1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Denenmiş

Özellikle yaz aylarının yaklaştığı günlerde, insanlar hızlı kilo vermenin çarelerini ararlar. Uzmanlar haftada 1 kilo vermenin sağlık açısından değerli olduğunu söylüyorlar ama hızlı kilo vermek isteyen kimseler için bazı kurallara uymak kaydıyla katı diyetler uygulanabilir.

Bu Yazımızda Neler Var

1 Ayda 10 Kilo Diyetinin Olmazsa Olmazları

Beslenme uzmanlarından yardım almanız ve beden kitle indeksinize göre 10 kilo vermeye uygun yapıda olmanız gerekir.

Sizin için belirlenen günlük kalori miktarının dışına çıkmadan sağlıklı beslenmeniz şart.

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Gün içinde size gerekli enerjiyi almanızı sağlar ayrıca halsizlik gibi sorunların üstesinden gelmek istiyorsanız kahvaltınızı atlamayın.

Böyle diyetlerde size ağır egzersizler önerilmez. Yürüyüşü hayatınızdan eksik etmeyin ve günlük işlerinizdeki hareketleri kısıtlamayın. Mesela, asansör yerine merdiven kullanmak ya da yürüyüş mesafesindeki yerlere araba ile gitmemek gibi.

Akşam yemeklerinizi mümkün oldukça hafif tutmanız yerinde olur.

Ara Öğünlerin Önemi

Sağlıklı ve dengeli beslenmede, beslenmeyi küçük porsiyonlar halinde gün içerisine bölmek sağlık açısından değerlidir. Sadece bir ya da iki öğünle gereken kalori miktarını almak bedeninizi yorar ve metabolizmanızın yavaşlamasına neden olur. En akıllıca çözüm diyetlerde üç ana öğün ve ara öğünler yapmaktır. Alacağınız kalori miktarını bu öğünler arasında paylaştırmaktır. Ayrıca vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri de zorlanmadan almış olursunuz.

Ara öğünlerde kan şekerinizi hızlı yükseltecek besinler yerine, glisemik indeksi düşük besinler tüketmelisiniz. Mesela bir muz yerine elma ya da incir yerine vişne gibi.

Bir Ayda On Kilo Vermek

1 Ayda 10 Kilo verdiren diyet denenmiş listesi seçenekler halinde aşağıda verilmiştir.

Kahvaltı: Şekersiz çay, bir dilim yağsız beyaz peynir, domates, salatalık, bir dilim kepek ekmeği, örnek kahvaltı listesidir. Bir ay boyunca aynı kahvaltıyı yapmanız mümkün değil. Gün aşırı haşlanmış yumurtayı listenize ekleyebilirsiniz. Yumurtayı eklediğiniz sabahlarda peyniri menünüzden çıkarabilirsiniz. Arada zeytin tüketmenizde sakınca yoktur.

Öğle: Bir porsiyon sebze yemeği, bir kâse yağsız yoğurt, bir dilim kepek ekmeği ya da bir porsiyon ızgara tavuk, bir kâse yağsız salata tercih edebilirsiniz. Bu iki mönüyü bir ay boyunca dönüşümlü tüketebilirsiniz.

Akşam: yarım porsiyon ızgara et, bir kâse yağsız yoğurt, yağsız salata.

Akşam yemeğinde ızgara et yerine, ızgara tavuk, haşlanmış tavuk, tavuk sote, balık buğulama ya da sebze yemeği tercih edebilirsiniz.

Yoruma kapalı.