Havuç Diyeti İle Zayıflama 3 Günde 3 Kilo

Sebze ve meyve tüketmek sağlığımız açısından çok faydalıdır. Vitaminlerinden ve minerallerinden faydalanabileceğimiz doğal ürünler sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazıdır. Çocuklar tarafından çok sevilen, dişlerimiz için faydalı havucu günlük tüketimimize mutlaka dâhil etmeliyiz.

Tadına itiraz etmeden yenebilen bu sebzeyi çocuklar için keyifli bir atıştırmalık haline getirmeliyiz.

Havucun Faydaları Nelerdir?

Küçüklüğümüzden beri havucu göz sağlığımızın süper kahramanı olarak biliriz. Doğrudur, içeriğinde bulunan bol A vitamini sayesinde havuç gözlerimizi korur. A vitamini gece körlüğünün düşmanıdır.

Havuç, pek çok kanser riskini de bizden uzak tutar. Özellikle akciğer kanserine ve menopoz sonrası görünen meme kanserine yakalanma olasılığını düşürmektedir. Ayrıca düzenli havuç tüketen kimselerin gırtlak, mesane, rahmin, kalınbağırsak, prostat ve yemek borusu kanserlerine yakalanma riskinin diğer kişilere göre daha az olduğu düşünülmektedir.

Cildimizin parlak ve elastik bir görüntüye bürünmesi için değerli bir besindir. Renginden dolayı ve içerdiği A vitamini sayesinde kozmetik sanayi de de havuç kullanılmaktadır. Doğal yöntemlerle bronzlaşmak için havuç yağını pekâlâ kullanabilirsiniz.

Havucun yararları bunlarla bitmez biz sadece en bilinenlerine değindik.

Diyetlerimizde Havuca Yer Vermeli miyiz?

Havuç şekerli bir sebze olarak bilinir ve diyetlerde itinayla uzak durulur. Evet, doğrudur sebzeler arasında havuç, kan şekerini yükseltme etkisine sahiptir. Ancak bu sanıldığı gibi tek havuçla değil bir oturuşta bir kilo kadar havuç tüketmenizle olabilecek durumdur.

Zengin içeriğinden ve sizi tok tutması özelliğinden faydalanmak isteyenler diyetlerine karar miktarda havucu dâhil edebilirler.

Havuç Diyeti Nasıl Yapılır?

Havuç Diyeti İle Zayıflama 3 Günde 3 Kilo oranında olmaktadır. Kesinlikle üç günden fazla uygulanmamalı, sağlık problemleri yaşayanlar bu tarz katı diyetlere başlamamalıdır. Tek tip beslenme bedenimiz için tehlikeli olabilir.

Yapılacak 3günlük diyet listesi aşağıda verilmiştir.

  • Kahvaltı: 3 adet rendelenmiş havuç ve bir kibrit kutusu peynir tüketmelisiniz.
  • Öğlen: 3 ya da 4 adet havuç, 1 tatlı kaşığı bal ve meyve olarak elma, portakal ya da kivi tüketmelisiniz.
  • Akşam: bir bardak taze sıkılmış havuç suyu içilmelidir.

Yoruma kapalı.