Kuru Hurma Kalori Hesabı İle Kilo Verilir Mi?

Kuru Hurma Kalori Hesabı İle Kilo Verilir Mi?

Kuru hurma kalori hesabı ile kilo verilir mi sorusu son dönemlerde en çok merak edilen konularından birisidir. Genellikle Ramazan ayında bolca tüketilen hurma yüksek oranda sağlıklı besin değerleri içermesine rağmen kalorisi yüksektir.

kuru hurma kalori

Kalorisinin çoğunu şekerden sağlayan hurma çoğu zaman diyet listesinde bulunmaz. Ancak az ve doğru şekilde tüketilirse kilo aldırmadığı bilinir. Aşırıya kaçmamak kaydıyla hurma tüketmek kilo yapmadığı gibi kilo vermenize de yardımcı olur. Dünyada hurmanın birçok çeşidi vardır.

Hurma kaç kalori? Hurma kaç kalori içeriği ile diyetimizde eşlik ediyor? Her birinin kalori değeri farklıdır. Ülkemizde en çok tüketilen hurmaların kalorileri şöyledir.

1 Tane büyük Medjool Hurması (24 gr) 65.6 kcal
1 Tane küçük Deglet Noor Hurması (7 gr) 14.7 kcal
100 gr Hurma 277 kcal

100 gr Hurmanın Besin Değerleri

hurma diyeti bir hafta içerisinde hızlı kilo vermek için nasıl yapılır? hurma ile daha fazla etkili bir diyet çok daha verimli olacak ve net sonuçlar alırsınız. nisan 2020 ramazan ayının yaklaşması ile hurma tüketimi de artacaktır. mart sonrası bir şekilde kilo vermenin yolunu arayan herkes hurma diyetini, yoğurt diyetini ender saraç ve diğer diyetisyenlerin tavsiyeleri ile uygulayabilirler. bugün sabah saatlerine kaç kalori ile güne başlarım diyenler için işte besin değerleri:

75.02 Karbonhidrat
0.15 yağ
1. 81 Protein
15 gr lif
0 kolesterol

Günde Kaç Tane Kuru Hurma Tüketilmeli?

Hurma Yoğurt Diyeti
A,C, K, B6 vitaminleri, demir, kalsiyum, selenyum, bakır, fosfor ve potasyum içeren hurma lifli bir besin olması nedeniyle zayıflamanızı sağlar. Ara öğünlerde bir porsiyon mevsim meyvesi yerine 4-5 adet hurma tüketilebilir. Şekerli bir yiyecek olan hurmanın aşırı tüketilmesi kilo yapabilir. Aç karnına az miktarda yenildiğinde zayıflatıcı etkiye sahiptir. Ayrıca bağışıklığınızı güçlendiren hurma Peygamberimizin de sıkça tükettiği sağlıklı besinlerdendir.

Kuru Hurma Kalori Hesabı Kilo Vermeyi Nasıl Kolaylaştırır?

Kuru Hurma İştahı Keser Ve Uzun Süre Tok Tutar

kuru hurma kalori

Suda çözünmeyen lifler içeren hurma yenildiği anda size tokluk hissi verir. Açlığınızı bastıran önemli bir besin olan hurmayı her öğünden önce 2 tane yiyerek yemeklerde daha az yemek yemeyi sağlayabilirsiniz. Ara öğünlerde de 4-5 tane kadar hurma yenilmesi tatlı ihtiyacını karşılar ve sağlıksız yiyecekler yemenizi engeller. Lifli besinler hem midede uzun süre kalarak sizi gün boyu tok tutar hem de sindirim sistemini düzenleyerek bağırsakları çalıştırır. 1 adet hurmanın %20’sinin su ve liften oluştuğundan kabızlık, ishal problemlerinizi çözebilirsiniz.

Kuru Hurma Kan Şekerini Dengeler

kuru hurma kalori

Yüksek oranda şeker içeren hurma diyabet hastalarının dikkatli tüketmesi gereken besinlerden birisidir. Ancak Glukoz, fruktoz ve sukroz gibi faydalı şekerler içerdiğinden hurma aynı zamanda kan şekerini de dengede tutar. Uzun süre açlıklarda kan şekerinin düşmesini engellediğinden büyük fayda sağlar. İnsülin direncini arttırarak daha kalorili tatlılar yemenizi engeller. 1-2 adet hurma yemek şeker hastalarının kendisini iyi hissetmesine yardımcı olur. Böylece daha az yemek yemiş olursunuz.

Kuru Hurma Kalori:Vücuttaki Yağları Yakar

kuru hurma kalori
Vücutta depolanmış yağların yakılmasını sağlayan sülfür ve potasyum gibi maddeleri içeren hurma metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmaya başlar. Aynı zamanda bağırsakları çalıştırıcı etkisinin olması yağların parçalanarak vücuttan atılmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırdığından verilen kiloların yeniden alınmasını engeller.

Kuru Hurma Kalori : Ara Öğünlerde Nasıl Yenmelidir?

YouTube video

0 Trans yağ ve 0 kolesterole sahip olan hurma oldukça sağlıklı bir kuru yemiştir. Yemeklerde daha az kalori almak için yemek öncesi yiyebilirsiniz. Ara öğünlerde ise 3-4 hurmanın yanına bir bardak süt içebilir ya da 1 kase yoğurt tüketerek besin değerini arttırabilirsiniz.

Yoruma kapalı.