Çekirdek Kilo Aldırır Mı?

Ayçekirdeği gün boyu Güneş’e karşı yönünü çevirdiği için günebakan olarak da bilinmektedir. Ayçekirdeği sıcak iklim koşullarında yetişmekte olup kuruyemiş olarak tuzlu ve tuzsuz olarak kendini tüketilmektedir. Çekirdeğin birçok yararı bulunur bunlardan kesinlikle bahsetmemiz gerekmektedir.

Yararları

Çekirdeğin önde gelen yararı kuşku yok ki cilt sağlığıdır. Her yönden cilt sağlığının korunmasına yardımcı olması ve de yüzünüzdeki sivilce, akne ve benzeri dermatolojik hastalıkları ortadan kaldırması bakımından öne çıkar. İşte ortada duran tüm bu yaklaşımlarına yer verilecek olunduğu zaman yararının oldukça fazlaca olduğunu dikkate almamız gerekmektedir. Bu da ayçekirdeğinin gerçek manada dikkat çeken nitelikler arasındaki yerini korumaya devam etmesi adına son derece önem taşıyan nitelik olarak fark yaratmaktadır.

Yağ Oranı

Ayçekirdeği %75 oranında yağdan oluşmakta ve içerisinde ortalama 50 gr yağ yer almaktadır. Bu açıdan kilo açısından düzenli olarak kontrollü bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Tuzlu olarak tüketilmesi durumunda yağlanma oranının daha da yükseleceğinin bilinciyle hareket edilerek çekirdek kilo aldırır mı açısından önde gelmeye devam ettiğini her anlamda dile getirmemiz gerekir.

Besin Değerleri

20 gr karbonhidrat

50 gr yağ

20 gr protein

78 mg kalsiyum

8.5 gr diyet lifi başlıca besin değerleri arasında yer almaktadır. İşte tüm bu güncel değerlerinden hareket edildiği zaman ayçekirdeği tüketiminin tüm özelliklerine yer verilerek karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almamız her anlamda önem teşkil eden yaklaşım tarzı olarak kabul edilmelidir. Bu da ayrıca yer verilmesi gereken hususiyet olarak kendisini her anlamda ifade eden konular arasında gelmektedir. Bu da çekirdek kilo aldırır mı olarak karşımıza çıkar.

Kalori

100 gr porsiyon ayçekirdeği ortalama olarak 585 kaloriye sahiptir. Bu yüksek kalorisi sayesinde kilo problemi yaşayanların çekirdek kilo aldırır mı yönünden sıkça tüketmesinin önerildiği kuruyemişler arasında gelir ki zaten diyetisyenlerce de kuruyemiş olarak diyet programında yer almaktadır. Bu ortada duran yaklaşımlarına yer verildiği zaman karşımıza çıkarak her yönden önem teşkil eden hususiyet olarak fark yarattığını da her anlamda dikkate almak gerekir.

Yoruma kapalı.