Aristo Diyeti 10 Günde 4 Kilo

Özellikle ekranlarda sıkça gördüğümüz ünlü isimlerin doğumdan sonra kilo verebilmek için kullandıkları bir diyet yöntemidir. Aristo diyeti başlangıçta hemen kilo verdiren bir diyettir. Amerikalı ünlü Kim Kardashian bu diyeti uygulayarak 2 ayda 24 kilo vermiş ve tüm dünyada dikkat çekmiştir. Siz de bu diyeti uygulayarak çok hızlı kilo verebilirsiniz.

10 Günde Fazla Kilolarınızdan Kurtulmak İster misiniz?

Birçok kişi kilo vermeyi kafasına koyduğu zaman haftanın ilk günü olan pazartesi günü diyete başlar ve salı günü vazgeçer. Eğer gerçekten ciddi anlamda kilo vermek istiyorsanız Aristo diyetine başlayın ve 10 gün boyunca asla bırakmayın. 10 günün sonunda vücudunuzun formda ve zinde olduğunu göreceksiniz. Peki fazla kilolardan kurtulmak için ne yapmalı?

Sabah güne yarım greyfurt ile başlıyoruz. Ancak  bunu kahvaltı olarak görmemek gerekli.

Diyet Listesi

Kahvaltı

İki adet haşlanmış yumurta, az miktarda beyaz peynir, yeşillik, domates, salatalık, yeşil çay. Ekmek yemiyoruz.

Öğle Yemeği

Öğle yemeği protein ağırlıklı olmalı. Köfte, tavuk veya balık olabilir. Yeşil salata mutlaka olmalı. Yeşil salata içeriğinde karbonhidrat içeren havuç, patates ve mısır olmamalı. Bir kase de light yoğurt tüketmelisiniz.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğinde de öğle yemeğinde olduğu gibi protein ağırlıklı bir menü tercih etmelisiniz. Yanında istenildiği kadar salata tüketilebilir. Arzu edilirse mevsim sebzelerini buharda haşlayarak da tüketebilirsiniz.

Günlük karbonhidrat ihtiyacını da meyvelerden alabilirsiniz. Özellikle kayısı, yeşil elma, nektari, şeftali tüketilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus meyvelerin fazla olgunlaşmadan şeker oranı artmadan tüketilmesi gereğidir. Günde 4 porsiyon meyve tüketmek de sakınca yoktur. Sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında takriben saat 10 gibi bir nektari ile bir şeftaliyi mutlaka tüketmelisiniz.

Aristo diyeti yiyerek zayıflatan diyet olarak ün salmıştır. Ana öğünler ve ara öğünlerle bol bol yiyerek yağlarınızı eritebileceksiniz. Dr. Gönül Ateşsaçan’ ın  bu  diyeti özellikle tavsiye etme sebebi ise bizzat kendisi denemiş olmasıdır.
Aristo diyetinde vücut hiç gluten almıyor, bu nedenle çokça yeşillik ve protein tüketiliyor. Diyetin 3. gününden sonra artık açlık hissetmeyeceğiniz gibi 5. Gününde ise vücut yağ yakmaya başlıyor.

Aristo diyeti ile 10 günde 4 kilo ile 6 kilo arasında vücudun kilo kaybetmesi mümkün.

Yoruma kapalı.