Kapı Önü Ayakkabılık Modelleri 2024 Güncel Seçenekler

Kapı Önü Ayakkabılık Modelleri Hangileri?

Kapı önü ayakkabılık her evde bulunması gereken elzem ihtiyaçlardan birisidir. Evlerin içindeki ayakkabılıklar daha çok saklama alanı olarak kullanırken günlük ayakkabıların koyulması için kapı önü ayakkabılık kurtarıcı olur. Ayrıca ayakkabıları dışarıda kaldığında dairelerin önündeki o kötü görüntüyü de engeller.

Birbirinden farklı modellerin olduğu kapı önü ayakkabılık modelleri daha çok kapaklı-kapaksız olarak ayrılır. Ayrıca kaç bölmeli olduğu da alıcılar tarafından önemli olan bir unsurdur. Ama ne kadar çok bölmeli olursa o kadar kullanışlı olacaktır.

Kapı Önü Ayakkabılık Modelleri

Ayakkabılarınızı muhafaza eden ve aynı zamanda şık bir görüntü sunan kapı önü ayakkabılık modelleri pek çok internet sitesinde bulunmaktadır. İstediğiniz ölçülerde ve modellerde tercih edebilirsiniz. Ahşap ve metal olarak ayrılan kapı önü ayakkabılık çeşitleri arasında seçim yapmak tamamen sizin zevkinize kalmıştır.

kapi-onu-ayakkabilik
Kapı Önü Ayakkabılık Modelleri

Kapı önü ayakkabılık tercihlerinizde kilitli olmasına da dikkat etmelisiniz. Dışarıda olması sebebiyle hırsızlık tehlikesine karşı güvenlik önemli olacaktır. Bu yüzden de kapaklı ayakkabılık tercih etmeniz gerekecektir. Zaten kapaksız olduğunda hem kötü bir görüntü olacak hem de çok fazla toz olacaktır. Hangi ayakkabılık modelleri neden tercih edilmelidir aşağıda verilmiştir.

Ayakkabılık Modeli Neden Tercih Edilmelidir?
Mobilya Ayakkabılıklar Ceviz tonlarının çok moda olduğu günümüzde sıkça tercih edilen modellerdendir. Asla modasının geçmeyecek olması da klasikten vazgeçemeyenler için tercih sebebidir.
Metal Ayakkabılıklar Hafif olması ve modern bir görüntü sağlaması sebebiyle tercih edilebilir. Dışarıda kullanım için daha uygun olduğu için de metal modeller tercih edilir.
Kapaklı Modeller Klasik bir görüntü sunan kapaklı modeller içerisindekini göstermediği için tercih edilir. Hem kir ve tozdan ayakkabılar korunur hem de güvenliği sağlanmış olur.
Kapaksız Modeller Tarz bir görüntü sunan ve minimalist görüntü sevenler için vazgeçilmez görüntü sunan kapaksız modeller çokta az yer kaplamaktadır.

 

Duvara Monte Ayakkabılık Modelleri

Kapı önü ayakkabılık tercihlerinizde duvara monte edilebilirlik önemlidir. Böylece yerden tasarruf sağlanacaktır ve daha estetik görüntü oluşacaktır. Özellikle dairenizin önü dar ise mutlaka böyle bir model tercih etmelisiniz. Çünkü bu özellik her modelde bulunmamaktadır. Böyle bir şart olunca model çeşitliliği azalacaktır. Ama önemli olan saklama alanı imkanının sağlanmasıdır.

kapi-onu-ayakkabilik

Kapı Önü Ayakkabılık A101 Satışı

Sadece gıda ve temizlik ürünleriyle kısıtlanmayan ve aranan her şeyin bulunduğu A101 marketlerinde pek çok ev eşyası da bulunmaktadır. Belirli tarihlerde getirilen bu ev eşyalarından birisi de kapı önü ayakkabılık olmuştur. Tek model olarak getirilen bu ayakkabılık marketlere getirilmeden önce hangi tarihte getirileceği yayınlanır. Az sayıda getirildiği için eğer almak istiyorsanız erken gitmeyi unutmayın.

