1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesini İncelediniz Mi?

Stres, yanlış beslenme, çeşitli hastalıklar ve hareketsiz yaşam sonucunda diyet listeleri eşliğinde yaşam konforunuzu arttırmaya ne dersiniz? Peki, 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesini incelediniz mi?

Günümüz koşullarında yaşam kalitemiz oldukça düşmektedir. İnsanlar bu sebeple özellikle yeme düzenlerindeki isabetsiz seçimlerle sağlıktan uzak bir beslenme alışkanlığına sahiptir. ne yazık ki bu sağlıksız yaşam düzeni beraberinde insan vücuduna yerleşen kiloların temel hazırlayıcısı olmuştur.

Hatta, bu nedenle sağlıklı bir yaşamınız olmasını istiyorsanız bu kilolardan kurtulmanız gerekir. İnsanlar aldıkları fazla kiloları verebilmek, eski fit günlerine dönebilmek ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için çeşitli diyet listeleri ile yeme düzenlerini kurmak istemektedirler. Diyet Listeleri  eksiksiz ve devamlı olarak uygulandığı takdirde hem kilo vermeniz hem de sağlıklı bir yaşama kavuşmanız mümkün olacaktır.

Başarılı Diyet Listeleri Uygulaması İçin Yapılması Gerekenler

Başarılı Diyet Listeleri Uygulaması İçin Yapılması Gerekenler
Başarılı Diyet Listeleri Uygulaması İçin Yapılması Gerekenler

İnsanlar istenmeyen kiloları vermek için uygulayacakları şok diyet listeleri yanı sıra gün içinde ve hafta boyunca yapması gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlar şu şekildedir;

 • Öncelikle güzel ve kaliteli bir uyku uyumalısınız. Uyku düzeninizi rutine bağlamalısınız. Yani her gün aynı saatte yatıp aynı saatte kalmaya özen göstermelisiniz ki vücut direnciniz sabit bir seviyede seyretsin
 • Sabah uyandığınızda ılık bir suyun içine üç damla kadar bir limon sıkıp içerseniz, bu sizin metabolizmanızı hızlandıracak ve yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.
 • Gün içinde yeterli miktarlarda su içmeye özen göstermelisiniz. Su içmek yağlarınızı yakmanıza yardım edecektir.
 • Diyeti uygulayacağınız süre boyunca spor yapmaya özen göstermelisiniz.
 • Spor yapamayacak durumdaysanız en azından gün içinde bir saatlik yürüyüşler yapmalısınız.
 • Akşam belirli bir saatten sonra yemek yememeye özen göstermelisiniz.
 • Diyet yapacağım diye kendinizi strese sokmamalısınız. Stres oldukça kilo vermek yerine daha çok kile alırsınız.
 • Diyet yapacağım diye kendinizi çok fazla aç bırakmamalısınız. Çünkü sağlığınızı bozabilirsiniz.
 • Diyet yaparken diyet listenizi devamlı ve eksiksiz bir şekilde yerine getirmelisiniz.

İnsanların başkalarından duydukları ve gerçeği yansıtmayan diyetleri yapmaları onların kilo vermelerine yardımcı olmayacaktır. Bu tür diyetler kilo vereceğim derken insanların sağlıklarının bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle biz sizin için, uzmanlar tarafından belirlenen ve düzenlenen Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet listesini hazırladık.

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet listesine bir hafta boyunca aralıksız ve eksiksiz bir şekilde uymalısınız. Diyeti uygulayacağınız zamanda ara öğünleri atlamamaya dikkat etmelisiniz. Ara öğünler gün içinde kan şekerinizin düşmesini engelleyecek ve gün içinde sizleri zinde tutacaktır.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet: Kahvaltı Menüsü

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Şok Diyet

Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet listesinde kahvaltı öğününde tüketmeniz gereken besinler şu şekildedir;

 • Bir dilim peynir veya 1 tane yumurta yiyebilirsiniz
 • Kepekli veya çavdar 2 dilim ekmek
 • Sınırsız bir şekilde yeşillik ( maydanoz, roka, tere vb.) tüketebilirsiniz.
 • Siyah veya yeşil 4 – 5 adet zeytin yiyebilirsiniz.
 • Bu besinleri tüketirken yanında şekersiz çay içebilirsiniz. Ya da yeşil çay içebilirsiniz.

