En İyi Adım Sayar Uygulamaları ile Aktif Yaşama Katılın

En iyi adım sayar uygulamaları günlük attığımız adımları bizler için atlamadan kesin ve net olarak veren uygulamalardır. Özellikle doktorlar tarafından önerilen günlük en az 10,000 adım atma önerileri attığımız her adım önemini bizlere göstermektedir. Bu yazımızda sizler için adım sayma uygulaması olarak da bilinen bu uygulamaları inceleyeceğiz. Apple için IOS ve Android için Playstore mağazalarında bu uygulamalara kolaylıkla erişebileceğiniz uygulamaları sizler için seçtik. Bu uygulamalardan herhangi birine en iyi adımsayar uygulaması demek yanlış olur.

En İyi Adım Sayar Uygulamaları Nelere Göre Belirlenir?

En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Adım sayma uygulamaları aslında aynı özelliklere sahiptir. Yani telefonunuz yanınızda iken attığınız her adımı sizin için sayar. Bu uygulamalarda dikkat edilmesi gereken özellik sizlere fazladan neler sunduğudur. Örneğin attığınız adıma göre yaktığınız kaloriyi hesaplaması ya da uygulamanın bedava olması uygulamayı diğer uygulamalardan ayıran özelliklerden bazılarıdır. İnternetsiz adım sayar uygulaması olarak da kullanılması çok aranılan bir özelliktir.

1 – Adım Sayma Uygulamaları StepsApp

En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Adım sayma uygulamaları arasında ilk inceleyeceğimiz uygulama StepsApp uygulamasıdır. Ücretsiz sürümünün yanı sıra ücretli sürümü de bulunmaktadır. Ücretsiz sürümünde uygulama içinde yaktığınız kalori, yürüdüğünüz mesafe yürüdüğünüz süre ve çıktığınız katı gösteren bir kısım var. Ücretsiz sürümünde bu kısımlarda ki değerleri değiştiremiyorsunuz. Ama bu değerlere ulaştığınızda uygulama size bildirim gönderiyor.

Örneğin günlük yaktığınız maksimum 200 kaloriyi ya da aldığınız maksimum 3 kilometreyi size gösteriyor. Bu değerleri değiştirmek için 19,99 Türk lirasına hesabınızı yükselterek bu değerleri değiştirebiliyorsunuz.

2 – Adım Sayar

En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Adım sayar uygulamaları arasındaki diğer uygulamamız Adım Sayar. Aslında uygulamada adı gibi oldukça basit bir kullanıma sahip. Ana ekranda kendinize belirlediğiniz adım sayısı ve hedefinize ulaşmak için kalan adım sayısını gösteriyor. Ayrıca günlük içmeniz gereken su miktarını da ayarlayabilir buradan takip edebilirsiniz. Son olarak ana ekranda sol altta yer alan forum kısmından insanların birbirlerini bilgilendirme amaçlı oraya yükledikleri sağlık tüyolarına bakabilirsiniz.

3 – Pedometre

En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Pedometre, adım sayar uygulamaları arasında tamamen ücretsiz bir uygulama. Attığınız adımı, yaktığınız kaloriyi, aldığınız mesafeyi ve yürüdüğünüz zamanı ücretsiz olarak görebilirsiniz. Günlük, haftalık ve aylık olarak tüm yaptığınız adımların, yaktığınız kalorinin hesabını ayrı ayrı tutabilirsiniz. Tamamen Türkçe bir dil seçeneğine ve kolay bir ara yüzle çok önerilen bir adım sayma programları arasında yerini almıştır.

4 – Steps

En İyi Adım Sayar Uygulamaları
En İyi Adım Sayar Uygulamaları

En iyi adım sayma uygulamaları arasında çok bilinen bir uygulamadır Steps. Adidas markasının uygulaması olduğu için çok bilinen ve çok yaygın uygulamadır. İlk giriş yaptığınızda Facebook ile ya da kaydolarak oturum açıyorsunuz ardından boy kilo bilgilerinizi girdikten sonra ücretsiz olarak yakışan kalori ve attığınız adım bileğilerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ana ekran üzerinde yer alan planlar kısmından sizler için sunulan planları uygulayarak aktif yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca yine ana ekrandan haber akışı kısmına girerek arkadaş ekleyebilir, Adidas ve yürüyüş ile alakalı haberleri okuyabilirsiniz.

5 – Goals – Fitness

En İyi Adım Sayar Uygulamaları
En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Bu uygulama ile yürüdüğünüz toplam mesafe, attığınız adım ve çıktığınız kat ile ilgili bilgileri görmenizi sağlayabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli sürümleri mevcuttur. Adım sayar programları arasında bu uygulamada farklı olarak telefonunuzdaki Spotify gibi müzik uygulamalarını uygulama ile bağlayarak yürürken uygulamadan müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca sol altta yer alan plan kısmından kendinize kolay, orta ve zor olarak uzun vadeli antrenman programları seçerek uygulama içinden kendinize hazır antrenman programları seçebilirsiniz.

