Evde Dudak Bakımı

Gülerken, konuşurken ve yemek yerken yüzümüzde dikkat çeken yerlerden biri olan dudaklarınıza evde dudak bakımı yaparak daha güzel görünebilirsiniz. Bayanların genelde ruj ya da parlatıcı kullanarak geçiştirdiği dudaklar doğru temizlenmediğinde kabuklaşabilir. Ayrıca sıcak ya da soğuk havaların etkisiyle nemini kaybeden dudaklar çatlar ve hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkar. Tahriş olup yara olan dudakların yerine daha çekici ve dolgun dudaklara kim sahip olmak istemez ki?

YouTube video

Çekici Dudaklar İçin Evde Dudak Bakımı

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Her kadının doğası gereği güzel dudakları vardır. Fakat bazen dudak yapısı ince, görüntüsü bozuk olabilir. Bu durumlarda güzel bir bakım ile dikkat çeken, güzel duran dudaklara kavuşabilirsiniz. Ev ortamında yapacağınız günlük rutin bakımlarla inanılmaz sonuçlara ulaşmanız mümkün. Ayrıca dudak dolgunlaştırma işlemleri yapılırken doğal yöntemlerin yanında tıbbi yöntemler de uygulanır. Ev ortamında süreç biraz daha uzasa da dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Şimdi evde dudak bakımı nasıl olur neler yapılır inceleyelim.

Evde Dudak Bakımı ile Dudaklarınızı Temiz Tutun

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Sürekli ruj ya da parlatıcı kullanan bayanların dudaklarının daha kolay kuruyup çatladığı görülür. Makyajın tam olarak temizlenmemesi ve dudaklarda ruj kalıntılarının kalması nem değerini korumasını engeller. Her gece yatmadan önce dudaklarınızdaki ruju çıkarmalı ve dudaklarınızın oksijen almasını sağlamalısınız. Ayrıca diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayarak üzerinde biriken ölü hücrelerin atılmasını sağlayabilirsiniz.

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Bunu yapmadan önce dudaklarınızı yıkayarak ıslak olmasına dikkat edin. Fazla bastırmadan fırçalanmalıdır. Uzun süre hırpalayarak fırçalamak dudakların tahriş olmasına yol açabilir. Ilık suyla dudaklarınızı yumuşattıktan sonra hafif dokunuşlarla fırçalayabilirsiniz. Evde dudak bakımı ile  yapacağınız uygulamalar ile dudaklarınızdaki kan dolaşımı hızlanacak  daha canlı görünecektir.

Evde Dudak Bakımı İle Nemlendirme

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Özellikle sıcak, soğuk ya da rüzgarlı havalarda kuruyan dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirmek oldukça önemli. Piyasada satılan dudak stickleri dudaklarınıza koruyucu bir kalkan görevi üstlenerek kurumasını engeller. Her koşulda doğal nem düzeyini sağlar.

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Sürekli ruj kullanan biriyseniz ve rujun dudaklarınızda çatlak oluşturmasını istemiyorsanız ruj sürmeden önce balm kullanabilirsiniz. Şeffaf renkte olan balm sayesinde dudaklarınız kolayca nemlenebilir. Ayrıca vazelin, krem, losyon ya da güneş koruyucu kremler de kullanabilirsiniz.

Dudak Peelingi Evde

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Evde dudak bakımı yaparken peeling yapmanın önemi büyüktür. Bu sayede Hem dudaklarınızdaki ölü hücreleri temizleyen hem de daha dolgun ve parlak görünmesini sağlarsınız. peelingi evdeki malzemelerle haftada 2 defa kolayca uygulayabilirsiniz. Kahverengi toz şeker, süt tozu ve kahveyi çok az suyla ıslatarak erimesini sağlamadan dudaklarınızı ovalayarak sürün. Sürtünmenin etkisiyle üzerinde bulunan kir, kalıntı ve ölü deriler arınacaktır.

Evde Dudak Bakımı Sayesinde Besleyici Bakım Kürleri Uygulayın

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Kolayca evde hazırlanabilen besleyici bakımlarla çok güzel dudak görüntüsü elde edebilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken malzemeler kolayca ulaşılabilir. Ayrıca doğal ürünler olmasıyla sağlıklı bir şekilde dudaklarınızın bakımını yapabilirsiniz.

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Evde dudak bakımı yaparken önemli nokta şudur. Dudaklarınız yaptığınız kürlere ilk yaptığınız anda olumlu tepkiler veriyorsa devam edin. Aksi halde alerji gibi olumsuz durumlar oluşuyorsa yapmayı bırakın.

1- Çatlak Dudaklar İçin Kür

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı
Susam yağı, zeytinyağı ve balı karıştırıp dudaklarınıza yedirerek sürün. 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın ve nemlendirici krem sürün.

2- Kuru Dudaklar İçin Kür

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Kakao yağı ve bir miktar avokadoyu ezip karıştırdıktan sonra dudaklarınıza sürün. 15 dakika sonra gül suyu ile silin.

3- Parlak ve Pürüzsüz Dudaklar İçin Kür

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Evde dudak bakımı için uygulayacağınız bu yöntem çok basit olup sürekli uygulamanızda sakıncası yoktur. Ilık sula dudaklarınızı ıslatıp diş fırçası ile fırçalayın. Ardından 1 adet çileği ezdikten sonra 1 çay kaşığı süt ve yoğurt ile karıştırıp dudaklarınıza masaj yaparak yedirin. 30 dakika sonra ılık suyla durulayın.

4- Dudak Kırışıklığını Giderici Kür

kolay-diyet-listesi-evde-dudak-bakımı

Bir çay kaşığı elma suyu, greyfurt suyu, domates suyu ve limon suyunu karıştırıp pamukla dudaklarınıza sürün. Kuruduktan sonra gül suyu ile temizleyin. Kırışıklıklar kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Yazımızı faydalı bulduysanız dudaklarınızın sağlığını artırmak için C vitamini nedir yazımıza bakabilirsiniz.

Yoruma kapalı.