1 Haftada 4 Kilo Verdiren Arpa Diyeti Nasıl Yapılır?

Kilo vermek istiyorsanız, doğru yemenin bu kiloları atmanıza yardımcı olabileceğini bilirsiniz; Tahıllarınızı daha sağlıklı olanlara geçirmek anlamına gelse bile, çoğu sağlık uzmanı arpa kullanmanızı tavsiye edecektir. Aslında, arpa suyunun fazla kilo vermenize yardımcı olduğu söylenir, yani her yemekten önce bir bardak içerseniz. Arpa, kilo kaybına yardımcı olan mükemmel ve pirinç yerine kullanılarak lif bakımından zengin tahıldır. Kilo vermeye gelince, arpa, kepekli, kepekli tahıllar ve yulaf ile aynı kategoriye girer. Arpayı kilo vermenize yardımcı olabilecek sağlıklı bir yemek yapan nedir? Hadi bulalım.

İşte arpa kilo vermenize yardımcı olacak nasıl:

1 – Arpa Diyeti Lif içerir

Arpa, daha uzun süre daha dolgun kalmanıza yardımcı olan çok fazla lif içerir, bu sayede zamansız açlıklar önlenir. Bu sayede kalori toplamanızı ve sağlıklı bir şekilde kilo almanızı önler.

2 – Bağırsak Hareketlerini Düzenler

Lif içeriğinin ve kilo kaybına yardımcı olan düşük kalorili bir gıda olmasının yanı sıra, bağırsak hareketlerinizi artırır. Dahası, arpadaki lif sindirim sisteminizi temizlemeye yardımcı olur ve dışarıya kolayca atılmasını sağlar. İyi sindirim ve metabolizma kilo vermenin anahtarıdır.

3 – Zayıflamaya Yardımcı Olan Proteinleri İçerir

Arpa taneleri, suya da yollarını bulabilecek bazı suda çözünür proteinler içerir. Protein, bir dolgunluk hissine katkıda bulunarak kilo kaybını desteklediği bilinmektedir.

Arpa İle Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

YouTube video

Arpa suyunun kilo vermenin en iyi yolu olduğu söylenir. Düşük kalorili, çok lifli ve besleyici yoğun bir maddedir. İşte arpa suyunu evde nasıl hazırlayabileceğiniz:

  • Yaklaşık bir kilogram arpa tanelerini alın ve yumuşayana kadar suda kaynatın (bir hacim arpaya yaklaşık üç hacim su ekleyin.)
  • Özü süzün ve atın, arpa suyunu alın.
  • Arpa suyunun tadını beğenmiyorsanız, bir çizgi bal veya limon suyu ekleyebilirsiniz.
  • Biraz tatlandırmak istiyorsanız rafine şeker eklemeyin; bunun yerine beyaz şekere daha sağlıklı bir alternatif olan kahverengi şekere gidin.
  • Suyun kalanını buzdolabında saklayın ve istediğiniz zaman ve istediğiniz şekilde içirin.
  • İnce arpa glüten içerir, çölyak hastalığı olanlar için uygun olmayabilir. Ayrıca, öneriler de dahil olmak üzere, içerik yalnızca eğitim amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Kilo verme diyetinize arpa eklemeden önce daima doktorunuza veya diyetisyeninize danışmanızı öneririz.

Ayrıca 3 Ayda 13 Kilo Veren İrem Derici Nasıl Zayıfladı ? sorusunun cevabı için tıklayınız.

Yoruma kapalı.