17 Gün Diyeti Nasıl Yapılır – En Hızlı Kilo Verdiren Diyet

17 gün diyeti nasıl yapılır ? sorusu son dönemlerde oldukça fazla sorulmaktadır. Bunun nedeni ise aç kalmadan ve çok kısa bir süre içerisinde sağlıklı kilo vermeyi vaat ettiği içindir. Yani 17 gün diyeti sayesinde aç kalmadan kilo vermeye başlayabilirsiniz. Aç kalmadan yapacağınız bu diyet sayesinde bir ay gibi bir sürede oldukça fazla kilo verebileceksiniz. Sağlık açısından neredeyse herkes için uyumlu olan bu diyet, önlem almak adına doktorunuza danıştıktan sonra yapmanız yerinde olacaktır.

17 günlük diyet

Tüm testleriniz yapıldıktan sonra doktorunuzun da izni şartıyla, bu diyeti sorunsuz bir şekilde hayata geçirebilirsiniz. Özellikle yaz ayının gelmesi ile birlikte popüler hale gelen ve hızlı kilo verme yöntemlerinde olan 17 gün diyeti, hızlı olmasının yanında sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olduğu için, sık tercih edilen kilo verme yöntemleri arsında yerini almıştır.

17 Gün Diyeti Nedir ?

17 günlük diyet

17 gün diyeti nedir ? sorusunu merak edenler için, kısaca cevap vermeye başlayalım. Öncelikle yapmanız gereken ilk şey, 17 gün diyetini ayrıntılarıyla öğrendikten sonra uygulamaya geçmenizdir. Bu nedenle de, bu diyetin ayrıntılarının yer aldığı bu yazının tamamının okunması, diyet için ilk adımın uygulanması için yeterli olacaktır. 17 gün diyeti genel hatlarıyla içeriği şu şekildedir;

 • 17 gün diyeti metabolizmayı hedef alan bir diyettir. Metabolizmayı kısa bir süre içerisinde hızlandırarak en hızlı sonucu almayı sağlamaktadır.

17 günlük diyet

 • 17 gün boyunca 4 aşamadan oluşacak bu diyet sayesinde kilo vermeye hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz.
 • Özellikle metabolizma konusunda hız sorunu yaşayanların uygulaması gereken bu diyet, 4. Aşamanın sonunda tatmin edici şekilde kilo verdirmiş olacak.
 • Kısıtlama yapılmayan bu diyet listesinde sadece besin gruplarının yeri değiştirilmekte. Yani alışagelmiş olan “kibrit kutusu” tabirlerinden oldukça uzak bir liste olacak.

Aşamalarla 17 Gün Diyeti

17 günlük diyet

Aşamalar halinde ilerleyecek olan bu diyet türünde, kendinizi baskı altında hissetmenize hiçbir şekilde gerek yoktur. Aşamalar oldukça basit ve günlere özel olarak verilmiştir. Tüm aşamaları bitirdikten sonra rahatlıkla başa dönebilir ve tekrar kendinizi bu sürecin içerisine katabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir şey vardır. O da  vücudunuzu yeterince dinlendirip dinlerdirmediğinizdir. Vücudun dinlenmesi için 17 günlük diyeti sonrasında en az bir haftalık dinlenme süresi koymalısınız. Tabi vücudun dinlendirildiği süre zarfında aşırı tüketim yapılmamalı, dengeli ve düzenli beslenme yapılmalıdır.

17 günlük diyet

Aşamalarla 17 gün diyeti şu şekildedir ;

Birinci Aşama :

 • Birinci aşamada dikkat etmeniz gereken az yağlı beslenmek. Birinci aşamada
 • Kahvaltı olarak az yağda bir yumurta ve yanında yeşil çay tercih edilmelidir.
 • Ara Öğün olarak bir adet mevsim meyvesi öneri olarak şeker hacmi düşük meyveleri öneriyoruz.
 • Öğlen için ton balıklı ya da ızgarada tavuklu yeşilliklerle donatılmış bir salata.
 • Akşam için de neredeyse aynı liste, haşlanmış sebzeler ile donatılmış ızgara tavuk ya da balık içecek olarak yanına yeşil çay tüketebilirsiniz.

