Yay Burcu Zayıflama Diyetini Nasıl Yapmalı?

İnsanların kilo takıntıları, zayıflama arzuları sınır tanımıyor. O kadar çok diyet şekli var ki; burçlara göre zayıflama yöntemleri de dikkat çekenler arasında yer alıyor.

Hayatımızın her alanında hareketlerinden etkilendiğimiz gezegenler zayıflama çabamızda neden bulunmasın?

Yay Burcu İçin Zayıflama Tüyoları

Yay burcu insanı eğlenmeyi seven, sosyal ortamlarda vakit geçirmeye bayılan bir karaktere sahiptir. Diyet gibi programlara uzun süre dayanacak kadar sabırlı değildir. Ayrıca sosyal yaşamlarının hareketli olması diyetlerini bozmaları için kendilerince haklı bir gerekçedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı, yay burcunun diyet yapmasını sağlamak için diyet listesinin sıkıcılığını ortadan kaldırmak gerekir. Şaşırtıcı, farklı besinleri içeren sürekli kendini tekrar etmeyen bir diyet listesi onların zayıflaması yönünde atılabilecek iyi bir adımdır.

Özellikle açık hava sporlarına yatkınlığı ile bilinen yay burcu diyetini değişik aktivitelerle desteklerse zayıflaması için önünde bulunan tüm engeller ortadan kalkar.

yay-burcu-zayiflama-diyetini-nasil-yapmali

Yay Burcunun Beslenme Hataları

Yay burcunun beslenmede yaptığı en büyük hata abur cuburları hayatından çıkaramamaktır. Eğlenceli vakit geçirmeyi seven yay burcu, yemeklere düşkünlüğü ile de bilinir.

Yay burçları! Tüm bu yanlış beslenmeyi bir kenara bırakıp sabaha koca bir bardak su ile günaydın demeli ve bu hareketi her gün yapmalısınız. Özellikle karaciğer bölgenizden hassas olduğunuz için sigara ve alkolü hayatınızdan çıkarmak zorundasınız.

Yemeyi çok seviyorsunuz, biliyoruz. Bu nedenle taze sebze ve meyveleri abur cubur yerine koymalısınız. Biraz sporla birlikte sağlıklı beslenerek ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. En büyük avantajınız hareketi sevmeniz.

Yay Burcu için Örnek Diyet Listesi

Yay burcu zayıflama diyetini nasıl yapmalı diyenlerden misiniz? Öyle ise sizin için üç günlük örnek diyet listesi aşağıda verilmiştir. Bu diyetin üç gün içinde iki kilo verilmesine neden olduğu gözlenmiştir.

1. gün

Kahvaltı: Aç karnına koca bir bardak tercihen ılık su ile güne başlayın. Yağsız omlet, bir tatlı kaşığı bal, iki dilim kepekli ekmek, dilediğiniz kadar şekersiz çay ilk günün doyurucu kahvaltısı.

Ara öğün: Bir adet havuç tam size göre.

Öğle Yemeği: Sebzelerle çeşitlendirilmiş ızgara et.

Ara öğün: İki adet galeta, peynir eşliğinde.

Akşam Yemeği: Haşlama tavuk ve salata

Ara öğün: Bir porsiyon dilediğiniz meyveden yiyebilirsiniz.

 

yay-burcu-zayiflama-diyetini-nasil-yapmali

2. gün

Kahvaltı: Her sabah suyumuzu içmeliyiz. Yağsız beyaz peynir, domates, salatalıktan oluşan bir kahvaltı şekersiz çay eşliğinde keyifli olur.

Öğle Yemeği: Bir yumurta ile hazırlanmış yağsız omleti domates salatası ile birlikte yemelisiniz.

Ara öğün: Bir adet elma yenilebilir.

Akşam Yemeği: Fırında patates, haşlanmış kabak eşliğinde yenmelidir.

Ara öğün: Bir adet armut yenilebilir.

3. gün

Kahvaltı: Aç karnına koca bir bardak ılık su. Kepek ekmek ile yapılmış bir sandviç, içerisinde bir dilim az yağlı peynir konulabilir. Salatalık ve domates eşliğinde oldukça lezzetli bir kahvaltı sizi bekliyor. Tercihinize göre şekersiz çay içebilirsiniz.

Öğle Yemeği: Sebze çorbası, ızgara balık ve bol yeşillikli salata sizin için ideal.

Ara öğün: İki adet diyet bisküvi yenilebilir.

Akşam Yemeği: Haşlanmış sebze eşliğinde ızgara tavuk. Bir adet havuç ve on adet kiraz yemeli, yatarken de bir fincan yeşil çay içmek sizi rahatlatacaktır.

Yoruma kapalı.