IKEA Kapı Önü Ayakkabılık Modelleri

Modern tasarımlarıyla ön plana çıkan IKEA’da her türlü mobilya, ev eşyası, mutfak eşyası gibi pek çok malzeme bulunmaktadır. Ayakkabılık alacağınız zaman IKEA ayakkabılık modellerine bakmayı da ihmal etmeyin. Farklı tasarımlarıyla ön plana çıkan modellere bayılacaksınız. Bina önünüzdeki genişliğinize göre ayakkabılık ölçüleri belirlenir ve ona göre tercih yapılır.

Metal ve ahşap tercihleri bulunur. Kapaklı ve kapaksız modelleri de mevcuttur. Size tavsiye olarak çok tercih edilen model olan Hemnes modeline bakmayı unutmayın. Ancak açık model isterseniz bu modelde de renk renk çok çeşit bulunmaktadır.

kapi-onu-ayakkabilik

Vivense Ayakkabılık Modelleri

Mobilya alışverişlerinin vazgeçilmez markası olan Vİvense’de ayakkabılık tercihleri de oldukça fazladır. Saklama alanı olarak kullanılan ayakkabılıklar kapı önünde veya evin hol kısmında kullanılabilir. Ayakkabılık-dolabı ayakkabıların saklanmasının yanında ayakkabı süngeri, kutuları, boyaları gibi malzemeleri de saklamaya yarar. Her keseye ve zevke uygun modelleri internetten bakarak satın alabilirsiniz.

Ayakkabılık Fiyatları Ne Kadar?

Her keseye uygun bulunabilecek ayakkabılıklar için net fiyat söylemek mümkün değildir. Özellikle her şeyin fiyatının anlık değiştiği günümüzde bu durum asla mümkün olmayacaktır. Ayrıca metal modeller ve mobilya modellerde de fiyat farkı bulunur. Kaç raflı olduğu da fiyatı etkileyen bir diğer unsurdur. Ama ortalama olarak 2024 yılında ayakkabılık fiyatı en az 800 TL’den başlar 8000 TL’ye kadar devam eder.

kapi-onu-ayakkabilik

Kapı Önü Ayakkabılık Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ayakkabılık tercihlerinizde nelere dikkat etmeniz gerekir ve nerelerden alınabilir sorularının cevabı yukarıda verilmiştir. Kapı önü dağınıklığına son veren ayakkabılıklar insanların büyük kurtarıcısı olmuştur. Bu konu hakkında merak edilen diğer sorular aşağıda verilmiştir.

1 – İkinci El Ayakkabılık Hangi Sitelerde Satılır?

Güvenilir ikinci el eşyalar şu sitelerden alınabilir:

  • com
  • Letgo
  • Dekopasaj

2 – Ayakkabılık Çeşitleri Nelerdir?

Ayakkabılıklar ceviz modeller ve metal modeller olarak ikiye ayrılır. Yine kendi içerisinde de kapaklı modeller ve kapaksız modeller olarak ayrılırlar. İstek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih yapabilirsiniz.

3 – Kapı Önü Ayakkabılık Kapaklı mı Olmalı Kapaksız mı Olmalıdır?

Kapı önü ayakkabılık modelleri kapaklı ve kapaksız olmak üzere iki çeşittir. Ancak kapı önünde kullanılacağı için kapaklı olması kullanış açısından daha iyi olacaktır.

4 – Kapı Önü İçin İdeal Ayakkabılık Rafı Kaç Tane Olmalıdır?

Günümüzde evdeki her bireyin birden çok ayakkabısı bulunmaktadır. Bu sebeple eğer yeriniz uygunsa ne kadar büyük olursa sizin için o kadar iyi olacaktır. Ama kapı önü ayakkabılık için ortalama 4 veya 5 raf yeterli olacaktır.

5 – Ayakkabılık Çeşitleri Nerelerden Alınabilir?

İhtiyaca göre farklılık gösteren birbirinden çeşitli ayakkabılıklar Koçtaş, IKEA, Vivense, Trendyol, Hepsiburada gibi bilindik sitelerden alınabilir.

Yoruma kapalı.