Bitter Çikolata Kilo Yaparmı?

Saf kakaodan elde edildiği için acı çikolata olarak da bilinen bitter çikolata uzmanların günlük tüketiminin mutlaka sağlanması gereken çikolatalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.Peki bitter çikolata kilo yaparmı?

bitter çikolata kilo yaparmı

Bitter çikolatanın aşırıya kaçmadan tüketilmesi durumunda birçok yararı bulunmakta ve her yönden mutlu ve de enerjik bir yaşam sürmenin kapılarını sizlere açmaktadır. Sağlıklı diyette bitter Çikolata beslenme düzeni nasıl olur?

Bitter Çikolata Kilo Yaparmı? Besin Değeri Nedir?

bitter çikolata kilo yaparmı

47 gr karbonhidrat

5.3 gr protein

30 gr yağ

63 mg kalsiyum olarak yüksek oranda yağ içermektedir.

Bitter Çikolata Kilo Yaparmı?Bitter Çikolata Kilo Yaparmı? Bitterin Yararları Nelerdir?

Öte yandan acımsı çikolata olarak saf kakaodan elde edilen bitter çikolatanın gerçekten de uzmanlara göre günlük mutlaka tüketilmesine yönelik tavsiyeleri üzerine yararları hakkında detaylı bir şekilde bilgi vermek gerekmektedir.

bitter çikolata kilo yaparmı

Nitekim teobromin sayesinde öksürüğü kesen ve böylelikle solunum yolu problemlerini ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Kakao ile elde edildiği için tam bir antioksidan deposu işlevi görerek kalp ve damar hastalıklarının önüne geçmektedir. Mutluluk hormonu olarak endorfin ve serotonin hormonu arttırması  bitter çikolata kilo yaparmı yönüyle gerçekten de karşımıza çıkmaktadır.

bitter çikolata kilo yaparmı

Öte yandan güneşin ultraviyole ışınlarına karşı da son derece gözlerimizi koruyucu etkisi bulunmaktadır. İşte bütün bu nitelikleri esas alınacak olunduğu zaman gerçekten de bitter çikolatanın birçok yararının varlığını korumaya devam ettiğini kesinlikle dikkate almamız her yönden önemli bir konuyu teşkil etmektedir.

Bitter Çikolata Kilo Yaparmı?Bitter Çikolata Kilo Yaparmı? Kaç Kaloridir?

Bitter çikolatada 100 gr için ortalama olarak 479 kcal bulunmaktadır. Bu özelliğinden hareketle yer verildiği zaman kalori seviyesinin gerçekten de yüksek oranda yer almaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir.

bitter çikolata kilo yaparmı

İşte bütün bu nitelikleri açısından yer verilecek olunduğu zaman her anlamda tamamen beklentilerin ötesinde karşımızdaki yerini korumaya devam eden yanlarının olduğunu dikkate almamız her yönden dikkat çeken nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır.

bitter çikolata kilo yaparmı

Ortada duran bütün bu özelliklerine yer verilecek olunduğu zaman gerçekten de kalori değerinin son derece yüksek olmasından ötürü her açıdan aşırı derecede tüketimi halinde kilo aldıracaktır ve bu nedenle kilolarından şikayetçi olanların ve bir türlü kilo alamayanların mutlaka tüketmesi gereken saf kakao ürünlerinden birisi olarak satışa sunulmaktadır.

Bitter Çikolata Kilo Yaparmı

Yoruma kapalı.