2023’ün En İyi Robot Süpürge Modelleri

En İyi Robot Süpürge Hangisi?

En iyi robot süpürge denilince akıllarda onlarca soru işareti oluşmaktadır. Robot süpürgeler özellikle son yıllarda insan gücü olmadan kullanabilme kolaylığından dolayı, ev hanımlarının vazgeçilmez ev eşyası olma yolunda hızla ilerliyor.

Diğer ev işleriyle ilgilenirken bir yandan sizin için tüm evi akıllıca süpürebilen, hatta bazen silebilen bir cihaz düşünün. Evde olmadığınızda dahi bir tuşla sizin için tüm işi halledebilir. Hangi kadın böyle bir rahatlığı istemez ki? Peki 2023 yılında satın alınabilecek en iyi robot süpürge hangi özelliklere sahip olmalıdır? Fiyat performans açısından en iyi robot süpürge markası hangisidir?

Kaç Çeşit Robot Süpürge Modeli Vardır? Özellikleri Nelerdir?

en-iyi-robot-supurge

Günden güne her evde bulunmaya başlayan robot süpürge piyasasına çeşitli markalar çeşitli modellerle hızla giriş yapmıştır. Teknoloji harikası bu cihazlar kablosuz, toz torbasız ve haritalama sistemiyle çalışan hayatı kolaylaştırmaya yönelik ev aletleridir.

Robot süpürgelerin ortak özelliği evinizin odalarının basitçe haritasını çıkarttıktan sonra, insan gücüne gerek kalmadan zemindeki tozları temizleyebilmesidir. Kimi modelde haritalama, cihazın özel kumandası sayesinde yapılabiliyorken kimisinde akıllı telefonunuza bağlanma seçeneği mevcuttur.

Robot süpürgeler, tüm evi akıllıca süpürdükten sonra şarjı bitmeye yakın şarj istasyonuna döner. Bahsedilen ortak özellikleri haricinde ise iki çeşit robot süpürge modeli olduğu söylenebilir. Sadece toz alabilen robot süpürgelerin yanı sıra aynı zamanda ıslak silme yapabilen cihazlar da mevcuttur. Bu akıllı cihazlar evde halı olan kısımları algılayabilir ve buna göre sadece uygun olan zeminleri silebilir.

En İyi Robot Süpürge Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Ev hanımlarının aklındaki ortak sorulardan birisi robot süpürge satın alırken hangi özelliklere dikkat etmesi gerektiğidir. Kendi kullanım alışkanlığınıza göre aşağıdaki maddeleri inceleyerek sizin için en iyi robot süpürge modeline karar verebilirsiniz.

  • Bütçenize karar verin.
  • Cihazın çekim gücü hakkında bilgi sahibi olun.
  • Pil ömrünü inceleyin.
  • Paspas özelliği olup olmadığına bakın.
  • Toz toplama ve su tankı kapasitesi hakkında bilgi edinin.
  • Cihazın ses seviyesini inceleyin.
  • HEPA Filtre özelliği taşıyıp taşımadığına bakın.

en-iyi-robot-supurge

En İyi Robot Süpürge Özelliği Olan Hepa Filtre Ne İşe Yarar?

Eski tip elektrikli süpürgelerin çalışma sistemi hiç dikkatinizi çekti mi? Cihazın motoruna yakın bir filtre kısmından hava çıkışı gerçekleştiğini farketmiş olmalısınız. Hepa filtreye sahip olan süpürgeler, zeminden süpürülen toz haricinde gözle göremediğimiz toz akarları ve bakteri içeren hava partiküllerinin %99.9’unu ortadan kaldırır. Aynı zamanda bu bakterilerin cihazdan geri çıkarak havaya karışmasını engeller.

En İyi Robot Süpürge Markaları

Piyasaya hakim olan ve kullanıcıların genellikle memnun kaldığı Xiaomi, Roborock, Roidmi gibi Çin menşeili markalar en iyi robot süpürge markaları olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun yanısıra Beko, Arçelik, Vestel gibi Türk markaları da robot süpürge modellerini piyasaya sürmekte geç kalmamıştır.

Robot Süpürge Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Marka ve modellere göre fiyatları değişmekle birlikte, 2 bin türk lirasından başlayarak 15-16 bin türk lirasına kadar robot süpürge çeşidiyle karşılaşmak mümkün. Hem ortalama bir fiyata sahip olup, hem de oldukça işinize yarayacak bir robot süpürgeyi 5-6 bin türk lirası civarına satın alabilirsiniz.

en-iyi-robot-supurge

Ortalama özelliklere sahip bir fiyat performans ürünü satın almak isterseniz, araştırmaların sonucu sizleri Xiaomi markasının Mi Vacuum-Mop 2 Lite modeline götürebilir. 90 dakikalık kullanım süresi, 25 W gücü, 270 ml su haznesi ve paspas işlevi ile oldukça verimli bir kullanım imkanı sunan bu model, 2023 yılında ortalama 5 bin türk lirası civarında mağazalarda yerini almıştır.

Deneyenlerin En İyi Robot Süpürge Yorumları Nasıl?

Genellikle tüketiciler evlerine teknolojik bir alet almadan önce dijital ortamda derin bir araştırma yapmaktadır. Bu konuda belli başlı siteler ve bu sitede ürün hakkında yorum yapan diğer kullanıcıların paylaştıkları bilgiler oldukça değerlidir.

En İyi Robot Süpürge Kadınlar Kulübü Kullanıcıları Ne Diyor?

en-iyi-robot-supurge
En İyi Robot Süpürge Modelleri

Kadınlar Kulübü kullanıcılarına göre en iyi robot süpürge konusu biraz tartışmalı. Örneğin bir markanın robot süpürgesini kullanan bazı kullanıcılar fazlasıyla memnun iken, bazıları belirli şikayetlerini belirtmekte. Bu sebeple araştırmalarınızı dikkatli bir şekilde yapmanız ve kendi kullanım alışkanlıklarınıza göre alacağınız modeli şekillendirmeniz daha doğru olacaktır.

En İyi Robot Süpürge – Ekşi Sözlük Yazarları Ne Diyor?

Ekşi sözlük yazarlarının yorumlarını incelediğimizde en memnun kalınan robot süpürge markasının Xiaomi Robot Süpürge olduğunu görüyoruz. En iyi robot süpürge olarak karşımıza çıkan bu markanın modelleri ev hanımlarının beklentilerini fazlasıyla karşılar nitelikte.

Yoruma kapalı.