Çizi Kilo Aldırır Mı?

Çizi Kalori Miktarı Nedir?

Çizi kilo aldırır mı? Çizi tok tutar mı? Çizi sağlıklı mı? İnsanlar bazen işleri gereği ya da çeşitli nedenlerden dolayı gün içerisinde açlık çektiklerinde yemek hazırlamaya vakit bulamadıklarında marketlerde satılan hazır, hızlı atıştırmalıkları tercih edebilmektedir.

Açlığı yatıştıran lezzet sloganı ile Ülker firması tarafından piyasaya sürüldüğünden bu yana oldukça fazla ilgi gören Çizi peynirli kraker bisküviler, birçok kişinin gün içerisinde acıkması durumunda tercih ettiği atıştırmalıklardır. Bununla beraber Çizi kilo aldırır mı sorusu da oldukça fazla merak uyandırmaktadır.

cizi-kilo-aldirir-mi
Çizi Kilo Aldırır mı

Çizi Kilo Aldırır mı? Çizi Besin Değeri Nedir?

Peynirli tadı ile kendine has bir lezzete sahip olan kraker bisküvi Ülker Çizi, üzerindeki tuz taneleri ile de mideyi yatıştırmaya birebirdir. Son derece beğenilen bu atıştırmalığın fazla tüketilmesi ise oldukça büyük kilo sorunlarını meydana getirebilmektedir. Çizi’nin besin değerine bakacak olursak 1 paketi 65 gram olan Çizi içerisinde:

  • Karbonhidrat: 5,47 gr
  • Protein 3,15 gr
  • Yağ: 8,86 gr
  • Lif: 0,31 gr
  • Kolesterol: 22.8 mg
  • Sodyum: 38,6 mg
  • Potasyum: 18,2 mg
  • Kalsiyum: 88,2 mg
  • A Vitamini: 83,4 iu
  • Demir: 0,23 bulunmaktadır.

cizi-kilo-aldirir-mi

Çizi Kaç Kalori? Çizi Kilo Aldırır mı?

Peynirli ve tuzlu bir kraker atıştırmalık olmasının yanı sıra Çizi bakıldığında oldukça yağlı bir besin maddesidir. Lezzetli olmasından dolayı birçok kişinin gün içerisinde atıştırmalık olarak tercihi olan Çizi’nin 1 paketinde ise 367 kalori bulunmaktadır.

Bu nedenle diyet yapanların ve formuna dikkat eden kişilerin Çizi tüketmesi, vermiş olduğu kiloları yeniden almasına neden olabilmektedir. Gün içerisinde uyguladığı diyet listesinde Çizi’ye yer açarak tüketmeleri mümkündür. Ancak ekstra besin olarak tüketilmesinde mutlaka yakılması gerekmektedir.

cizi-kilo-aldirir-mi

Çizi Sağlıklı mı? Diyette tüketilebilir mi?

Çizi kilo aldırır mı sorusunun yanıtı ise yağlı ve kalorisi yüksek bir besin maddesi olmasından dolayı fazla tüketildiğinde yakılması zor bir hal alacağından dolayı, tüketimine dikkat edilmesi gereken ve hatta mümkünse tüketilmemesi gereken bir atıştırmalıktır.

Bir kişinin gün içerisinde 1 paket çizi tüketmesi sonrasında aldığı enerjiyi yakması için en az 54 dakika yürümesi ya da 25 dakika koşması gerekmektedir. Ancak bu şekilde Çizi’den alınan kalori yakılabilmektedir.

Ülker Çizi peynirli kraker ürünü tüketilirken son derece dikkatli davranılmalı ve aşırı tüketiminin yapılmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylece çizi kilo aldırır mı sorusuna yanıt vererek sağlığı koruyabilir, dengeyi sağlayabiliriz.

Aynı zamanda hem kilo verip hem çevrenizin beğenilerinizi toplayıp hem de farklı bir diyet arayıp denemek istiyorsanız 10 Günde 5 Kilo Verdiren Fransız Diyeti ile Zayıflayın! adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı.