Hamilelik Sonrası Kilo Verme Kadınlar Kulübü 

Hamilelik Sonrası Kilo Verme Kadınlar Kulübü Yorumları

Gündemden düşmeyen hamilelik sonrası kilo verme kadınlar kulübü sitesinde sürekli çözüm aranan konular arasında olmuştur. Her kadının hayali olan annelik, hamilelik süreci sonrasında bazı kiloları da beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla özellikle hamilelik sonrası kilo vermek isteyen kadınlar için merak konusu olmuştur. Peki bu kilolardan kurtulmanın yolları nelerdir? Hamilelik sonrası kilo veren kadınlar bu kiloları nasıl vermiştir?

YouTube video

Kilo vermek doğal bir süreç olup zamana yayılarak yapılmalıdır. Aksi takdirde vücut içinde dengesizliklerle karşılaşılır. Ayrıca sağlıksız verilen her kilo zamanla hastalık olarak kişiye dönecektir. Çözüm olarak kendimiz işin içinden çıkamıyorsak araştırma yapmalıyız. Daha önce işe yarayan diyet listelerine bakmak ve son olarak bir uzmana danışmak en doğru çözüm olur. 

Doğumdan Sonra Nasıl Kilo Verdiniz Kadınlar Kulübü 

YouTube video

Hamilelik sonrası kilo verme, kadınlar kulübünde epey konuşulmuş hatta farklı çözümler paylaşılmıştır. Bu çözümlerden bir tanesi her gün ev süpürmek ve vileda yapmaktır. Tabi bu ve benzeri pek çok çözüm önerisi bulunmaktadır. Gerçekten de bazı paylaşımlar çözümler arasında olup gerçekten kayda değerdir.

YouTube video

Hamilelik sonrası kilo verme kadınlar kulübü sitesinde paylaşılan önerileri inceleyelim: 

 • Günlük her öğünde yediğimiz yemek porsiyonlarını yarı yarıya indirmek. 
 • Kilo vermek için günlük ev işlerini yapmak. 
 • Besin açısından zengin kahvaltı yapmak. 
 • Yemek aralarını elden geldiğince uzun tutmalıyız. 
 • Abur cubur tüketimi azaltılmalıdır. 

YouTube video

 • Düzenli ve ağır olmayan egzersizler yapılması gerekmektedir.
 • Egzersizlere önem verilmeli ve yürüyüş olarak yapılmalıdır. 
 • Diyet listesi oluşturulmalıdır. 
 • Süt emzirmeye özen gösterilmelidir. 

YouTube video

Bu maddelerde çoğunlukla sonuç alınmış önerileri sizler için sıralanmıştır. Fakat herkesin vücudu farklıdır ve her çözüm önerisi her vücut için olumlu sonuç verecek diye diye bir kural yoktur. Dolayısıyla kişi vücudu için en uygun çözüm önerilerini alıp, onları uygulaması gerekmektedir.

Doğumdan Sonra Kilo Verenler Buraya Kadınlar Kulübü 

Gebelik sonrası kilo vermek gerçekten sıkıntılı bir süreç olabiliyor. Bu konuda uzman yardımı en kısa yol olarak gözükse de kişinin iradesi ön plana çıkıyor. Ayrıca kadınlar kulübü sitesinde uyguladıkları yöntemlerle başarılı olan kadınlar var. Paylaşımlarını dikkatlice incelemekte fayda var. 

YouTube video

Ön plana çıkan çözüm egzersiz ve diyet listelerinin bir arada yürütülmesi gerektiği olarak karşımıza çıkıyor. Düzenli egzersiz yapılırsa annenin sütünde laktik asit birikmez ve fiziği zamanla düzelir. Hamilelik sonrası kilo verme kadınlar kulübü üyeleri sayesinde birçok kadına faydalı bilgiler vermiştir. Zayıflama için basit bir yöntem olarak yemeklerin fazla çiğnenmesi ve ekmeğin azaltılması öneriliyor. 

hamilelik-sonrasi-kilo-verme-kadinlar-kulubu
Hamilelik Sonrası Kilo Verme Kadınlar Kulübü

82, 90 hatta 97 kiloya ulaşan üyeler, bu kiloları vermek için pek çok yöntem denemişlerdir. Denenen bu yöntemler sonucu ortaya ortak bir görüş ortaya çıkarmışlardır. Bu görüş, kilo verme sürecini zamana yayarak halletmeleri gerektiği şeklindedir. ( Bu ortak görüş sonucu 82 kilodan 59, 90 dan 71 ve 97 den 75 kiloya zamanla düşmüşlerdir.)

Hamilelik Sonrası Kilo Verme Kadınlar Kulübü

YouTube video

Hamilelik sonrası kilo verme egzersizleri, kadınlar kulübü sitesinde en çok merak edilen konular arasındadır. Bu egzersizler sayesinden hamilelikte alınan kilolardan kolayca kurtulmak mümkün. Bu süreçte çoğunlukla tempolu yürüyüşler önerilse de, farklı egzersiz önerileri de mevcuttur. 

Doğumdan 3 hafta sonra çok az seri ve sayılarla mekik çekilebilir ayrıca her gün düzenli olarak bitki çayı içilmesi etkili oluyormuş. Hamilelik sonrası kilo verme kadınlar kulübü üyeleri arasında sürekli çözüm aranmış. Unutulmamalıdır her çözüm herkes de işe yaramayabilir. 

Doğum Sonrası Kilolardan Kurtulma Kadınlar Kulübü 

YouTube video

Gebelik sonrası kilo verme konusunda yapılması gerekenler büyük çeşitliliğe sahiptir. Yöntem olarak hangi yöntemin güvenli olup olmadığında karar vermek için kişi önce kendi bedenini tanımalıdır. Sonrasında öneriler arasından yapabileceği diyet listesi, egzersiz ve ekstra yapılması gerekenleri uygulamalıdır. Sağlıklı kilo vermek için kadınlar kulübü sitesinde işe yarayan birçok paylaşım yapılmıştır.

hamilelik-sonrasi-kilo-verme-kadinlar-kulubu

Doğal kilo verme yöntemi olarak bebeği gerektiği zaman emzirmek, rezene çayı içmek ve yemek aralarını uzun tutmak. Bu yöntemler dışında önerilen çözümler daha çok uzmanlarca önerilmiş diyet listesi ve egzersizlerdir. Hamilelik sonrası kilo verme kadınlar kulübü sitesinde yüzlerce üyenin çözüm bulduğu güzel bir platformdur. Doğum sonrası kilolardan kurtulmak için bu sitede yer alan ve size uygun çözüm önerilerini uygulayabilirsiniz.

Hamilelik Sonrası Kilo Verme Kadınlar Kulübü Diyet Listesi 

YouTube video

Hamilelik sonrası kilo verme diyeti için karşımıza çok etkili diyet listeleri çıkmaktadır. Bu diyet listeleri arasında en fazla meyve ağırlıklı diyet listeleri tercih edilmektedir. Uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan listeler fazlasıyla rağbet görürken, kişisel olarak uygulanmış ve başarıya ulaşmış diyet listesi paylaşımlar da epey fazladır. 

YouTube video

Şimdi örnek bir diyet listesi nasıl olur inceleyelim: 


Kahvaltı 

 • İki dilim yağsız peynir 
 • Bir su bardağı süt 
 • Bir yumurta 
 • Bir domates 
 • Bir salata 
 • Bir yemek kaşığı pekmez 

Ara öğün 

 • Bir porsiyon karışık meyve(elma, şeftali, armut, çilek karpuz gibi hangi mevsimin meyvesi varsa o kullanılırsa iyi olur.) 
 • Bir çay bardağı süt 

hamilelik-sonrasi-kilo-verme-kadinlar-kulubu


Öğle

 • Bir porsiyon sebzeli et ya da tavuk yemeği 
 • Bir kase yarım yağlı yoğurt  
 • Bir dilim kepek ekmek 
 • Bol yeşilli salata 

Ara öğün

 • Bir su bardağı meyve suyu 
 • Yarım paket kepekli ya da çavdarlı bisküvi 

hamilelik-sonrasi-kilo-verme-kadinlar-kulubu


Akşam 

 • Bir çorba kasesi mercimek çorbası 
 • Bir tabak zeytinyağlı türlü 
 • Yapılırsa 2 parça ızgara tavuk 
 • Yarım porsiyon Balık veya köfte 
 • Yeşilliği bol Salata 

Ara Öğün

 • Bir bardak süt 
 • Bir porsiyon keyfe göre meyve tabağı 

YouTube video

Bu diyet listesi emziren anneler ve hamilelik sonrası kilo verme kadınlar kulübü takipçileri için kilo verdiren mükemmel bir diyet listesi olup, düzenli uygulanırsa olumlu sonuç alınabilecek bir listedir.

Sezeryanla Doğum Sonrası Kilo Verme

Sezaryanla yapılan doğumdan sonra en büyük sıkıntı çok ağrıların olması ve geç toparlanılmasıdır. Özellikle anne gerçekten bu süreçte çok stres içinde olur. İstemese de kilo almaya devam eder. Fakat çabuk iyileşmek için bolca dinlenmeli ve hafif yürüyüşler yapmalıdır. İyileştikten sonra yemek öğünlerini kısarak fakat sağlıklı beslenmeye devam etmeli.

