerden alınan doğal şekerdir.

Nişastalı Besinleri Tüketirken Ölçülü Olun

Beyaz ekmek, pirinç, makarna ve patates gibi nişasta oranı yüksek olan besinleri sıkça tüketmek kilo almanızı engeller. 3 günde 5 kilo verdiren gibi şok diyet listeleri uygulanırken kahvaltılarda bir dilim kepek ekmeği tüketebilirsiniz. Kepek ekmeği hem tokluk hissi verir hem de kan şekeri yavaş yükseltmesi nedeniyle çabuk acıkmanızı engellediği için tercih edilmelidir.

3 Günde 5 Kilo Kaybı İçin Salata İle Kilolardan Kurtulun

Salatalık, domates, biber, marul, maydanoz, roka gibi sebzelerden hazırlayacağınız bir kase salata bu diyeti yaparken sizin en büyük kurtarıcınız olacaktır. Hem vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri almanızı sağlar hem de gün içinde halsiz kalmanızı önleyecektir.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

3 günde 5 kilo verdiren diyet yorumları diyet yapmayı teşvik eden cinsten. Süreç ağır olsa da yorumlar genelde hep olumlu oluyor. Ancak diyete başlamadan önce muhakkak doktora danışma gerekiyor. Vücudu yoran bir program olduğu için uzman kontrolü zaruri.


1. GÜN

Sabah
 • Haşlanmış patates ( 1 adet )
 • Yoğurt ( 1 kase )

Öğle
 • Haşlanmış patates ( 2 adet )
 • Yoğurt ( 1 kase )

Akşam
 • Yoğurt ( 2 kase )

2. GÜN

Sabah
 • Yoğurt ( 1 kase )

Öğle
3-gunde-5-kilo-verdiren-diyet-listesi
3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi
 • Haşlanmış patates ( 2 adet )
 • Yoğurt ( 1 kase )

Akşam
 • Haşlama patates ( 1 adet )
 • Yoğurt ( 1 kase )

3. GÜN

Sabah
 • Haşlama patates ( 1 adet )

Öğle
 • Haşlama patates ( 1 adet )
 • Yoğurt ( 1 kase )

Akşam
 • Yoğurt ( 1 kase )

Yukarıda örnek diyet listesi verilmiştir. Kendinize uygun diyet listesi için mutlaka bir uzmana başvurun. Kilo vermek her bireyin zaman zaman istediği bir olgu olmaktadır. Bu konuda bazı tüyoları bilmek ise işi kolaylaştıracaktır. Kilo Vermek için Ne Yapmalıyım? Hangi Yolları İzlemeliyim yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.