17 günlük diyet

İkinci Aşama:

 • Kahvaltı öğününde az şekerli ve az yağlı kurabiye esmer undan yapılmış olandan bulabilirseniz diyetiniz daha hızlı ilerleyecektir. Yanında içecek olarak Yeşil çay tercih edebilirsiniz.
 • Ara Öğün olarak bu sefer şeftali tercih etmeniz gerekiyor. Şeftali içeriğinde bulunan sık dokunmuş lifler sayesinde süreci oldukça hızlandıracaktır.
 • Öğle yemeği olarak vazgeçilmezlerden birisi olan tavuk bulunuyor. Tavuklu salata + Esmer pirinç ile pişirilmiş az yağlı pilav yanına meyveli yoğur ile de bu öğünü sorunsuz şekilde atlatabilirsiniz.
 • Akşam ve son öğün olarak yine Haşlanmış sebzeler ile donatılmış ızgara balık.

17 günlük diyet

Üçüncü Aşama :

 • Kahvaltı olarak tam buğday ekmeği ile yapılmış hafif bir tost, bir haşlanmış yumurta içecek olarak da yeşil çay tercih edebilirsiniz.
 • Ara öğün olarak bir önceki evrede olduğu gibi şeftali tercih edilmeli.
 • Öğle yemeğinde ızgarada yağsız tavuk, limonu bol yağı az çoban salata, yetecek kadar kepek ekmeği ve isteğe isteğinize göre bir meyve.
 • Akşam yemeği olarak bir önceki günde olduğu gibi Haşlanmış sebzelerle donatılmış ızgara balık içecek olarak yine yeşil çay tercih edilebilir.

17 günlük diyet

Dördüncü ve Son Aşama

 • Kahvaltıda az yağda yumurta içecek olarak yeşil çay.
 • Ara öğün olarak az şekerli bir meyve tercih edilebilir.
 • Öğlen yemeği olarak ızgara balık yanında yeşil çay.
 • Akşam yemeği olarak az yağlı çoban salata, fırında az yağ ile yapılmış patates içecek olarak yine yeşil çay tercih edilmeli.

17 Gün Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

17 günlük diyet

17 gün diyeti nedir ve nasıl yapılır ? soruları cevaplandıktan sonra konu bu süreçte dikkat edilmesi gereken şeylere gelir. Peki 17 gün diyetinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Öncelikle dikkat edilecek husus, 17 Gün diyeti boyunca bol bol su içmesidir. Su tüketimi yiyeceklerin parçalanması ve metabolizmanın hızlanması için oldukça önemlidir. Bu nedenle de su, her diyetin olmazsa olmazlarındandır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise; kilonuza göre gereken litrede su tüketimi yapmanız.

17 günlük diyet

17 Gün diyeti günlere göre yayılmalı ve ona göre devam etmelisiniz. Toplam 4 aşamadan oluşan diyeti 17 güne yaymalı ve o şekilde beslenmelisiniz. Yani 4 günde bir yeni evreye geçiş sağlayabilirsiniz. Yeşil çay konusunda kısıtlama bulunmamakta. Ancak şekerli şekilde tüketiyorsanız, diyetin en iyi sonuç verebilmesi için tüketiminin dengeli olması gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken ve en önemli nokta ise, her vücudun uygulanan diyetlere farklı cevap verişidir. Bu nedenle uygulandıktan hemen sonra %100 başarı beklemek doğru olmaz. Alınan sonuç her  ne olursa olsun azim ve kararlılıkla devam ettirilmelidir.

17 Gün Diyeti Nasıl Başarılı Oluyor ?

17 günlük diyet

17 gün diyeti nasıl başarılı oluyor ? sorusunun cevabı oldukça basittir. Metabolizmayı şaşırtacak şekilde düzenlenmiş olan bu diyet, şok diyetlere benzer bir etki gösteriyor. Yani metabolizmayı hiç beklemediği anlarda şaşırtarak, hızlı ve sağlıklı kilo vermek mümkün olmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta, 17 gün diyeti içerisine, diğer diyet uygulamalarını eklememektir. Ancak bu diyet uygulanırken, kilo verme sürecine yardımcı olarak spor ve egzersiz yapılabilir.( Hatta yapılması tavsiye edilmektedir.)

Yoruma kapalı.