Göbek Eritme Diyet Programı Nasıl Yapılır?

Göbek eritme diyet programları birbirinden farklı programlarla aynı amaca hizmet etmektedir. Göbek bölgesinin kilo kaybı sonucunda yok olması ve düz bir karına sahip olmak kolay değildir. Düz bir karın için sıkı bir diyet programının yanı sıra fiziksel aktivitenin de ihmal edilmemesi gerekmektedir.

1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler

Spor sayesinde vücudun sıkılaşması ve kalori yakımı sonucunda da kilo kaybı hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Bölgesel zayıflama için genel diyet programları, ne yazık ki çok etkili sonuçlar vermemektedir. Genel zayıflama için etkili olan diyet programları; göbek, kalça, bacak ve bel bölgesinin istenilen şekle sahip olması için daha yoğun bir şekilde uygulanmalıdır. Bu konuda, 3 Günde göbek eriten diyet programları fazla iddialı olsa da ilk aşamada denenebilir.

Göbek Eritme Diyet Programında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göbek Eritme Diyet Programı Nasıl Yapılır? Diyet programlarında, belirli bölgelerin şekle sokulması hedefleniyorsa bazı hususlara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunların başında şeker alımına dikkat etme husus bulunmaktadır. Şeker tüketimini en alt seviyeye indirmek, bölgesel zayıflamalar için önemli bir adımdır. Vücuda yüksek miktarda glikoz alındığında fazla olan glikoz, glikojene dönüşmektedir. Glikojen ise karaciğerde depolanabildiği gibi vücudun farklı bölgelerinde de depolanabilmektedir. Diyet programlarında şekeri minimum düzeye çekmek gerekmektedir. Bazı zamanlarda şeker tüketimini kısmak zor olsa, tatlı krizleri için sütlü tatlılar, az miktarda tüketilebilmektedir.

Göbek Eritme Diyet Programı Nasıl Yapılır?

Göbek eritme diyet listesi için uygulanan diyet programlarında bol miktarda su tüketilmesi gerekmektedir. Su, insan metabolizmasını hızlandırarak kilo verme sürecine katkı sağlamaktadır. Sabah kahvaltıdan önce içilen bir bardak su, metabolizmayı hızlandırarak tüm diyet programlarını desteklemektedir. Gün boyunca su tüketimi 3 litreden aşağıya inmemelidir. Yeterli miktarda su tüketimi, kilo verme sürecini desteklemesinin yanı sıra vücudun bağışıklık sistemini de desteklemektedir. Ayrıca su tüketimi, sindirim sistemine de olumlu katkılar sağlamaktadır.

Göbek Eritme Diyet Programı Nasıl Yapılır?

Günlük öğünlerden kızartılmışların tamamını çıkartmak doğru bir tercih olacaktır. Kızartmaların tüketilmesi ile vücuda alınan trans yağlar, damarları tıkayarak kalp sağlığına olumsuz anlamda etki etmektedir. Zararlı olan durum aslında kızartmanın kendisi değil, kızartmanın pişirilmesi sırasında kullanılan yağın yanmasıdır. Kızartmalar arasında patates kızartmasının kilo almaya yol açtığı da bir gerçektir. Patates, normal şartlarda yüksek miktarda nişasta barındırmaktadır. Yüksek miktarda nişasta barındıran bir besinin kızmış bir halde olan yağda pişirilmesi ise oldukça tehlikeli durumlara yol açabilmektedir. 1 tabak patates kızartmasının 8 parça ekmeğe eşit olduğu söylenmektedir. Bu nedenle, mümkün mertebe kızartmalardan uzak durmak tavsiye edilebilir.

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmalı ?

Göbek Eritme Diyet Programı Nasıl Yapılır?

Göbek Eritmek için ne yapmalı sorusu pek çok platform üzerinden araştırılmaktadır. Göbek eritme diyet programı için farklı diyet listeleri uygulanmaktadır. Özel kürler sayesinde göbek ve bel çevresinin kısa sürede zayıflaması mümkün olacaktır.

Göbek Eritme Diyet Programı Nasıl Yapılır?

Özel kürler, zor eriyen bölgelerin kısa sürede erimesine yol açmaktadır. Bu bölgelerin aynı zamanda spor ile desteklenerek sıkılaşması ve şekil alması sağlanmalıdır. Göbek bölgesinin eritilmesi için yoğurt kürü tercih edilebilir. Ayrıca patates diyeti ve limon ağırlıklı özel diyetler de göbek ile bel bölgesinin yok olmasına yardımcı olabilmektedir. Günlük yarım saat boyunca yapılan egzersizler diyet programını destekleyecektir.

