Juico Detoksu ile Bedeninizi Yenileyin

Juico Detoksu Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Juico detoksu farklı detoks programlarından biri olarak son günlerde oldukça ilgi görmektedir. Meyve ve sebzelerin antioksidan bakımından zengin olması, detoksun kaynağının meyve ve sebzelerden oluşmasına neden olmaktadır. Antioksidanlar vücuda alındıklarında vücutta dolaşan serbest radikallerin azaldığı görülmektedir. Serbest radikaller vücuda zarar verenler arasında yer aldıkları için, vücuttan atılmaları gerekmektedir.

Meyve ve sebzelerin sahip olduğu pek çok değerli madde, pişirme işlemi sonucunda etkisini yitirmektedir. Pişirmeye maruz kalan meyve ve sebzeler antioksidan bakımından çiğ hallerine göre daha az fayda sağlamaktadır. Bu nedenle detoks sırasında meyve ve sebzelerin çiğ hallerinin tüketimine önem verilmektedir. Detoks ile vücudun zararlı maddelerden arındırılması hedeflenmektedir.

Juico Detoksu Ne İşe Yarar ?

juico-detoksu
Juico Detoksu

Detoksun her biri çeşidi, vücudun zararlı maddelerden temizlenmesi ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır. Karaciğerin, böbreklerin ve diğer organların temizlenmesi hayati bir öneme sahiptir. Kaliteli bir yaşam için zararlı maddelerin vücuttan atılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Organların ve damarların temizlenmesi ile vücut rahatlamaktadır. Son günlerin gözde detoksu ile çiğ meyve ve sebzelerin vücuda alımı sağlanmaktadır. Detoks sırasında kuruyemiş ve diğer yararlı maddeler de soğuk sıkım şekilde tüketime konu olmaktadır. Meyve, sebze ve yararlı besinlerin soğuk sıkım Blended şeklinde tüketilmesi ile sağlıklı bir şekilde vücut arınmaktadır.

Detoks Süresi Var Mıdır ?

Juico detoksunu uygularken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Detokstan azami ölçüde fayda elde etmek ve vücut sağlığını korumak adına özel detoksun kurallarına uyulması gerekmektedir. Detoks boyunca katı yiyecekler tüketilmemektedir. Katı yiyecekler yerine antioksidan bakımından zengin olan sıvı içecekler vücuda alınmaktadır. Diyet, ayda bir kez olmak üzere 3 günden uzun süreli yapılmamalıdır. Programın ağır halinde 5-6 gün süren detoks uygulamaları da bulunmaktadır.

juico-detoksu

Ayda 1 kere, 3 gün boyunca süren detoksu zor bulanların, detoksa 1-2 günlük sürelerle başlaması da mümkün olmaktadır. Detoks için standart bir süre olan 3 günlük sürede; vücutta birikmiş olan toksinler atılmaktadır. Ayrıca alkali dengesi de kısa sürede sağlanarak kilo kaybı ortaya çıkmaktadır. Bu detoks programının 1 gün süre ile uygulanması bile vücudun dinlenmesine ve zararlı maddelerden arınmasına yardımcı olmaktadır. Detoksu haftada 1 gün ya da 2 haftada 1 gün şeklinde uygulamak mümkündür. Kişiyi zorlamayan bir detoks programı seçilerek arınma sürecine girilmelidir.

Detoksu Kimler Uygulayabilir?

Juico detoksunu uygulamak isteyenlerin herhangi bir sağlık sorunu bulunmamalıdır. Şeker hastalarının detoksu uygulamaya karar verdiğinde doktora başvurması son derece önemlidir. Ayrıca hamile kadınların, düzenli olarak kullanması gereken ilaçlara sahip olanların, kan sulandırıcı kullananların ve genel rahatsızlığı bulunanların da aynı şekilde doktora danışmaları gerekmektedir. Bağışıklık sistemi yeterince güçlü olmayanların detoks programından uzak durması tavsiye edilmektedir.

Juico Marka Mı Yoksa Detoks Programı Mı ?

juico-detoksu

Juico Detoks ürünleri marka ile özdeşleşmiş olan bir detoks programı sayılmaktadır. Marka, ürettiği özel detoks içecekleri ile kendi ismiyle anılan bir programı tanıtmıştır. Markanın ürettiği içecekler; taze meyve, sebze, kuruyemiş ve diğer besinlerin soğuk sıkım yöntemi ile sıvı hale getirilerek tüketilmesine dayalı bir programa aracılık etmektedir. Markanın ürettiği içeceklerin sahip olduğu özellikler şunlardır:

  • Bal içeren bazı içecekler dışında hemen hepsi vegandır,
  • Ürünlerde şeker bulunmaz, yalnızca sıkılan içeceklerin besin değerleri bulunur,
  • Günlük siparişlere göre sıkıldıkları için oldukça tazedir,
  • İçeceklerde herhangi bir katkı maddesi bulunmaz,
  • Hidrolik presleme ile soğuk sıkım şeklinde hazırlanır,
  • Tüm meyve ve sebzeler çiğ olarak sıkılır.

Markanın Juico Yeşil ve Juico Pembe çeşitleri pek çok kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Yeşil olan içecek, sebzeli beslenme paketi iken pembe olanı; çilek ve karpuzu barındırmaktadır.

Detoks Nasıl Uygulanır?

YouTube video

Juico detoksa başlamadan önce vücudun detoksa hazırlanması gerekmektedir. Detoksa hazırlık süresi için 2-3 gün yeterli olmaktadır. Detoksa başlamadan iki gün önce; alkol, kafein, kırmızı et, sofra tuzu, şeker, beyaz ekmek, un, makarna, süt ürünleri ve işlenmiş yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Bu süre boyunca; kuruyemişler, kinoa, baklagiller ve karabuğday gibi yiyecekler tüketilmelidir. Kahve ve çay tüketimi de yavaş yavaş azaltılmalıdır.

Detoks sırasında içeceklerin gün boyunca iki saat arayla içilmesi gerekmektedir. İçecekler ne zaman tüketilmek istenirse sabah o saatte detoksa başlanabilmektedir. Ancak günün son içeceği, yatmadan en az 2 saat önce tüketilmelidir. Günde 6 içecek yeterli olmaktadır. 3 ana ve 3 ara öğün şeklinde uygulanmalıdır. Sıvı beslenmeye dayalı olan bu program boyunca başka bir şey yemeye gerek bulunmamaktadır. Ancak gün içerisinde bol miktarda su tüketimi ile detoksu desteklemek mümkündür. İçeceklerin gün boyunca buzdolabında muhafaza edilmesi gerekmektedir.

juico-detoksu

Markanın içecekleri tercih ediliyorsa bu ürünlerin 3 günlük bir raf ömrünün bulunduğu bilinmelidir. Su tüketimine süreç boyunca dikkat edilmelidir. Her içecekten sonra, 2 saatlik süre içerisinde en az bir bardak su içilmelidir. Detoks boyunca bitki çayı tüketimi serbest olmaktadır. Ancak her bir bardak bitki çayı tüketimi sonucunda, fazladan bir bardak su içilmelidir. Juico detoksu boyunca dinlenmek ve sağlıklı bir uyku almak da son derece önemli olmaktadır. Ayrıca gün içerisinde en az yarım saatlik bir fiziksel aktivite de ihmal edilmemelidir.


İlginizi Çekebilir: Detoks Çayı İle Sağlıklı Günler İçin 4 Muhteşem Tarif


 

Yoruma kapalı.