Ananas Diyeti ile 2 Günde 3 Kilo Verin

Ananas Diyeti Nasıl Yapılır

Ananas Diyeti Nedir?

Ananas Diyeti, tüm öğünlerde ananasa yer verilen ve son derece düşük kalorili yapılan bir diyet çeşididir. Düşük kalorili uygulanan diyetlerden olduğundan dolayı, her zaman uygulanabilen diyetlerden değildir. Ancak ananas vücudumuzda bulunan toksin maddelerini dışarı attığından dolayı, tercih edilen diyetler arasındadır. Yani, ‘Ananas diyeti ile 2 günde 3 kilo verin‘ diye rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ananas Diyeti Nasıl Yapılır?

Ananas diyetinin yapılabilmesi için 2 ya da 5 gün arasında ananas diyetinin listesine harfi harfine uymak gerekmektedir. Ananas ile düşük kalorili bir diyet yapsanız dahi ananasın içinde bulunan maddelerden ötürü, açlık hissi hissetmezsiniz. Ananasın bol lifli yapısı ve içinde bulunan proteinlerin çokluğu sayesinde kolaylıkla diyetlerde kullanılan meyvelerin en başında gelebilmektedir. Ananas diyetinde çoğu şey yasak. Çünkü son derece düşük kalorili beslenilmesi gerekiyor. Fakat çok düşük kaloriye sahip bir diyet olduğundan ötürü de birkaç günden fazla uygulanmaması önerilmektedir.

Ananas Diyetinin Listesi

Kahvaltıda 2 ya da 3 dilim ananas, 1 fincan yoğurt ve 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi tüketilmelidir. Daha sonra öğle yemeği yemeden önce ara öğün olarak 1 bardak taze sıkılmış ananas suyu, 1 adet kızartılmış tam tahıllı ekmek, 1 adet haşlanmış yumurta tüketilmelidir. Öğle yemeğinde ise sebze yemeği , ızgara tavuk yada ızgara balık tercih edilmelidir. Tekrar ara öğünde 1 bardak taze sıkılmış ananas suyu, 1 fincan yoğurt ve ananasla hazırlanmış yoğurt tüketilmelidir. Akşam yemeği için ise ızgara tavuk göğsü, bol yeşillikli ve ananaslı bir salata tüketilmelidir.  Ayrıca bu diyet yapılırken bol su tüketilmeli, sabah kalkınca aç karnına ılık su tüketilmelidir. Çünkü ananasın ödem attırıcı ve su attırıcı özelliği olduğundan dolayı suyun tüketilmemesi halinde vücut susuz kalabilmektedir.

Ananas Diyetinin Zararları

Ananas diyetinde tek tip bir beslenme söz konusudur. Bu nedenle uzun zaman bu diyetin uygulanması böbrek, kalp, damar rahatsızlıklarına yol açabilmektedir. Ayrıca düşük kalorili bir diyet olmasından dolayı da baş dönmesi, baş ağrısı ya da kendini yorgun hissetme gibi semptomlara neden olabilmektedir.

Yoruma kapalı.