1 – Göbek Eritme Diyet Programı : Lahana Kürü

Beyaz lahana detoksu

EN etkili göbek Eritme Kürü lahana suyu için; 4 adet lahana, 1 adet limon, yarım litre su ve 1 demet maydanoza ihtiyaç bulunmaktadır. Yarım litre suyun içerisinde lahananın kaynatılması gerekmektedir. Bu şekilde 3 dakika kadar kaynatma işlemi yapılmalıdır. Kaynatma işleminden sonra, suyun içerisine maydanoz eklenmelidir. Bu şekilde de 3 dakika kadar kaynayan karışım, soğumaya bırakılmalıdır. Soğuma işleminden sonra karışıma limon suyu eklenmelidir. Göbek bölgesinin yakılması için gerek duyulan kür, hazır hale gelmiştir.

2 – Maydanoz Kürü

Göbek eritme diyet programı için maydanoz küründen de faydalanmak mümkündür. Bu sayede düşük maliyetli bir kür sayesinde bölgesel zayıflama elde etmek imkan dahilinde olacaktır. Özel karışımın, içime hazır hale getirilmesi zor değildir. Kür için; 1 bardak ılık su, yarım limon, 15 adet maydanoz gerekmektedir. 15 adet maydanozun rondoya koyularak limon suyu eşliğinde çekilmesi ile karışım hazırlanmaktadır. Karışımın üzerine su ekleyerek sıvı miktarı artırılabilmektedir.

Karışım sayesinde bölgesel bir zayıflama sağlanırken aynı zamanda maydanozun mucizevi faydaları da elde edilebilmektedir. Maydanoz, aminoasit yönünden zengin bir bitkidir. Maydanoz tüketimi ile birlikte; kalp krizi ve felç yaşanması riski de azaltılmaktadır. Maydanoz kürü sayesinde vücuttaki metabolizma da hızlanmaktadır. Eklem ağrıları olanlar ve romatizma problemleri olanlar için de maydanoz kürü tavsiye edilmektedir.

3 – Tarçın ve Bal Karışımı ile Hazırlanan Kür

tarçın faydaları

Göbek eritme diyet programı için bal ve tarçın kullanılarak hazırlanan kür de dikkat çekmektedir. Kür için; yeterli miktarda su, 1 tatlı kaşığı kadar tarçın ve 1 tatlı kaşığı kadar doğal bal kullanılmaktadır. Karışımın hazırlanmasına öncelikle bir bardak kadar suyun kaynatılması ile başlamaktadır. Kaynamış olan su, tarçın ile karıştırılarak ılıması için oda sıcaklığında bekletilmektedir. Ilıma gerçekleştikten sonra suyun içerisine bal eklenmelidir. Bu sayede karışım hazır hale gelmektedir. Günde 1 bardak kadar karışımın tüketilmesi sonucunda çok kısa sürede göbek yağlarından kurtulmak imkan dahilindedir.

4 – Göbek Eritmek İçin Diyet Listesi

Sağlıklı Diyet Listesi İçinde Bulunması Gereken 10 Besin

Göbek Eritmek için diyet programı arayanlara özel bir liste bulunmaktadır. Bu liste 30 gün boyunca uygulanabilmektedir. 30 günün sonunda bölgesel zayıflama sağlıklı bir şekilde mümkün olmaktadır. 30 günlük programın ilk 1 günü verilerek diğer günlerde de benzer şekilde öğünler uygulanabilmektedir.

Sporcu Diyet Yemekleri ve Kalorileri Nelerdir?

Diyetin programının 1. gün listesi şöyledir:

Kahvaltı sırasında; 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 3 yemek kaşığı kadar müsli, 1 bardak kadar yarım yağlı süt, 1 tatlı kaşığı kadar keten tohumu, ara öğünde; 3 adet ceviz, 1 adet yeşil elma, öğle yemeğinde; bol miktarda yeşil salata, 1 tane közlenmiş biber ve 150 gram kadar ızgara tavuk, ara öğün; 4 adet gün kurusu, 1 bardak yarım yağlı süt, akşam yemeğinde; bol miktarda yeşil salata, 1 porsiyon sulu olarak pişirilmiş semizotu yemeği, ara öğünde; 1 tane yeşil elma Göbek eritme diyet programı sırasında tüketilmelidir.

Bonus: 10 Dakikada Göbek Eritme Hareketleri

YouTube video

Yoruma kapalı.