6 – Help Steps

En İyi Adım Sayar Uygulamaları
En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Help Steps adım sayar uygulamaları arasında açık ara en farklı uygulamadır. Adım sayma programları arasında bu uygulamada size verilen görev çok farklı. Yürüdüğünüz adımları reklam izleyerek HS puanı kazanabilirsiniz. Bu puanlarla ile uygulama ile anlaşmalı olan yardım kuruluşlarınıza yardım yapabilirsiniz. Ayrıca davet kodunuzla her davet ettiğiniz arkadaşınız için 50,000 HS kazanabilirsiniz.

Attığınız adımlar çevirdiğiniz HS ile Kızılay, Ahbap, Kansersiz Yaşam Desteği, Haçiko, İhtiyaç Haritası ve AKUT gibi kurumlara yardım edebilirsiniz. Bunun yanı sıra hastalığı için tedavi masraflarını karşılamak için açılan yardım çağrılarına HS puan ile maddi olarak destek olabilirsiniz. Site içi izlediğiniz reklamlar ile TL kazanabilir ve uygulama mağazasından kendiniz için maske, kedi ve köpek maması ya da hattınıza internet yüklemesi yapabilirsiniz. Ana ekran üzerinden de attığınız adım sayısı ve kat ettiğiniz mesafeyi görebilirsiniz.

7 – Stepz

En İyi Adım Sayar Uygulamaları
En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Adım sayar uygulamaları arasındaki diğer uygulamamız Stepz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra renkli bir ana ekran ile karşılaşıyorsunuz. İsteğinize göre haftalık 12,99 Türk lirasına abone olarak Premium avantajları elde edebilirsiniz. Ücretsiz sürümünde günlük, haftalık ve aylık olarak yürüdüğümüz mesafeleri görebilirsiniz. Eski yürüme mesafelerinizi de kaydettiği için günler arası karşılaştırma yapabilirsiniz.

8 – Pacer

En İyi Adım Sayar Uygulamaları
En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Pacer, adım sayar uygulamaları arasında çok fazla içeriğe sahip olan diğer bir uygulamadır. Ücretsiz sürümü ile yürüdüğünüz mesafeyi ve adım sayınızı görebilirsiniz. Ayrıca ana ekranın üst kısmında antrenmanlar kısmına girerek isteğiniz antrenman programına dahil olarak profesyonel olarak antrenman yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanan arkadaşlarınızı uygulama içerisinde ekleyerek birbirinizle bağlantı kurabilirsiniz.

Pacer Premium ile yıllık 199,99 Türk lirasına yıllık üyelik alarak uygulama içi Premium seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Premium üyelik ile antrenman seçeneğine ulaşabilirsiniz. Premium seçeneğini 7 gün ücretsiz deneme hakkınızda bulunmaktadır.

9 – YAZIO

Adım sayar uygulamaları

 YAZIO, adım sayar uygulamaları arasında adım sayma işini ikici planda yapan bir uygulamadır. Uygulama içinde diyet ve sağlık beslenme konuları gibi çok fazla bilgi içeren bir uygulamadır. Kilo vermek isteyenler için çok yararlı bir uygulamadır. Vücut bilgilerinizi girdikten sonra düşmek istediğiniz kiloya diyet ve yürüyüş ile düşmenizi sağlar. Tarifler kısmında sağlıklı kilo vermeye yararlı yiyecekleri kalorisine bakarak yapıp yiyebilirsiniz.

10 –  En İyi Adım Sayar Uygulamaları – StepsUp

Adım sayar uygulamaları
Adım sayar uygulamaları

StepsUp, kullanması çok basit bir adım sayma uygulamasıdır. Tamamen ücretsizdir. Adım sayar uygulamaları arasında ekstra bir özellik istemeyen ve tüm özelliklerini bir kısıtlama olmadan sunan bir uygulama olması sayesinde çok kullanılan bir uygulamadır. Yakılan kalori, atılan adım ve yürüyüş sürenizi ana ekranda direk görebilirsiniz. Ayrıca hangi saatte kaç adım yürüdüğünüzü görebilirsiniz.

Ücretsiz iphone ve adroid adım sayacı uygulamaları nasıl indirilir sorusuna cevap verdiğimiz yazımız dışında daha fazrklı bir konu olan mobil 10 En İyi Diyet Uygulamaları konusunu da inceleyebilirsiniz.

Yoruma kapalı.