YouTube video

Egzersiz olarak yürüyüş çok iyi olur. Zaman içinde verilecek kilolar sezeryanla doğum yapan kadını fazlasıyla şaşırtacaktır. Ayrıca kişi kendine özel diyet listesi hazırlayabilir. Yapamıyorsa kesinlikle güvenilir sitelerden ya da uzman diyetisyenlerden yararlanabilir. Hamilelik sonrası kilo verme kadınlar kulübü üyeleri paylaşımları ile sezaryanla doğum yapanların sorunlarına çözüm buldukları güzel bir platformdur. 

Doğum Kilolarımı Veremiyorum , Nasıl Kilo Verebilirim ?

YouTube video

Doğum yapan kadınlar arasında en çok gündeme gelen konu kilolarımı veremiyorum konusudur. Ayrıca normal ya da sezaryanla yapılan doğum için çok farklı kilo verme teknikleri önerilmektedir. Özellikle normal doğum yapan anne daha çabuk toparlanır ve kilo vermesi genetik faktörlerine bağlı olarak daha hızlı gerçekleşir. 

YouTube video

Doğum yapanlar kilo verirken dikkatli olmalıdır. Çünkü süt verdikleri bebekleri vardır. Kilo veremiyorum diye aşırı egzersiz yapmamalı, besinlerini eksik etmemelidir. Sağlıklı kilo vermek için vücut için gerekli tüm besinlerden alınmalıdır. Hamilelik sonrası kilo verme kadınlar kulübü üyeleri çoğunlukla sunulan önerilerden bir tanesi de bitki çaylarını tüketmenin faydalı olacağıdır. 

Doğum Sonrası Kilo Verme Teknikleri 

YouTube video

Hamilelik sürecinde alınan fazla kalorileri vermek ve eski haline dönmek bazen kolay olmayabilir. Hatta dikkat edilmezse sağlık açısından da kötü sonuçlar doğurabilir. Bu konuda uzmanların ortak görüşü şudur. Doğum yaptıktan sonra hemen kilo vermek için paniğe kapılmamalı bilinmelidir ki o kiloyu alan sizsiniz verecek olanda sizsiniz. O yüzden önce iyileşmek ve ağrısız sızısız sağlıklı olarak kilo vermek önemlidir. 

YouTube video

Doğum sonrası kilo verme yolları olarak bazı püf noktalar üzerinde durulması gerekiyor. Onları birlikte inceleyelim: 

 • İnsan vücudunun yağa ihtiyacı vardır. Bu yüzden yağ miktarı tamamıyla kesilmemelidir. 
 • Daha çok haşlama, fırın ve ızgara pişirme yöntemleri tercih edilmeli. 
 • Bol bol sıvı tüketilmeli ki bu sayede sıvı miktarı artacak ve vücut ödem atarak, kilo vermeye yardımcı olacaktır.
 • Probiyotik kaynağı besinler mutlaka tüketilmeli. 
 • Uyku düzenine dikkat edilmelidir. Günlük 7 ila 8 saat kadar uyku yeterlidir. 

YouTube video

 • Yemek yedikten sonra bir sonraki yemekle arasına olduğunca fazla vakit koymak iyi olacaktır. 
 • Stres ve huzursuz ortamdan uzak durmak kesinlikle kilo vermeniz için gerekli motivasyonu sağlayacak. 
 • Son olarak düzenli olarak haftada 4 kez yürüyüş kilo vermek için yeterli olacak. 

YouTube video

Hamilelik sonrası kilo verme kadınlar kulübü sitesinden derlediğimiz önemli püf noktalara dikkat ederek sizde kilo vermek için adım atabilirsiniz. Hamilelikte kısa sürede, hızlı kilo vermeyi isteyen anneler hafta hafta plan yaparak bu maddeleri hayatına uygularsa, kolay bir şekilde kilo verebilir.

Doğum sonrası kilo her ne kadar anne adayları tarafından sıklıkla sorun edilse de kilo vermenin sağlıklı bir şekilde farklı yolları mevcuttur. Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları Nelerdir yazımıza bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Hamilelik süreci yaz aylarına veya sıcak aylara( mayıs, haziran, temmuz, ağustos) denk gelenler için, uzmanlar tarafından pek çok öneri yapılmaktadır. Bu öneriler için hamilelikte 10 önemli yaz önerisi, başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. İyi okumalar😊


Yoruma kapalı.