Bu Şok Diyet Listesi’nde kahvaltınızı tamamladıktan ortalama 2 saat sonra ara öğün yapmanız gerekmektedir. Bu ara öğünde 1 çay bardağı kadar ılık veya soğuk süt tüketebilirsiniz. Sütün tüketmek istemiyorsanız sütün yerine isterseniz yoğurt tüketebilirsiniz. Haftada 5 kilo verdiren diyet listesi eşliğinde asla aç kalmadan kilo verebilmenin mümkün olduğunu bu muhteşem kahvaltı menüsü ile de görmüş olacaksınız.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet: Öğle Menüsü

1 Haftada Kilo Verdiren Diyet: Öğle Menüsü

Muhteşem bir şok diyet için vazgeçilmez öğün kesinlikle öğle menüsüdür. Günün en hareketli anında sağlıklı ve diyet listesi için uygun bir tercihle zinde kalarak zayıflamanız mümkün. Öğle yemeğinde tüketmeniz gereken besinler şu şekilde sıralanabilir:

 • Bir porsiyon tavuk, kırmızı et veya balık ızgaradan birini tüketebilirsiniz.
 • Kepekli veya çavdar ekmek (1 dilim) yiyebilirsiniz
 • Yağsız salata ( istediğiniz kadar) tüketebilirsiniz.
 • Bu besinleri tüketirken yanlarında bir bardak tuzsuz ayran içebilirsiniz.
 • Doymadığınız takdirde bir adet meysim meyvesi yiyebilirsiniz. Ancak doymuşsanız bu meyveyi ikinde menüsünde yani ara öğün olarak tüketmenizi tavsiye ederiz.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet: İkindi Menüsü

1 Haftada Kilo Verdiren Şok Diyet

İkindi menüsünü öğle yemeği ve akşam yemeği arasındaki ara öğün olarak kabul edebilirsiniz. Ve bu öğünde şu besinleri tüketmelisiniz.

 • Bir kase yoğurta karıştıracağınız 2 kaşık yulafı tüketebilirsiniz. Ya da yoğurt ve yulafı ayrı ayrı yiyebilirsiniz
 • Öğle yemeğinde meyve yemediyseniz bu ara öğünde meyve tüketebilirsiniz.

Yulafın diyetlerdeki yağ yakıcı etkisi tartışmasız çok iyidir. Hem yüksek oranda tokluk hissi verir hem de sağlıklı şekilde zayıflamanıza yardımcı olur. Bu menüdeki temel amaç akşam menüsüne aşırı istekli ve açlık hissi ile girmenizi engellemektir. Bu sebeple yulaf ve yoğurt mükemmel bir ikili seçenek olacaktır.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet: Akşam Menüsü

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet: Akşam Menüsü

Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet listesinin Akşam yemeği menüsünde tüketeceğiniz besinler şu şekildedir;

 • Akşam menüsünde bir kase çorba içmelisiniz.
 • Zeytinyağı ile yapılmış olan yemeklerden 5 kaşık yiyebilirsiniz.
 • Bu yemeklerin yanı sıra 1 kase yoğurt yiyebilirsiniz.
 • Yemeğinizi bitirdikten hemen sonra veya daha sonra bir adet mevsim meyvesi yiyebilirsiniz. Bu meyveyi sonra yiyecekseniz geç saatlere bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Bu diyet programını özenle uygulamanız halinde sizler de vücudunuzda ağırlığa sebep olan kiloların hızla atıldığını göreceksiniz. bu kilolar nasıl verilir diye çok düşünmeden hemen harekete geçerek yaza güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Kilo vermek istiyorsanız günde 5 kilo gibi rakamlardan ziyade haftalık periyotlarda düzenli kilo vererek sağlıklı şekilde zayıflayabilirsiniz. Unutmayalım ki, hızlı kilo verirken aynı zamanda sağlığımızı korumalı ve sağlıklı besinlerle beslenmeliyiz. Bu sayede yağlar yakılırken, kas yapınızın daha güçlendiğini de göreceksiniz.

Yoruma kapalı.